Rudy Maxa i jego Europa – odkryj na nowo Stary Kontynent!

Podróż po Europie... Banalne? Bynajmniej! O ile tylko na wycieczkę zabiera nas Rudy Maxa – ekspert w sprawach podróży po Starym Kontynencie, pisarz nominowany do nagrody Pulitzera i redaktor National Geographic Traveler.Zagubieni w podróży po starej dobrej Europie? Oglądajcie program Rudy'ego Maxy, a żaden europejski zakątek nie będzie wam straszny! W swojej peregrynacji po Europie Rudy zwiedza starożytne ruiny, majestatyczne katedry i przecudowne pałace, przechadza się po brukowanych uliczkach i po lśniących złotym piaskiem plażach. Nie omieszka odwiedzić miejsc, o których nie wspominają przewodniki, a które urzekają pięknem i niepowtarzalną atmosferą. Udzieli także widzom praktycznych porad na temat tego, jak radzić sobie z różnorodnymi trudnościami w podróży - jak wymienić pieniądze, zaplanować podróż, dokonać rezerwacji, przezwyciężyć barierę językową i spotkać mieszkańców okolicy, w której przebywamy.

W najnowszym odcinku serii wraz z Rudym wybierzemy się na poszukiwanie „dolce vita" na Riwierze Włoskiej. Jest to jeden z najromantyczniejszych zakątków Europy, stanowiący przedłużenie Riwiery Francuskiej i ciągnący się wzdłuż wybrzeży Morza Liguryjskiego. Wraz z naszym przewodnikiem pojedziemy do Genui, gdzie zwiedzimy tamtejsze pałace i zjemy wyśmienite pesto. Odwiedzimy także Portofino, jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów na świecie, którego uroki opiewały Sława Przybylska, Anna German, Katarzyna Groniec oraz Magda Umer w piosence o miłości w Portofino ze słowami Agnieszki Osieckiej. W 2008 roku wziął tu ślub słynny piłkarz Manchesteru United Wayne Rooney.

Wraz z Rudym odwiedzimy Cinque Terre, obszar, który w 1997 roku zostały wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO, a na zakończenie wyprawy zajrzymy do Pizy. W tym odcinku spodziewajcie się także porad, jak podróżować pociągami po Włoszech i jak szybko znaleźć wybrane miejsce, znając wyłącznie jego adres.

Redakcja 30/06/2014

Zobacz też

DOMINIK ŻYCKI MÓWI: Jak buduje się dziś nowoczesne pomosty? Zobacz, jak są urządzone nowoczesne mariny! DOMINIK ŻYCKI MÓWI: Jak buduje się dziś nowoczesne pomosty? Zobacz, jak są urządzone nowoczesne mariny! Kiedy wpływamy do portu o bezpieczeństwie i wygodzie postoju w nim decyduje jakość pomostów, do których zacumujemy. Gdy powstają nowe porty i mariny ich właściciele powinni zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór tych urządzeń. Jakie są nowoczesne pomosty? DOMINIK ŻYCKI RADZI: JAK NAWIGOWAĆ w normalnym PC-cie? DOMINIK ŻYCKI RADZI: JAK NAWIGOWAĆ w normalnym PC-cie? W każdym rejsie morskim niezbędne jest prowadzenie precyzyjnej nawigacji, to podstawa naszego bezpieczeństwa. Na współczesnych jachtach turystycznych instalowane są wyspecjlizowane urządzenia nawigacyjne, wyposażone w niezbędne na danym akwenie mapy. DOMINIK ŻYCKI RADZI: Nawigacja z iPhone'm. JAK NAWIGOWAĆ z produktem Apple na morzu? DOMINIK ŻYCKI RADZI: Nawigacja z iPhone'm. JAK NAWIGOWAĆ z produktem Apple na morzu? Powszechność dostępu do wszelkiego rodzaju smartfonów spowodowała, że zaczęto wykorzystywać je jako pomoce nawigacyjne. Dlatego oprogramowanie kultowego odtwarzacza multimedialnego iPhone jest stale rozszerzane. Jedną z najnowszych aplikacji jest stworzony specjalnie dla żeglarzy „myLog”. DOMINIK ŻYCKI RADZI: JAK ekologicznie WALCZYĆ z zarastaniem dna? JAK CHRONIĆ jacht? DOMINIK ŻYCKI RADZI: JAK ekologicznie WALCZYĆ z zarastaniem dna? JAK CHRONIĆ jacht? Farby i lakiery od lat uważane są za produkty nieekologiczne. Kto żeglował, ten pewnie zwrócił uwagę na to, że dna wszystkich jachtów i wszlekiego rodzjau łódek są od spodu pomalowane specjalną farbą zabezpieczającą przed porastaniem, czyli przyklejaniem się glonów, i przyczepianiem skorupiaków.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!