Rudy Maxa i jego Europa – Grecja i Rzym, czyli śladami pamiątek po starożytności

Podróż po Europie... Banalne? Bynajmniej! O ile tylko na wycieczkę zabiera nas Rudy Maxa – ekspert w sprawach podróży po Starym Kontynencie, pisarz nominowany do nagrody Pulitzera i redaktor National Geographic Traveler.
Zagubieni w podróży po starej dobrej Europie? Oglądajcie program Rudy'ego Maxy, a żaden europejski zakątek nie będzie wam straszny! W swojej peregrynacji po Europie Rudy zwiedza starożytne ruiny, majestatyczne katedry i przecudowne pałace, przechadza się po brukowanych uliczkach i po lśniących złotym piaskiem plażach. Nie omieszka odwiedzić miejsc, o których nie wspominają przewodniki, a które urzekają pięknem i niepowtarzalną atmosferą. Udzieli także widzom praktycznych porad na temat tego, jak radzić sobie z różnorodnymi trudnościami w podróży – jak wymienić pieniądze, zaplanować podróż, dokonać rezerwacji, przezwyciężyć barierę językową i spotkać mieszkańców okolicy, w której przebywamy.

W najnowszym odcinku serii wraz z Rudym ponownie odkryjemy starożytne zabytki Europy. Najpierw te, które pozostali po sobie Grecy. Odwiedzimy zatem miasta takie, jak Ateny, Delfy, Delos, Paestum i Syrakuzy. Następnie w naszej wycieczce w poszukiwaniu starożytnych korzeni Europy udamy się śladem pamiątek po starożytnym Rzymie. Na naszej drodze znajdą się więc Pompeje i Rzym, a na zakończenie także Prowansja, gdzie poznamy historię wina i oliwek. Wydawało wam się, że wiecie wszystko o pozostałościach po czasach antycznych w Europie? Oglądajcie program Rudy'ego Maxy, a przekonacie się, ile jeszcze tajemnic kryje przed wami Stary Kontynent.

Redakcja 27/08/2014

Zobacz też

Pensjonaty widma - JAK NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ NA FAŁSZYWE OFERTY NOCLEGÓW? Pensjonaty widma - JAK NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ NA FAŁSZYWE OFERTY NOCLEGÓW? Zakopiańska policja bada sprawę pensjonatu "Baca", który istniał tylko w internecie. Nie wiadomo czy ktoś dał się naciągnać, ale niebezpieczeństwo jest realne. Jak nie dać się nabrać na fałszywe oferty noclegów? Jak rozmawiać przez telefon komórkowy? Jak rozmawiać przez telefon komórkowy? Telefon komórkowy postrzegany jest jako przedmiot wielce pomocny na co dzień. Słusznie. Większość jego właścicieli nie wyobraża sobie bez niego życia. Niektórzy do tego stopnia, że dają się we znaki innym właścicielom telefonów komórkowych, którzy kochają go miłością rozsądną. Co to jest plaża? Ile kilometrów plaż jest w Polsce? Co to jest plaża? Ile kilometrów plaż jest w Polsce? Plaża. Teoretycznie wszyscy wiemy co to jest. Jaka plaża jest najlepsza? Zapewne szeroka, czysta i pusta. Czy są takie plaże w Polsce? Szczególnie podczas wakacji szukamy takich miejsc i pewnie niektórym to się udaje… ILE zarabiają PREZESI w spółkach SKARBU PAŃSTWA? Dlaczego ustawa kominowa nie ogranicza zarobków prezesów? ILE zarabiają PREZESI w spółkach SKARBU PAŃSTWA? Dlaczego ustawa kominowa nie ogranicza zarobków prezesów? Król Hiszpanii Juan Carlos obniżył swoje wynagrodzenie oraz wynagrodzenia innych członków rodziny, w tym syna Księcia Filipa, o 7,1%. W związku z kryzysem o tyle bowiem obniżono w Hiszpanii pensje urzędnikom i innym pracownikom sfery budżetowej. Również w Polsce Donald Tusk zapowiada, że nadchodzą ciężkie czasy. Tymczasem dane o zarobkach prezesów polskich spółek Skarbu Państwa (m.in. PGNiG, PZU, PKO BP) przyprawiają o zawrót głowy, mimo że obowiązująca obecnie ustawa kominowa ogranicza wysokość zarobków prezesów takich spółek do wysokości sześciokrotnej średniej krajowej. Dlaczego tak się dzieje?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!