Sahara Express - jak przewieźć rudy metali przez całą gorącą Saharę? Niesamowity dokument w FOKUS TV

Sahara Express to program dokumentalny, który ukazuje widzom jedną z najbardziej niesamowitych i nieprzewidywalnych tras kolejowych na świecie. Jak przewieźć tony rud metali przez morze szalejącego piasku?

700 kilometrów trakcji kolejowej rozgrzanej do niebywałych temperatur przez saharyjskie słońce, 6 składów na dobę napędzanych przez cztery lokomotywy ciągnące składy o długości przekraczającej 2,5 kilometra. To wszystko w koszmarnym upale i morzu piasku, który notorycznie zasypuje tory i utrudnia dalszą podróż. Sahara Express to niesamowity dokument ukazujący jak przebiega podróż towarowymi składami, które przewożą drogocenne rudy metali przeznaczone do europejskich hut.

Ponieważ kolej ta korzysta tylko z jednego toru, przewóz w tak ekstremalnych warunkach, mimo wszystko musi być idealnie skoordynowany by pociągi spotykały się na kilku punktach mijania. Temperatura sięga 75 stopni, a w pobliżu nie brakuje wydm, które mogą utrudnić, a czasem wręcz uniemożliwić transport. Jak radzą sobie z tym odpowiedzialni za przewóz?
 

Redakcja 09/05/2014

Zobacz też

Czy RZEŻĄCZKA jest wciąż groźna? Jak można się nią zarazić, objawy i leczenie Czy RZEŻĄCZKA jest wciąż groźna? Jak można się nią zarazić, objawy i leczenie Niegdyś rzeżączka była postrachem mężczyzn, zwłaszcza tych korzystających z usług pań lekkich obyczajów. Odkąd wynaleziono antybiotyki, zaczęliśmy ją trochę lekceważyć. Uznaliśmy, że skoro potrafią szybko wyleczyć tę chorobę, nie trzeba się nią przejmować. Trzeba, ponieważ rzeżączka kontratakuje! Bieszczady to nie tylko dzika przyroda. Co warto zobaczyć w Lesku? Bieszczady to nie tylko dzika przyroda. Co warto zobaczyć w Lesku? Lesko w Bieszczadach to idealne miejsce na spokojny wypoczynek. Zachwycające miasteczko, pełne zabytków, położone jest pośród lasów i łagodnych wzniesień bieszczadzkich gór. Co warto zwiedzić w Lesku? Kiedy ruszają LETNIE WYPRZEDAŻE? Kiedy ruszają LETNIE WYPRZEDAŻE? Lipiec to najlepszy moment na letnie zakupy. Dlaczego? Teraz przecenione jest dosłownie wszystko - od ubrań po sprzęt AGD. Warto więc wybrać się do sklepu, by upolować super okazje. Kiedy ruszają LETNIE WYPRZEDAŻE? WAKACJE W EGIPCIE. Jak nie popełnić gafy, wypoczywając w Hurghadzie lub Szarm el-Szejku? WAKACJE W EGIPCIE. Jak nie popełnić gafy, wypoczywając w Hurghadzie lub Szarm el-Szejku? Pomimo rewolucji przetaczającej się przez kraje arabskie, w tym Egipt, kraj ten pozostaje nadal na liście wakacyjnych hitów. Lubimy Egipt za słońce, przyjazny klimat, dobre jedzenie w hotelach, ciepłe morze, rafę koralową i możliwość nurkowania. Ale Egipt to muzułmański kraj i panują tam inne obyczaje. Co powinieneś wiedzieć, zanim wyjedziesz na wakacje do Egiptu? Na co uważać w hotelu i poza hotelem? Jak się ubierać, żeby nasz strój nikogo nie raził? Czy wycieczka do Kairu jest bezpieczna? Co można fotografować w Egipcie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!