Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 6. Muszę żyć dla dzieci, czyli o skutkach lekceważenia bólu brzucha

Ból brzucha - czy powinien nas niepokoić? W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego „Sala operacyjna" poznamy pana Piotra, który zlekceważył tego rodzaju objawy. Dowiemy się, jak przebiega diagnostyka jamy brzusznej, sprawdzimy też jak potoczy się historia pacjenta, który zbyt długo zwlekał z udaniem się do lekarza.


Ból brzucha nie zawsze oznacza zwykłe zatrucie pokarmowe, które można wyleczyć prostymi domowymi sposobami. Przekonał się o tym pan Piotr, który przez długie miesiące lekceważył tego rodzaju dolegliwości. 43-latek spod Bydgoszczy samotnie wychowuje trójkę dzieci, z których jedno jest niepełnosprawne. Rodzina utrzymuje się z zasiłku. Pan Piotr miał nadzieję, że ból brzucha sam ustąpi i odkładał wizytę u lekarza. W końcu jednak się na nią zdecydował.

Śledząc historię pana Piotra dowiemy się, jak przebiegają badania diagnostyczne jamy brzusznej. Zobaczymy, jak lekarze operacyjnie pobierać będą materiał do analizy trzustki i jak będą badać zmienioną chorobowo wątrobę. Towarzysząc pacjentowi z kamerą podpatrzymy pracę chirurgów i patomorfologów, dowiemy się także, dlaczego na wynik badań pan Piotr będzie musiał czekać aż trzy tygodnie. FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek serialu dokumentalnego „Sala operacyjna"!

OBEJRZYJ ZA DARMO WSZYSTKIE ODCINKI SERIALU „SALA OPERACYJNA" NA VOD.

Redakcja 02/04/2015

Podobne

Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 6. Muszę żyć dla dzieci, czyli o skutkach lekceważenia bólu brzucha Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 6. Muszę żyć dla dzieci, czyli o skutkach lekceważenia bólu brzucha Ból brzucha - czy powinien nas niepokoić? W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego „Sala operacyjna" poznamy pana Piotra, który zlekceważył tego rodzaju objawy. Dowiemy się, jak przebiega diagnostyka jamy brzusznej, sprawdzimy też jak potoczy się historia pacjenta, który zbyt długo zwlekał z udaniem się do lekarza. Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 7. Przywrócić rytm sercu Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 7. Przywrócić rytm sercu Ból w klatce piersiowej, kołatanie serca - tych objawów nie można lekceważyć! W kolejnym odcinku serialu dokumentalnego Sala operacyjna poznamy Bogusława, który cierpi na tego rodzaju dolegliwości - sprawdźcie, jaką usłyszy diagnozę! Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 8. Wszczepienie endoprotezy. WIDEO Sala operacyjna, sezon 1 odcinek 8. Wszczepienie endoprotezy. WIDEO Endoproteza to wykonany ze specjalnego materiału implant, wszczepiany do organizmu, który zastępujący usunięty narząd. Wszczepieniu sztucznego stawu biodrowego podda się w najnowszym odcinku programu „Sala operacyjna" 60-letni Krzysztof. Czy po operacji odzyska zdrowie i radość życia? Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę Sala operacyjna, sezon 2., odcinek 8. Ukąszony przez jadowitego pająka. Opis odcinka. Ugryzienie przez egzotyczne zwierzę W sierpniu br. głośno było w mediach o nieszczęśliwym wypadku 64-letniego ochroniarza z Łodzi. Podczas rutynowego patrolu osiedla mężczyzna został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Przypuszcza się, że egzotyczne zwierzę uciekło z prywatnej hodowli...

Zobacz też

WYSPA SOKOTRA. Co jest wyjątkowego na wyspie Sokotra? WYSPA SOKOTRA. Co jest wyjątkowego na wyspie Sokotra? Sokotra to należący do Jemenu mały archipelag czterech wysp. Znajduje się na Oceanie Indyjskim, na południe od Półwyspu Arabskiego. Sokotra to także nazwa głównej wyspy tego archipelagu. Dlaczego warto zobaczyć Sokotrę? Co jest wyjątkowego na wyspie Sokotra? Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami? Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami? Jak usunąć plamy i zacieki? Dywan, kanapa, zasłona czy ubranie – plamy zdarzają się wszędzie. Jednak ich źródło bywa różne – przewrócona szklanka z sokiem, rozlane wino, rozchlapany sos. Zazwyczaj w pozbyciu się plamy wystarczy ciepła woda i proszek lub mydło, ale nie zawsze. Jak sobie z uporczywymi plamami, np. czerwone wino, barszcz czerwony, sok z wiśni, coca – cola, buraczki, czekolada, kawa i kakao, krew, lakier do paznokci, fluid, podkład, olej, tłuszcz. Kim jest Tito Vilanova? Trener Barcelony chory na RAKA Kim jest Tito Vilanova? Trener Barcelony chory na RAKA Po odejściu z Barcelonu Pepa Guardioli wielu zastanawiało się kto obejmie po nim drużynę. Wybór padł na Tito Villanovę, dotychczasowego asystenta Guardioli. Kilka miesięcy temu wykryto u niego nowotwór ślinianki, który na szczęście udało się zoperować. Niestety rak powrócił. Kim jest DANIJEL LJUBOJA, lider strzelców Ekstraklasy? Kim jest DANIJEL LJUBOJA, lider strzelców Ekstraklasy? Danijel Ljuboja z 10 bramkami na koncie przewodzi klasyfikacji strzelców polskiej Ekstraklasy. Serb w swojej karierze zaliczył wiele klubów serbskich, francuskich czy niemieckich. Na stare lata zawędrował do warszawskiej Legii. Zobacz, jak wyglądała jego kariera i co sprowadziło go do Polski.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!