Rzymskie zabójstwo – zagadka kryminologiczna sprzed dwóch tysięcy lat. Tajemnicza śmierć dziecka w koszarach rzymskich żołnierzy

Detektywistyczne śledztwo po grubo dwóch tysiącleciach od chwili zbrodni? W ruinach koszar, w których stacjonowali podbijający Europę starożytni żołnierze rzymscy, w takcie prac archeologicznych znaleziono ciało. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby... Zapraszamy do obejrzenia programu „Rzymskie zabójstwo" – czy zagadka kryminologiczna sprzed dwóch tysięcy lat zostanie rozwikłana?


I nie byłoby w tym nic dziwnego, że na terenie koszar wojskowych znajdują się zwłoki, bo w czasie wojny i podbojów martwe ciała to żołnierska codzienność. Jednak w tym wypadku wszystko wskazywało na niecodzienne okoliczności zgonu. Martwe ciało należało do dziecka, zwłoki starannie zakopano w kącie jednego z pomieszczeń, w których mieszkali żołnierze, elementy ubrania wskazywały na pochodzenie chłopca z warstwy społecznej, której przedstawiciele rzadko odwiedzali koszary. Czy zatem doszło do zabójstwa? I kto był jego sprawcą?

Ekipa filmu „Rzymskie zabójstwo" towarzyszy z kamerą współczesnym śledczym i ekspertom, którzy podejmują próbę rozwikłania zagadki kryminologicznej sprzed dwóch tysięcy lat. Czy jest możliwa rekonstrukcja wydarzeń tak odległych w czasie? Czy dzisiejsze, zaawansowane techniki detektywistyczne pomogą w wyjaśnieniu sprawy? Czy aktualny stan wiedzy naukowej na temat starożytności jest wystarczający, żeby zrozumieć ten dziwny wypadek?

Zapraszamy przed ekrany do FOKUS TV, telewizji, która zachwyca, zaciekawia i pomaga w odkrywaniu świata. Sprawdźcie, jak prowadzono śledztwo w sprawie zbrodni sprzed ponad dwóch tysięcy lat i przekonajcie się, czy specjalistom udało się ustalić, kto był jego sprawcą!

Redakcja 24/12/2014

Zobacz też

Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 1. Ewakuacja do schronu Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 1. Ewakuacja do schronu Kim są polscy prepersi? Przed czym się zabezpieczają, a czego najbardziej boją? W pierwszym odcinku prowadzący Andrzej Meller – reporter, podróżnik i korespondent wojenny, który miał okazję być w najbardziej zapalnych punktach świata – na Kaukazie, Sri Lance, w Afganistanie i Libii, opowie o idei preperingu i wyjaśni na czym polega ten ruch. Handlarze historią, odcinek 5. – Najcięższy sprzęt. Garażowa wyprzedaż broni. WIDEO Handlarze historią, odcinek 5. – Najcięższy sprzęt. Garażowa wyprzedaż broni. WIDEO W programie Handlarze historią śledzimy losy Bruce'a Cromptona i jego ekipy. Na codzień zajmują się oni wyszukiwaniem historycznych militariów z okresu II Wojny Światowej, odnawianiem ich i odsprzedawaniem z zyskiem. Co tym razem sprzedadzą? Idiota za granicą - dokąd pojedzie? Odcinek 1 - Chiny! Idiota za granicą - dokąd pojedzie? Odcinek 1 - Chiny! Ricky Gervais i Stephen Merchant wysłają niechętnego podróżom Karla Pilkington na wycieczkę,by zobaczył Wielki Mur Chiński. Po drodze Karl będzie musiał doświadczyć tradycyjnego masażu ogniem, pzonać zasady starożytnej sztuki kung fu, a także odkryć niepokojący fakty o przyszłości i zdrowiu podczas wizyty u chińskiej wróżki... Dzika Skandynawia, odc 1. Odrodzenie. Co oznacza zmiana pór roku w Skandynawii? Dzika Skandynawia, odc 1. Odrodzenie. Co oznacza zmiana pór roku w Skandynawii? Trudny klimat Skandynawii oznacza, że nowo narodzone zwierzęta i świeżo wzeszłe rośliny muszą rozwijać się szybko. Sezon letni, choć bogaty, jest bardzo krótki. Jeśli tegoroczne młode nie wyrosną dostatecznie, długa i brutalna zima zastanie je nieprzygotowane do jej przetrwania. Jakie trudności napotykają zwierzęta w surowym północnym klimacie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!