Rublowka: rezerwat milionerów. To właśnie tu mieszka Władimir Putin

To właśnie tu mieszkali Lenin, Stalin, Jelcyn, Dzierżyński, Breżniew i Gorbaczow, Piotr Wielki i caryca Katarzyna To właśnie tu dziś mieszka Władimir Putin. Rublowka to potoczna nazwa zachodniego przedmieścia Moskwy – dzielnicy zamieszkanej przez najbogatszych i najbardziej wpływowych Rosjan, dawnych członków partii, ich dzieci oraz wszystkich protegowanych systemu. Siedlisko luksusu i zepsucia.
„Rublowka: rezerwat milionerów" to film o jednej z najdroższych i najlepiej strzeżonych enklaw współczesnego świata. Spacerując po tej ekskluzywnej i jedynej w swoim rodzaju dzielnicy, reżyserka filmu Irene Langemann pokazuje widzom, jak wygląda luksus w dzisiejszej Rosji, czym różnią się dzisiejsze elity od elit radzieckich, co imponuje dzisiejszym bogaczom, co jest dziś oznaką statusu i jakim rozrywkom oddają się dziś rosyjscy milionerzy. Ale nie tylko. Sprawdzi także, jak na tle tych luksusów rysuje się życie zwykłych ludzi i pokaże, jak bardzo skontrastowane jest dziś rosyjskie społeczeństwo. Wraz z Langemann odwiedzimy projektantkę sobolich futer, zubożałych Romanowów, milionerkę poszukującą męża, a także najuboższych mieszkańców Moskwy.

Czy na wąskiej drodze łączącej przedmieścia z centrum rosyjskiej stolicy można znaleźć odpowiedź na pytanie o kondycję dzisiejszej Rosji?

Redakcja 19/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!