Różne oblicza wspinaczki. Bouldering, czyli na ścianie bez asekuracji

Co to jest bouldering? To wspinaczka bez asekuracji na głazy i inne niewielkie bloki skalne. Tajniki tego sportu odsłania przed widzami czterokrotny mistrz świata w tej ekstremalnej dyscyplinie sportu – Austriak Kilian Fischuber.
Jak to jest wspinać się bez asekuracji? Z jakimi trudnościami musi borykać się osoba uprawiająca bouldering? Jak to jest spaść z głazu? Czy wspinający się na skały dysponują jakimkolwiek innym zabezpieczeniem oprócz materacy, które rozkładają u stóp skał? Czy po odpadnięciu od ściany można zgiąć?

O wchodzeniu na głazy i niewielkie bloki skalne bez zabezpieczenia i o swoim życiu w programie „Różne oblicza wspinaczki" opowiada Kilian Fischuber, jeden z najlepszych zawodników boulderingu na świecie i czterokrotny mistrz świata w tej dyscyplinie sportu. Dowiemy się, jak wyglądały początki jego kariery i jakie emocje towarzyszą mu, gdy wspina się na najtrudniejsze skały świata.

W trakcie programu Fischuber podejmie się realizacji trzech fascynujących zadań, mierząc się ze skałami w Republice Południowej Afryki oraz w Austrii. Czy uda mu się sprostać wyzwaniom?

Redakcja 12/09/2014

Zobacz też

Jak dbać o białą bieliznę? Jak sprawić, by biała bielizna nie zszarzała? Jak dbać o białą bieliznę? Jak sprawić, by biała bielizna nie zszarzała? Były czasy, kiedy kobiety skrzętnie skrywały bieliznę, były i takie, kiedy nie nosiły jej prawie wcale (podobno Józefina – pierwsza żona Napoleona I – miała 400 sukien i dwie pary majtek). Dziś bielizna to nie tylko element garderoby. To gadżet silnie działający na męską wyobraźnię. Pod warunkiem jednak, że jest w doskonałym stanie. Jak ODRATOWAĆ ZSZARZAŁY BIUSTONOSZ? Jak ODRATOWAĆ ZSZARZAŁY BIUSTONOSZ? Kolor szary jest neutralny, można nawet zaryzykować tezę, że pasuje do prawie każdego innego. Owszem, pod warunkiem, że jest czystym szarym kolorem, a nie kolorem szarym wytworzonym przez pot, naskórek, niedopranie lub zabarwienie od czarnej wierzchniej odzieży na kiedyś białym biustonoszu. PERFEKCYJNA PANI DOMU - 1 odcinek, drugi sezon. Małgorzata ROZENEK radzi, jak czyścić aksamit i sprawić, aby ze świecy nie kapała stearyna PERFEKCYJNA PANI DOMU - 1 odcinek, drugi sezon. Małgorzata ROZENEK radzi, jak czyścić aksamit i sprawić, aby ze świecy nie kapała stearyna Ruszył drugi sezon polskiej Perfekcyjnej pani domu. Małgorzata Rozenek tym razem radzi, jak m.in. czyścić aksamit oraz co zrobić, aby stearyna nie zniszczyła stołu. PERFEKCYJNA PANI DOMU - 1 odcinek, drugi sezon. Małgorzata ROZENEK radzi, jak zorganizować domowe biuro i poradzić sobie z bałaganem w szafie PERFEKCYJNA PANI DOMU - 1 odcinek, drugi sezon. Małgorzata ROZENEK radzi, jak zorganizować domowe biuro i poradzić sobie z bałaganem w szafie Małgorzata Rozenek, polska Perfekcyjna pani domu radzi Polkom, jak z głową sprzątać w domu. W pierwszym odcinku drugiego sezonu radzi, jak m.in. uporządkować dokumenty i zorganizować domowe biuro, a także jak układać i wieszać ubrania w szafie. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!