Rzymskie zabójstwo – zagadka kryminologiczna sprzed dwóch tysięcy lat. Tajemnicza śmierć dziecka w koszarach rzymskich żołnierzy

Detektywistyczne śledztwo po grubo dwóch tysiącleciach od chwili zbrodni? W ruinach koszar, w których stacjonowali podbijający Europę starożytni żołnierze rzymscy, w takcie prac archeologicznych znaleziono ciało. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby... Zapraszamy do obejrzenia programu „Rzymskie zabójstwo" – czy zagadka kryminologiczna sprzed dwóch tysięcy lat zostanie rozwikłana?


I nie byłoby w tym nic dziwnego, że na terenie koszar wojskowych znajdują się zwłoki, bo w czasie wojny i podbojów martwe ciała to żołnierska codzienność. Jednak w tym wypadku wszystko wskazywało na niecodzienne okoliczności zgonu. Martwe ciało należało do dziecka, zwłoki starannie zakopano w kącie jednego z pomieszczeń, w których mieszkali żołnierze, elementy ubrania wskazywały na pochodzenie chłopca z warstwy społecznej, której przedstawiciele rzadko odwiedzali koszary. Czy zatem doszło do zabójstwa? I kto był jego sprawcą?

Ekipa filmu „Rzymskie zabójstwo" towarzyszy z kamerą współczesnym śledczym i ekspertom, którzy podejmują próbę rozwikłania zagadki kryminologicznej sprzed dwóch tysięcy lat. Czy jest możliwa rekonstrukcja wydarzeń tak odległych w czasie? Czy dzisiejsze, zaawansowane techniki detektywistyczne pomogą w wyjaśnieniu sprawy? Czy aktualny stan wiedzy naukowej na temat starożytności jest wystarczający, żeby zrozumieć ten dziwny wypadek?

Zapraszamy przed ekrany do FOKUS TV, telewizji, która zachwyca, zaciekawia i pomaga w odkrywaniu świata. Sprawdźcie, jak prowadzono śledztwo w sprawie zbrodni sprzed ponad dwóch tysięcy lat i przekonajcie się, czy specjalistom udało się ustalić, kto był jego sprawcą!

Redakcja 24/12/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!