Sala operacyjna, odcinek 3. Jak wszczepić bajpasy bez rozcinania mostka? WIDEO

Bajpasy -– doktor Szałański jako jedyny kardiochirurg na świecie potrafi wszczepić je bez rozcinania mostka i zastosowania płucoserca. Jego pacjentką będzie pani Urszula, bohaterka trzeciego odcinka serii „Sala operacyjna". Zapraszamy na kolejny odcinek pierwszego w polskiej telewizji programu, w którym pokazujemy prawdziwe operacje prosto z polskich szpitali!

Sala operacyjna sezon 1, odcinek 3. Choroba serca i wszczepienie bajpasów

Sala operacyjna sezon 1, odcinek 3. Choroba serca i wszczepienie bajpasów
Kraj produkcji: Polska Kategoria wiekowa Czas trwania 00:20:37

Bajpasy bez rozcinania mostka – czy to możliwe?

Wszczepienie bajpasów to zabieg, który wielu osobom cierpiącym na choroby układu krążenia pozwala na powrót do zdrowia i normalnego życia. Bohaterami trzeciego odcinka serialu Sali operacyjnej  będzie dwoje pacjentów – pani Urszula Rumińska z Torunia oraz pan Wacław, lekarz z Turku. U pani Urszuli stwierdzono zwężenie naczyń krwionośnych. Pacjentka będzie miała wszczepione bajpasy – są to krótkie odcinki naczyń, które umieszczane miejscach zwężenia lub zatkania, tworząc „obwodnice", przez które krew może przepływać bez przeszkód. Zabieg wykona doktor Szałański, kardiochirurg, który jako jedyny na świecie stosuje unikalną metodę mało inwazyjnego wszczepiania bajpasów na kilka naczyń bez rozcinania mostka i bez użycia sztucznego płucoserca.

Na czym polega różnica?

W przypadku drugiego bohatera naszego programu zastosowanie mało inwazyjnej metody nie będzie możliwe. Stan pana Wacława, lekarza z Turku, jest już na tyle poważny, że przy wszczepianiu bajpasów koniecznie będzie rozcięcie mostka. Na przykładzie obydwu zabiegów widzowie będą mogli poznać różnicę między zabiegiem wszczepienia bajpasów wykonywanym w sposób tradycyjny a zabiegiem mało inwazyjnym wykonywanym przez doktora Szałańskiego.

.. Wszystko o serialu „Sala operacyjna”

Redakcja 27/03/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!