Sala operacyjna, odcinek 3. Jak wszczepić bajpasy bez rozcinania mostka? WIDEO

Bajpasy -– doktor Szałański jako jedyny kardiochirurg na świecie potrafi wszczepić je bez rozcinania mostka i zastosowania płucoserca. Jego pacjentką będzie pani Urszula, bohaterka trzeciego odcinka serii „Sala operacyjna". Zapraszamy na kolejny odcinek pierwszego w polskiej telewizji programu, w którym pokazujemy prawdziwe operacje prosto z polskich szpitali!

Sala operacyjna sezon 1, odcinek 3. Choroba serca i wszczepienie bajpasów

Sala operacyjna sezon 1, odcinek 3. Choroba serca i wszczepienie bajpasów
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:20:37

Bajpasy bez rozcinania mostka – czy to możliwe?

Wszczepienie bajpasów to zabieg, który wielu osobom cierpiącym na choroby układu krążenia pozwala na powrót do zdrowia i normalnego życia. Bohaterami trzeciego odcinka serialu Sali operacyjnej  będzie dwoje pacjentów – pani Urszula Rumińska z Torunia oraz pan Wacław, lekarz z Turku. U pani Urszuli stwierdzono zwężenie naczyń krwionośnych. Pacjentka będzie miała wszczepione bajpasy – są to krótkie odcinki naczyń, które umieszczane miejscach zwężenia lub zatkania, tworząc „obwodnice", przez które krew może przepływać bez przeszkód. Zabieg wykona doktor Szałański, kardiochirurg, który jako jedyny na świecie stosuje unikalną metodę mało inwazyjnego wszczepiania bajpasów na kilka naczyń bez rozcinania mostka i bez użycia sztucznego płucoserca.

Na czym polega różnica?

W przypadku drugiego bohatera naszego programu zastosowanie mało inwazyjnej metody nie będzie możliwe. Stan pana Wacława, lekarza z Turku, jest już na tyle poważny, że przy wszczepianiu bajpasów koniecznie będzie rozcięcie mostka. Na przykładzie obydwu zabiegów widzowie będą mogli poznać różnicę między zabiegiem wszczepienia bajpasów wykonywanym w sposób tradycyjny a zabiegiem mało inwazyjnym wykonywanym przez doktora Szałańskiego.

.. Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 27/03/2017

Zobacz też

Jak NAPISAĆ WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ CV? Czy wiesz, jakich słów należy unikać w CV? Jak NAPISAĆ WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ CV? Czy wiesz, jakich słów należy unikać w CV? Na tak konkurencyjnym rynku pracy dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne dają większą szansę na zdobycie wymarzonej pracy. Stworzenie wyróżniającego się CV nie jest jednak łatwe. Sporo ze znanych i używanych określeń straciło na znaczeniu, gdyż są zbyt często wykorzystywane przez kandydatów. Eksperci monsterpolska.pl radzą, jakich słów i wyrażeń unikać, by nie wpaść w rekrutacyjną pułapkę. WAKACJE. Dlaczego warto SPĘDZIĆ WAKACJE w KRYNICY-ZDRÓJ? WAKACJE. Dlaczego warto SPĘDZIĆ WAKACJE w KRYNICY-ZDRÓJ? Krynicę-Zdrój charakteryzuje klimat podalpejski czyli słoneczna pogoda przez przeważającą część roku. To jeden z kilku powodów, dla którego turyści decydują się spędzić tu weekend majowy lub wakacje. Co jeszcze ma do zaoferowania to małopolskie miasto? Mówimy, dlaczego warto spędzić wakacje w Krynicy-Zdrój. MAJÓWKA. Dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu? MAJÓWKA. Dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu? Wielu Polaków spędza majówkę, podróżując po kraju. Tłumy urlopowiczów ciągną do Krakowa lub Wrocławia. Tymczasem w rodzinnym mieście Mikołaja Kopernika czekają na turystów nie mniejsze atrakcje! Bo gdzie jeszcze można postrzelać z łuku lub upiec prawdziwy piernik? Mówimy, dlaczego warto spędzić majówkę w Toruniu. Jak uniknąć KRADZIEŻY podczas podróży? Jak uniknąć KRADZIEŻY podczas podróży? Trzeba stale pamiętać, że złodzieje kradną, szczególnie w podróży i w miejscach turystycznych. Pamiętaj, że nie ma prawie turysty, który nie padł ofiarą złodzieja... Co zrobić, żeby zminimalizować ryzyko kradzieży?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!