Rzadkie choroby: Kości. Poznaj nietypowe choroby kości

W serialu Rzadkie choroby tym razem odcinek poświęcony kościom. Choć kości nie widać, to są one niezwykle ważne dla naszego funkcjonowania. Gdy zaczynają chorować – człowiek ma problemy. Jak duże mogą one być pokazuje serial Rzadkie choroby.

 

Tym razem poznajemy historię  dwojga  niezwykłych ludzi, cierpiących na rzadkie dolegliwości układu kostnego. Jake to chłopiec, którego dotknęła wrodzona łamliwości kości (osteogenesis imperfecta).
28-letnia Holly choruje zaś na dysplazję włóknistą kości. Jej tkanka kostna zostaje częściowo zastąpiona przez tkankę łączną, w której można stwierdzić bezładnie rozrzucone wyspy nieprawidłowej kości. Czasem obecne są również elementy chrzęstne. Tak zbudowane kości są o wiele słabsze niż prawidłowe, zdrowe  elementy szkieletu.

 

Redakcja 06/10/2015

Zobacz też

NOWA GRA NA WAKACJE! Co to jest STREET HANDBALL i czy trzeba znać zasady gry w PIŁKĘ RĘCZNĄ by móc grać w STREET? NOWA GRA NA WAKACJE! Co to jest STREET HANDBALL i czy trzeba znać zasady gry w PIŁKĘ RĘCZNĄ by móc grać w STREET? Zasady gry w piłkę ręczną wydają się skomplikowane, a wysiłek fizyczny jaki zawodnicy wkładają w każdy mecz sprawia, że piłka ręczna postrzegana jest jako wymagająca dyscyplina dla wytrzymałych sportowców. To nieprawda. Istnieje łatwiejsza odmiana piłki ręcznej - STREET HANDBALL. Jak grać w STREET HANDBALL? Dlaczego nie powinniśmy narzekać na ŚCIEŻKI ROWEROWE? Opowieść osobista Dlaczego nie powinniśmy narzekać na ŚCIEŻKI ROWEROWE? Opowieść osobista O tym, że ścieżki rowerowe idealne nie są, wiemy wszyscy. Ale przecież nic nie jest idealne. Może powinniśmy się cieszyć, że w ogóle je mamy? Czy jednak mamy prawo domagać się więcej? A może te nieidealne ścieżki mają nas czegoś nauczyć? Jaki basen ogrodowy dla dzieci? Co się sprawdzi dla malucha? Jaki basen ogrodowy dla dzieci? Co się sprawdzi dla malucha? Basen w ogrodzie to dla dziecka wspaniały sposób na zabawę. Nie przejmuj się, jeśli nie stać cię lub nie możesz pozwolić sobie na budowę tradycyjnego basenu. Dla małego dziecka i tak najlepiej sprawdzi się basen dmuchany. Jaki basen dla malucha ustawić w ogrodzie? Co z Polski można promować za granicą lub w czasie EURO 2012? Dopisz swoje typy! Co z Polski można promować za granicą lub w czasie EURO 2012? Dopisz swoje typy! Oscypek, Chopin, Solidarność? Polskie firmy, kultura, Mazury Cud Natury? Specjaliści od narodowego marketingu nie od dziś zastanawiają się, jak można promować Polskę za granicą lub w czasie wizyt zagranicznych turystów. Taki był też jeden z celów EURO 2012. Odremontowane dworce, autostrady, szybkie linie kolejowe, estetyczne równe ulice - przynajmniej w okolicach stadionów - miały (mają?) być naszą wizytówką. Ale bez narzekactwa - oto nasze propozycje, czym można zrobić wrażenie na "obcych". Dopisujcie swoje!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!