Sala operacyjna, odcinek 3. Jak wszczepić bajpasy bez rozcinania mostka? WIDEO

Bajpasy -– doktor Szałański jako jedyny kardiochirurg na świecie potrafi wszczepić je bez rozcinania mostka i zastosowania płucoserca. Jego pacjentką będzie pani Urszula, bohaterka trzeciego odcinka serii „Sala operacyjna". Zapraszamy na kolejny odcinek pierwszego w polskiej telewizji programu, w którym pokazujemy prawdziwe operacje prosto z polskich szpitali!

Sala operacyjna sezon 1, odcinek 3. Choroba serca i wszczepienie bajpasów

Sala operacyjna sezon 1, odcinek 3. Choroba serca i wszczepienie bajpasów
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:20:37

Bajpasy bez rozcinania mostka – czy to możliwe?

Wszczepienie bajpasów to zabieg, który wielu osobom cierpiącym na choroby układu krążenia pozwala na powrót do zdrowia i normalnego życia. Bohaterami trzeciego odcinka serialu Sali operacyjnej  będzie dwoje pacjentów – pani Urszula Rumińska z Torunia oraz pan Wacław, lekarz z Turku. U pani Urszuli stwierdzono zwężenie naczyń krwionośnych. Pacjentka będzie miała wszczepione bajpasy – są to krótkie odcinki naczyń, które umieszczane miejscach zwężenia lub zatkania, tworząc „obwodnice", przez które krew może przepływać bez przeszkód. Zabieg wykona doktor Szałański, kardiochirurg, który jako jedyny na świecie stosuje unikalną metodę mało inwazyjnego wszczepiania bajpasów na kilka naczyń bez rozcinania mostka i bez użycia sztucznego płucoserca.

Na czym polega różnica?

W przypadku drugiego bohatera naszego programu zastosowanie mało inwazyjnej metody nie będzie możliwe. Stan pana Wacława, lekarza z Turku, jest już na tyle poważny, że przy wszczepianiu bajpasów koniecznie będzie rozcięcie mostka. Na przykładzie obydwu zabiegów widzowie będą mogli poznać różnicę między zabiegiem wszczepienia bajpasów wykonywanym w sposób tradycyjny a zabiegiem mało inwazyjnym wykonywanym przez doktora Szałańskiego.

.. Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 18/03/2015

Zobacz też

Z czego przyrządzić kolację, by chciał uprawiać z tobą seks? Z czego przyrządzić kolację, by chciał uprawiać z tobą seks? Uwielbiasz swojego partnera, ale za rzadko się z nim kochasz? Nie przejmuj się, tylko przyrządź mu romantyczną kolację, a potem biegnijcie do łóżka. Sprawdź, które afrodyzjaki są najskuteczniejsze i co uwzględnić w swoim menu, aby zachęcić mężczyznę do miłosnych podbojów. Kim jest Eddie Murphy? Kim jest Eddie Murphy? Eddie Murphy to znakomity komik, aktor, producent i reżyser, który od lat bawi widzów na całym świecie. Sławę przyniosła mu rola w filmie „48 godzin”. Jak wybrać samochód, który będzie spełniał twoje oczekiwania? Jak wybrać samochód, który będzie spełniał twoje oczekiwania? Jeszcze dwadzieścia lat temu nie mieliśmy dylematu, jaką markę samochodu wybrać - było FSO na Żeraniu i kilka zaledwie opcji, a sprowadzenie auta z zagranicy wiązało się z niemałym wydatkiem. Dziś mamy do wyboru setki opcji i kryteriów, które powinniśmy wziąć pod uwagę: cena, wygląd, silnik - benzynowy czy diesel, spalanie paliwa, liczba poduszek powietrznych, komfort jazdy itd. Dużą rolę odgrywają też stereotypy przypisywane poszczególnym markom. Czy warto im ulegać? Czym się kierować przy wyborze modelu i marki auta, żeby nie żałować podjętej decyzji? Facebook: PORADNIK UŻYTKOWNIKA Facebook: PORADNIK UŻYTKOWNIKA Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Dlatego wszyscy, którzy chcą być w centrum uwagi i utrzymywać kontakty z dużą ilością osób powinny sobie założyć na facebooku konto. Warto jednak poznać kilka kroków, od których należy zacząć swoje wirtualne życie na facebook'u.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!