RYSZARD ZBRZYZNY, poseł SLD. KIM JEST poseł SLD z Lubawca? Zobacz SYLWETKĘ posła

Ryszard Zbrzyzny, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 1 (OKW Legnica). Związkowiec i poseł z wieloletnim stażem.

Sylwetka Ryszarda Zbrzyznego

Ryszard Zbrzyzny ukończył studia na Wydziale Górniczym Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziale Informatyki i Zarządzania Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od ponad trzydziestu lat jest związany zawodowo ze spółką KGHM Polska Miedź, przewodniczy również Związkowi Zawodowemu Pracowników Przemysłu Miedziowego.

W przeszłości należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był również członkiem Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przez 3 lata był radnym sejmiku dolnośląskiego. W obecnej kadencji Sejmu RP zasiada w Komisji Skarbu Państwa i Komisji Finansów Publicznych, wcześniej brał natomiast udział w pracach sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU.

RYSZARD ZBRZYZNY jest posłem partii Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wybrana: 09-10-2011 

Liczba głosów: 11 990

Staż parlamentarny: poseł II, III, IV, V i VI kadencji

Klub/koło: Klub Poselski Sojusz Lewicy Demokratycznej

Data i miejsce urodzenia: 04-05-1955Lubawka

Zawód: inżynier górnik.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 08/12/2011

Zobacz też

Jak obliczyć JAK DALEKO JEST BURZA, ODLEGŁOŚĆ BURZY? Gdzie jest BURZA jak to policzyć? Jak obliczyć JAK DALEKO JEST BURZA, ODLEGŁOŚĆ BURZY? Gdzie jest BURZA jak to policzyć? Jak daleko od nas znajduje się burza? Jak obliczyć odległość burzy? Jak obliczyć gdzie jest burza? Gdy widzisz błyskawicę i słyszysz grzmot - w jaki sposób możesz ocenić, jak daleko od Ciebie uderzył piorun? Burze są częstym zjawiskiem atmosferycznym w Polsce. Dlatego już teraz warto sprawdzić, jak obliczyć odległość od tego niebezpiecznego wydarzenia. Może to nam pomóc nie tylko uniknąć zagrożenia, ale zaspokoić wielką ciekawość naszych dzieci. UPAŁ A ZDROWIE. Jak się nie dać zamordować w czasie upałów? UPAŁ A ZDROWIE. Jak się nie dać zamordować w czasie upałów? Kiedy nadciąga wielkie ciepło od pogodynek i pogodynków, lekarzy, speców od wszelakich prewencji dostajemy pakiet rad. Szczególnie uczulają nas na to, byśmy dbali o dzieci, osoby starsze i chore, jakby reszty ludności nie było – albo była, ale zupełnie nie odczuwała gorąca. To, niestety, nie jest prawdą. Udar cieplny grozi każdemu, niektórym szczególnie, a jeszcze inni sami uczciwie na niego pracują. Czy można się nie dać upałom? HURGHADA czy SHARM EL-SHEIKH? Które miejsce wybrać na wakacje w Egipcie? HURGHADA czy SHARM EL-SHEIKH? Które miejsce wybrać na wakacje w Egipcie? Hurghada i Sharm el-Sheikh to dwa największe kurorty w Egipcie, obydwa oferują luksusowe hotele, piękne plaże i wachlarz ofert wycieczek fakultatywnych, ale kiedy już zdecydujesz się na wakacje w Egipcie, musisz wybrać. Podpowiadamy, komu bardziej spodoba się w Hurghadzie, a komu w Sharm el-Sheikh. JAK SIĘ CHRONIĆ PRZED UPAŁEM? Jak się ochłodzić w gorące dni? JAK SIĘ CHRONIĆ PRZED UPAŁEM? Jak się ochłodzić w gorące dni? Marzymy o lecie, ale kiedy już jest, a temperatura sięga powyżej 30 stopni Celsjusza, szukamy sposobów na ochłodę. Jak się chronić przed upałem? Sprawdź te sprawdzone i godne polecenia. Jak się zdrowo chłodzić gdy doskwierają upały?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!