Rozbieracze – biznes w garażu, odc. 4: Terenówki. Ile z auta 4x4 da się wycisnać na... rynku części?

W 4. odcinku programu Rozbieracze - biznes w garażu kolejny raz dwie drużyny zmierzą się z niebanalnej konkurencji: pozyskiwaniu i sprzedaży części ze zniszczonych aut. Tym razem na tapecie znajdą się samochody terenowe.

Dwie nieustraszone drużyny ruszą na poszukiwanie offroadowej ikony, którą będą mogły zakupić, a następnie rozebrać na części i spieniężyć. Pierwotnie pomyślane jako pojazdy do rajdów po bezdrożach, samochody z napędem 4x4 są dziś chętnie wykorzystywane jako samochody miejskie. Pasażerom dają bezpieczeństwo i wygodę, kierowcom – komfort prowadzenia.

W związku z wielką popularnością terenówek, rynek części zamiennych do pojazdów 4x4 pozwala wiele zarobić mechanikom i handlarzom. Ale jak uzyskać naprawdę duże dochody? George o Sheldon chcą wiele wycisnąć z brytyjskiego klasyka, land rovera 90. Z kolei Frankie i Ben jeszcze większe pieniądze widzą w niezawodnym japońskim mitsubishi pajero.

Nawet auto kompletnie zniszczone w wypadku może okazać się cenne, o ile trafi w ręce mechaników, którzy zarabiają na częściach wymontowywanych z rozbitych samochodów. Doświadczeni specjaliści, którzy na motoryzacji zjedli zęby, nie odpuszczą najmniejszego fragmentu z rozbitego kokpitu i zrobią wszystko, aby zarobić więcej niż rywale. W programie Rozbieracze jest jednak istotna trudność: dwie drużyny działają pod silną presją czasu – na wykonanie zadania mają tylko 3 dni.

Redakcja 24/09/2015

Zobacz też

Niezniszczalni, odcinek 3. Zderzenie na skrzyżowaniu. WIDEO Niezniszczalni, odcinek 3. Zderzenie na skrzyżowaniu. WIDEO 23 maja 2004 roku, w typowy wiosenny dzień, Scott Tegtmeyer, spaceruje przez Dayton w kierunku centrum. Nagle dochodzi do kolizji na skrzyżowaniu, które Scott mija. Jeden z pojazdów zostaje dosłownie wystrzelony w powietrze w kierunku Scotta. Nie ma czasu na ucieczkę, Scott staje się celem dla lecącego półtoratonowego SUV, który dosłownie wbija go w ziemię. Czy taki wypadek można przeżyć? Niezniszczalni, odcinek 7. Samochód w powietrzu. Jak przeżyć lot... autem? WIDEO Niezniszczalni, odcinek 7. Samochód w powietrzu. Jak przeżyć lot... autem? WIDEO W sierpniu 2010 roku w Dayton w stanie Ohio samochód prowadzony przez nastoletniego Brennana Edena uderza w barierkę. W efekcie uderzenia Firebird wznosi się w powietrze i ląduje po drugiej stronie autostrady. Ten spektakularny wypadek samochodowy co prawda łamie auto na kawałki, ale kierowca wychodzi z niego żywy... Samoloty, które zmieniły świat, odc. 1 - DC-3. Jak DC-3 zmienił historię? Samoloty, które zmieniły świat, odc. 1 - DC-3. Jak DC-3 zmienił historię? DC-3 (Douglas Commercial 3) to amerykański samolot pasażerski i transportowy. Powstał w latach 30. XX wieku - jako odpowiedź na zapotrzebowanie linii lotniczych na maszynę, która obsłuży nocne loty transkontynentalne w USA. Dlatego samolot miał 2 wersje - nocną z 14 miejscami do leżenia i dzienną - z 21 miejscami. Tak naprawdę to DC-3 rozruszały lotniczy ruch pasażerski. Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 3. Schrony i ewakuacja Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 3. Schrony i ewakuacja Trzeci odcinek serialu „Prepersi – gotowi na wszystko” poświęcony jest tematyce dobrze znanej każdemu prepersowi - schronienia. Bohaterowie opowiedzą, gdzie w razie sytuacji kryzysowej należy szukać azylu, jak samemu przygotować i wyposażyć schron, w jaki sposób pozyskać niezbędne do przeżycia - wodę czy energię, jak poradzić sobie psychicznie w zamknięciu i odcięciu od świata zewnętrznego.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!