Różne oblicza wspinaczki. Bouldering, czyli na ścianie bez asekuracji

Co to jest bouldering? To wspinaczka bez asekuracji na głazy i inne niewielkie bloki skalne. Tajniki tego sportu odsłania przed widzami czterokrotny mistrz świata w tej ekstremalnej dyscyplinie sportu – Austriak Kilian Fischuber.
Jak to jest wspinać się bez asekuracji? Z jakimi trudnościami musi borykać się osoba uprawiająca bouldering? Jak to jest spaść z głazu? Czy wspinający się na skały dysponują jakimkolwiek innym zabezpieczeniem oprócz materacy, które rozkładają u stóp skał? Czy po odpadnięciu od ściany można zgiąć?

O wchodzeniu na głazy i niewielkie bloki skalne bez zabezpieczenia i o swoim życiu w programie „Różne oblicza wspinaczki" opowiada Kilian Fischuber, jeden z najlepszych zawodników boulderingu na świecie i czterokrotny mistrz świata w tej dyscyplinie sportu. Dowiemy się, jak wyglądały początki jego kariery i jakie emocje towarzyszą mu, gdy wspina się na najtrudniejsze skały świata.

W trakcie programu Fischuber podejmie się realizacji trzech fascynujących zadań, mierząc się ze skałami w Republice Południowej Afryki oraz w Austrii. Czy uda mu się sprostać wyzwaniom?

Redakcja 12/09/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!