Rublowka: rezerwat milionerów. To właśnie tu mieszka Władimir Putin

To właśnie tu mieszkali Lenin, Stalin, Jelcyn, Dzierżyński, Breżniew i Gorbaczow, Piotr Wielki i caryca Katarzyna To właśnie tu dziś mieszka Władimir Putin. Rublowka to potoczna nazwa zachodniego przedmieścia Moskwy – dzielnicy zamieszkanej przez najbogatszych i najbardziej wpływowych Rosjan, dawnych członków partii, ich dzieci oraz wszystkich protegowanych systemu. Siedlisko luksusu i zepsucia.
„Rublowka: rezerwat milionerów" to film o jednej z najdroższych i najlepiej strzeżonych enklaw współczesnego świata. Spacerując po tej ekskluzywnej i jedynej w swoim rodzaju dzielnicy, reżyserka filmu Irene Langemann pokazuje widzom, jak wygląda luksus w dzisiejszej Rosji, czym różnią się dzisiejsze elity od elit radzieckich, co imponuje dzisiejszym bogaczom, co jest dziś oznaką statusu i jakim rozrywkom oddają się dziś rosyjscy milionerzy. Ale nie tylko. Sprawdzi także, jak na tle tych luksusów rysuje się życie zwykłych ludzi i pokaże, jak bardzo skontrastowane jest dziś rosyjskie społeczeństwo. Wraz z Langemann odwiedzimy projektantkę sobolich futer, zubożałych Romanowów, milionerkę poszukującą męża, a także najuboższych mieszkańców Moskwy.

Czy na wąskiej drodze łączącej przedmieścia z centrum rosyjskiej stolicy można znaleźć odpowiedź na pytanie o kondycję dzisiejszej Rosji?

Redakcja 16/10/2014

Zobacz też

Jak żyć czterokrotnie dłużej? Czy na pewno będziemy chcieli żyć dłużej? Jak żyć czterokrotnie dłużej? Czy na pewno będziemy chcieli żyć dłużej? Średnia długość życia Polki to 80 lat, Polaka – 71, statystycznie mamy więc do dyspozycji 75 i pół roku. Dłuższego życia spodziewać się mogą między innymi mieszkańcy Szwajcarii (80 lat i cztery miesiące), Singapuru (81 i pół roku). Czy możemy żyć dłużej? Czym jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SEKSU? JAK ochodzić to święto? Czym jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SEKSU? JAK ochodzić to święto? W 2003 roku Rada Tradycji Unii Europejskiej postanowiła oznaczyć w kalendarzu bardzo ważne święto, bez którego nie byłoby takich świąt, jak Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Dziadka. Dokładnie 9 lat temu ustalono, że każdego 7 czerwca będziemy obchodzić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SEKSU! Zobacz, jak obchodzić to święto. Szybki sposób na basen. Basen rozporowy czy basen na stelażu? Szybki sposób na basen. Basen rozporowy czy basen na stelażu? Chcesz mieć w swoim ogrodzie basen dla całej rodziny? Zależy ci na czasie i ograniczeniu kasztów związanych z budową tradycyjnego basenu. Rozwiązaniem dla Ciebie jest basen rozporowy lub na basen na stelażu. Zobacz, czym się różnią. Czego nie wolno wnieść do STREFY KIBICA? Wuwuzele, noże, butelki tych przedmiotów nie wniesiesz Czego nie wolno wnieść do STREFY KIBICA? Wuwuzele, noże, butelki tych przedmiotów nie wniesiesz Strefy Kibica w trakcie Euro 2012 będą bardzo popularne. Jeszcze na kilka dni przed mistrzostwami Europy można spodziewać się, że aby do nich wejść, trzeba stawić się na kilka godzin wcześniej w bramkach wejściowych. Zanim jednak ruszycie dopingować polskich piłkarzy, sprawdźcie, czego nie można wnieść do Strefy Kibica.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!