Rublowka: rezerwat milionerów. To właśnie tu mieszka Władimir Putin

To właśnie tu mieszkali Lenin, Stalin, Jelcyn, Dzierżyński, Breżniew i Gorbaczow, Piotr Wielki i caryca Katarzyna To właśnie tu dziś mieszka Władimir Putin. Rublowka to potoczna nazwa zachodniego przedmieścia Moskwy – dzielnicy zamieszkanej przez najbogatszych i najbardziej wpływowych Rosjan, dawnych członków partii, ich dzieci oraz wszystkich protegowanych systemu. Siedlisko luksusu i zepsucia.
„Rublowka: rezerwat milionerów" to film o jednej z najdroższych i najlepiej strzeżonych enklaw współczesnego świata. Spacerując po tej ekskluzywnej i jedynej w swoim rodzaju dzielnicy, reżyserka filmu Irene Langemann pokazuje widzom, jak wygląda luksus w dzisiejszej Rosji, czym różnią się dzisiejsze elity od elit radzieckich, co imponuje dzisiejszym bogaczom, co jest dziś oznaką statusu i jakim rozrywkom oddają się dziś rosyjscy milionerzy. Ale nie tylko. Sprawdzi także, jak na tle tych luksusów rysuje się życie zwykłych ludzi i pokaże, jak bardzo skontrastowane jest dziś rosyjskie społeczeństwo. Wraz z Langemann odwiedzimy projektantkę sobolich futer, zubożałych Romanowów, milionerkę poszukującą męża, a także najuboższych mieszkańców Moskwy.

Czy na wąskiej drodze łączącej przedmieścia z centrum rosyjskiej stolicy można znaleźć odpowiedź na pytanie o kondycję dzisiejszej Rosji?

Redakcja 19/10/2014

Zobacz też

Jak przygotować się do biegania w chłodne dni? Jak trenować jesienią i zimą? Jak przygotować się do biegania w chłodne dni? Jak trenować jesienią i zimą? Po przyjemnym letnim bieganiu, gdy było ciepło i rzadko padał deszcz, przyjdzie nam się zmagać nie tylko z ciężkimi kilometrami, ale też z pogodą. Jesienią zazwyczaj częściej pada deszcz, jest chłodno, a niebawem może spaść śnieg i pojawić się przymrozki. Czy wtedy trzeba zrezygnować z biegania? Wystarczy się dobrze ubrać. Jak przygotować swoje ciało do jazdy na nartach? Jak przygotować swoje ciało do jazdy na nartach? Zbliża się sezon narciarski. Na niektórych europejskich lodowcach wyciągi będą czynne już w październiku. Aby dobrze przygotować się do obciążeń, jakie na nas czekają podczas jazdy na nartach, suchą zaprawę warto zacząć nawet 2–3 miesiące przed wyjazdem. Jak się za to zabrać? Moskwa okiem turysty. Miniprzewodnik po Moskwie Moskwa okiem turysty. Miniprzewodnik po Moskwie Przeczytaj nasz miniprzewodnik po Moskwie, jednym z najdroższych miast na świecie, ogromnym, mieszczącym w sobie masę zabytków oraz miejsc godnych uwagi. Jest to miejsce egzotyczne dla przybyszy z Europy Środkowej. Podróże kształcą - do każdej należy się jednak nieco przygotować. Dlaczego warto zrobić wesele w hotelu? Jakie zalety ma wesele w hotelu, dlaczego warto brać przykład z Oli Kwaśniewskiej? Dlaczego warto zrobić wesele w hotelu? Jakie zalety ma wesele w hotelu, dlaczego warto brać przykład z Oli Kwaśniewskiej? Wesela robi się teraz poza domem, chyba że ktoś ma duży dom. Jednak nawet wtedy warto rozważyć naśladowanie celebrytów, takich jak Ola Kwaśniewska i urządzenie wesela w hotelu. Choć koszty na pewno nie są małe - to jednak ma to swoje zalety. Dlaczego warto pójść śładem celebrytki Oli Kwaśniewkiej i zorganizować wesele w hotelu?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!