Rudy Maxa i jego Europa – Grecja i Rzym, czyli śladami pamiątek po starożytności

Podróż po Europie... Banalne? Bynajmniej! O ile tylko na wycieczkę zabiera nas Rudy Maxa – ekspert w sprawach podróży po Starym Kontynencie, pisarz nominowany do nagrody Pulitzera i redaktor National Geographic Traveler.
Zagubieni w podróży po starej dobrej Europie? Oglądajcie program Rudy'ego Maxy, a żaden europejski zakątek nie będzie wam straszny! W swojej peregrynacji po Europie Rudy zwiedza starożytne ruiny, majestatyczne katedry i przecudowne pałace, przechadza się po brukowanych uliczkach i po lśniących złotym piaskiem plażach. Nie omieszka odwiedzić miejsc, o których nie wspominają przewodniki, a które urzekają pięknem i niepowtarzalną atmosferą. Udzieli także widzom praktycznych porad na temat tego, jak radzić sobie z różnorodnymi trudnościami w podróży – jak wymienić pieniądze, zaplanować podróż, dokonać rezerwacji, przezwyciężyć barierę językową i spotkać mieszkańców okolicy, w której przebywamy.

W najnowszym odcinku serii wraz z Rudym ponownie odkryjemy starożytne zabytki Europy. Najpierw te, które pozostali po sobie Grecy. Odwiedzimy zatem miasta takie, jak Ateny, Delfy, Delos, Paestum i Syrakuzy. Następnie w naszej wycieczce w poszukiwaniu starożytnych korzeni Europy udamy się śladem pamiątek po starożytnym Rzymie. Na naszej drodze znajdą się więc Pompeje i Rzym, a na zakończenie także Prowansja, gdzie poznamy historię wina i oliwek. Wydawało wam się, że wiecie wszystko o pozostałościach po czasach antycznych w Europie? Oglądajcie program Rudy'ego Maxy, a przekonacie się, ile jeszcze tajemnic kryje przed wami Stary Kontynent.

Redakcja 27/08/2014

Zobacz też

Kim jest Brett Cooper — rywal Mameda Chalidowa podczas gali KSW 29? Kim jest Brett Cooper — rywal Mameda Chalidowa podczas gali KSW 29? Zamieszanie wokół walki wieczoru gali KSW 29 trwało długo — wiadomo było, że jej gwiazdą będzie Mamed Chalidow, najlepszy polski zawodnik MMA, jednak poszukiwania odpowiedniego rywala trwały długo. Ostatecznie po wycofaniu się z walki Tomasz Drwala (kontuzja) przeciwnikiem Mameda będzie Brett Cooper. Co warto o nim wiedzieć? Luka w systemie Windowsa - na co uważać? Luka w systemie Windowsa - na co uważać? Windows ujawnił poważną lukę w swoim systemie. Umożliwia ona hakerom dostęp do twojego komputera. Zainstaluj poprawkę jak najszybciej, by uniknąć ataku cyberprzestępcy! Watykan – nurtujące pytania. Nepotyzm, malwersacje i korupcja w Watykanie, czyli afera Vatileaks okiem reżysera Mathieu Verbouda Watykan – nurtujące pytania. Nepotyzm, malwersacje i korupcja w Watykanie, czyli afera Vatileaks okiem reżysera Mathieu Verbouda Afera Vatileaks wstrząsnęła światem. Na jaw wyszły nadużycia finansowe i personalne szerzące się w Watykanie, a wszystko zaczęło się w chwili, gdy w 2012 roku do prasy wyciekła poufna korespondencja między ojcem świętym a najwyższymi urzędnikami Stolicy Apostolskiej. Według wielu obserwatorów to właśnie ujawnione w wyniku Vatileaks nepotyzm, malwersacje i korupcja w Watykanie stały się przyczyną rezygnacji papieża Benedykta XVI. Lech Jaworski autor tomiku "Pełnia i Nicość". Kim jest? Lech Jaworski autor tomiku "Pełnia i Nicość". Kim jest? Lecha Jaworskiego mieszkańcy stolicy znają jako radnego miasta z Platformy Obywatelskiej, studenci – jako prawnika i wykładowcę akademickiego a pasjonaci historii - jako członka Bractwa Kurkowego. Ale Lech Jaworski pokazał właśnie, że jest również poetą. I to – jak się okazuje - świetnym!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!