Rudy Maxa i jego Europa – Grecja i Rzym, czyli śladami pamiątek po starożytności

Podróż po Europie... Banalne? Bynajmniej! O ile tylko na wycieczkę zabiera nas Rudy Maxa – ekspert w sprawach podróży po Starym Kontynencie, pisarz nominowany do nagrody Pulitzera i redaktor National Geographic Traveler.
Zagubieni w podróży po starej dobrej Europie? Oglądajcie program Rudy'ego Maxy, a żaden europejski zakątek nie będzie wam straszny! W swojej peregrynacji po Europie Rudy zwiedza starożytne ruiny, majestatyczne katedry i przecudowne pałace, przechadza się po brukowanych uliczkach i po lśniących złotym piaskiem plażach. Nie omieszka odwiedzić miejsc, o których nie wspominają przewodniki, a które urzekają pięknem i niepowtarzalną atmosferą. Udzieli także widzom praktycznych porad na temat tego, jak radzić sobie z różnorodnymi trudnościami w podróży – jak wymienić pieniądze, zaplanować podróż, dokonać rezerwacji, przezwyciężyć barierę językową i spotkać mieszkańców okolicy, w której przebywamy.

W najnowszym odcinku serii wraz z Rudym ponownie odkryjemy starożytne zabytki Europy. Najpierw te, które pozostali po sobie Grecy. Odwiedzimy zatem miasta takie, jak Ateny, Delfy, Delos, Paestum i Syrakuzy. Następnie w naszej wycieczce w poszukiwaniu starożytnych korzeni Europy udamy się śladem pamiątek po starożytnym Rzymie. Na naszej drodze znajdą się więc Pompeje i Rzym, a na zakończenie także Prowansja, gdzie poznamy historię wina i oliwek. Wydawało wam się, że wiecie wszystko o pozostałościach po czasach antycznych w Europie? Oglądajcie program Rudy'ego Maxy, a przekonacie się, ile jeszcze tajemnic kryje przed wami Stary Kontynent.

Redakcja 27/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!