Rzadkie choroby: Kości. Poznaj nietypowe choroby kości

W serialu Rzadkie choroby tym razem odcinek poświęcony kościom. Choć kości nie widać, to są one niezwykle ważne dla naszego funkcjonowania. Gdy zaczynają chorować – człowiek ma problemy. Jak duże mogą one być pokazuje serial Rzadkie choroby.

 

Tym razem poznajemy historię  dwojga  niezwykłych ludzi, cierpiących na rzadkie dolegliwości układu kostnego. Jake to chłopiec, którego dotknęła wrodzona łamliwości kości (osteogenesis imperfecta).
28-letnia Holly choruje zaś na dysplazję włóknistą kości. Jej tkanka kostna zostaje częściowo zastąpiona przez tkankę łączną, w której można stwierdzić bezładnie rozrzucone wyspy nieprawidłowej kości. Czasem obecne są również elementy chrzęstne. Tak zbudowane kości są o wiele słabsze niż prawidłowe, zdrowe  elementy szkieletu.

 

Redakcja 06/10/2015

Zobacz też

TOMASZ SZYMAŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Grudziądza. Zobacz SYLWETKĘ posła TOMASZ SZYMAŃSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Grudziądza. Zobacz SYLWETKĘ posła Tomasz Szymański, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 5 (OKW Toruń). Debiutant w sejmowych ławach oraz działacz społeczny w rodzinnym Grudziądzu. WALDEMAR SŁUGOCKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Sulechowa. Zobacz SYLWETKĘ posła WALDEMAR SŁUGOCKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Sulechowa. Zobacz SYLWETKĘ posła Waldemar Sługocki, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Publicysta i działacz samorządowy. Nazwany "złotym dzieckiem lubuskiej polityki". Sam o sobie mówi: "w swojej karierze przeszedłem wszystkie szczeble administracji. Zaczynałem jako starszy referent, potem podinspektor, inspektor, główny specjalista, kierownik wydziału, zastępca dyrektora, wiceburmistrz, dyrektor i obecnie wiceminister". Lubuszanie mu zaufali i dzięki nim otrzymał mandat posła. BOŻENA SŁAWIAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Sulęcina. Zobacz SYLWETKĘ posła BOŻENA SŁAWIAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Sulęcina. Zobacz SYLWETKĘ posła Bożena Sławiak, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 8 (OKW Zielona Góra). Pedagog, bibliotekoznawca i samorządowiec. KRYSTYNA SKOWROŃSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Mielca. Zobacz SYLWETKĘ posła KRYSTYNA SKOWROŃSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Mielca. Zobacz SYLWETKĘ posła Katarzyna Skowrońska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 23 (OKW Rzeszów). Prezes zarządu banku i działaczka samorządowa. Od 2001 roku z ramienia PO jest posłanką na Sejm RP (IV, V i VI kadencja Sejmu) w okręgu rzeszowskim. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku zdobyła aż 25 174 glosów. Zobacz kim jest i co osiągnęła Krystyna Skowrońska. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!