Serial Sala operacyjna. Prawdziwe operacje po raz pierwszy w polskiej telewizji i na fokus.tv

Z kamerą telewizyjną w prawdziwej sali operacyjnej? We współczesnej telewizji wszystko jest możliwe! Również prawdziwe operacje na ekranie! FOKUS TV i fokus.tv zapraszają na serial dokumentalny „Sala operacyjna" w którym pokażemy autentyczne operacje, prawdziwych pacjentów i prawdziwych lekarzy.


Prawdziwi pacjenci, prawdziwi lekarze i prawdziwe operacje! W serialu dokumentalnym „Sala operacyjna" po raz pierwszy w polskiej telewizji pokażemy najczęstsze przypadki medyczne, z jakimi mają do czynienia lekarze jednego z największych polskich szpitali publicznych.

Wraz z kamerą towarzyszyć będziemy pacjentom i lekarzom w ich zmaganiach z chorobą. Pokażemy prawdziwe emocje - strach, ból i radość po udanym zabiegu. Poznamy ciekawostki medyczne. Zajrzymy także do miejsc, w których przebywać mogą tylko medycy.

W kolejnych odcinkach serii widzowie wraz z kamerą śledzić będą przebieg takich zabiegów jak m.in. koronarografia, której zostanie poddany 39-letni Artur oraz chirurgiczne zmniejszenie żołądka za pomocą laparoskopii, na którą zdecyduje się inny Artur - 40-letni muzyk, cierpiący na otyłość.

Poznamy też pacjentów, którzy zostaną poddani takim zabiegom, jak m.in. wszczepianie bajpasów, resekcja pęcherzyka żółciowego czy operacja usunięcia zaćmy. Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia każdego roku przeprowadza się w Polsce ponad pół miliona zabiegów operacyjnych. Jednak być może powinno się przeprowadzać ich więcej. Wielu Polaków obawia się zabiegów chirurgicznych, odczuwając lęk przed bólem, który im towarzyszy, nie mając zaufania do lekarzy, obawiając się powikłań, a nawet ryzyka zgonu. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej zdecydujemy się na zabieg, tym większe są szanse na to, że zakończy się on sukcesem. Pamiętajmy o tym, oglądając kolejne odcinki „Sali operacyjnej"!

..  Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 05/03/2015

Podobne

Serial Sala operacyjna. Prawdziwe operacje po raz pierwszy w polskiej telewizji i na fokus.tv Serial Sala operacyjna. Prawdziwe operacje po raz pierwszy w polskiej telewizji i na fokus.tv Z kamerą telewizyjną w prawdziwej sali operacyjnej? We współczesnej telewizji wszystko jest możliwe! Również prawdziwe operacje na ekranie! FOKUS TV i fokus.tv zapraszają na serial dokumentalny „Sala operacyjna" w którym pokażemy autentyczne operacje, prawdziwych pacjentów i prawdziwych lekarzy. Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę W sierpniu br. głośno było w mediach o nieszczęśliwym wypadku 64-letniego ochroniarza z Łodzi. Podczas rutynowego patrolu osiedla mężczyzna został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Przypuszcza się, że egzotyczne zwierzę uciekło z prywatnej hodowli... Sala operacyjna sezon 2, odcinek 9. Operacja guza piersi. Aldona wróci do zdrowia? WIDEO Sala operacyjna sezon 2, odcinek 9. Operacja guza piersi. Aldona wróci do zdrowia? WIDEO Guzy piersi zabijają rocznie 5 tysięcy Polek, codziennie umiera z tego powodu 13 kobiet. Jednak statystyki nie muszą być tak dramatyczne, jeśli rak piersi jest wcześnie wykryty. Tak było w przypadku Aldony, bohaterki 9 odcinka Sali operacyjnej. Zobacz, jak zwiększyły się szanse Aldony, dzięki wczesnemu wykryciu guza! Sala operacyjna 2 sezon odcinek 10, cz. 1: Jak zoperować dziecko z zespołem Downa? Sala operacyjna 2 sezon odcinek 10, cz. 1: Jak zoperować dziecko z zespołem Downa? 33-letnia Dominika cierpi na zespół Downa. Niedawno okazało się, że ma coraz większe problemy z chodzeniem i czuje mrowienie w rękach. Po wielu konsultacjach z neurologami trafiła do szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dr Rafał Górski postawił wreszcie prawidłową diagnozę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!