Rozbieracze – biznes w garażu, odc. 4: Terenówki. Ile z auta 4x4 da się wycisnać na... rynku części?

W 4. odcinku programu Rozbieracze - biznes w garażu kolejny raz dwie drużyny zmierzą się z niebanalnej konkurencji: pozyskiwaniu i sprzedaży części ze zniszczonych aut. Tym razem na tapecie znajdą się samochody terenowe.

Dwie nieustraszone drużyny ruszą na poszukiwanie offroadowej ikony, którą będą mogły zakupić, a następnie rozebrać na części i spieniężyć. Pierwotnie pomyślane jako pojazdy do rajdów po bezdrożach, samochody z napędem 4x4 są dziś chętnie wykorzystywane jako samochody miejskie. Pasażerom dają bezpieczeństwo i wygodę, kierowcom – komfort prowadzenia.

W związku z wielką popularnością terenówek, rynek części zamiennych do pojazdów 4x4 pozwala wiele zarobić mechanikom i handlarzom. Ale jak uzyskać naprawdę duże dochody? George o Sheldon chcą wiele wycisnąć z brytyjskiego klasyka, land rovera 90. Z kolei Frankie i Ben jeszcze większe pieniądze widzą w niezawodnym japońskim mitsubishi pajero.

Nawet auto kompletnie zniszczone w wypadku może okazać się cenne, o ile trafi w ręce mechaników, którzy zarabiają na częściach wymontowywanych z rozbitych samochodów. Doświadczeni specjaliści, którzy na motoryzacji zjedli zęby, nie odpuszczą najmniejszego fragmentu z rozbitego kokpitu i zrobią wszystko, aby zarobić więcej niż rywale. W programie Rozbieracze jest jednak istotna trudność: dwie drużyny działają pod silną presją czasu – na wykonanie zadania mają tylko 3 dni.

Redakcja 24/09/2015

Zobacz też

KRZYSZTOF KŁOSOWSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Mogilna . Zobacz SYLWETKĘ posła KRZYSZTOF KŁOSOWSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Mogilna . Zobacz SYLWETKĘ posła Krzysztof Kwiatkowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota w okręgu wyborczym do Sejmu nr 36 (OKW Kalisz). Jest pierwszym od blisko 20 lat parlamentarzystą pochodzącym z terenu Ziemi Jarocińskiej. W obecnej kadencji Sejmu RP bierze udział w pracach Komisji Gospodarki i Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. ADAM KĘPIŃSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Ozimka. Zobacz SYLWETKĘ posła ADAM KĘPIŃSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Ozimka. Zobacz SYLWETKĘ posła Adam Kępiński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 21 (OKW Opole). Przedsiębiorca i działacz lokalnych struktur partii. W obecnej kadencji Sejmu RP bierze udział w pracach Komisji Skarbu Państwa, jest też członkiem Komisji do Spraw Unii Europejskiej. MICHAŁ KABACIŃSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Lublina. Zobacz SYLWETKĘ posła MICHAŁ KABACIŃSKI, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Lublina. Zobacz SYLWETKĘ posła Michał Kabaciński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 6 (OKW Lublin). Student prawa i jeden z najmłodszych posłów obecnej kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku po raz pierwszy otrzymał mandat posła i bierze udział w pracach Komisji Ustawodawczej, jest też członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Z Ruchem Palikota związał się w 2010 roku kiedy to objął funkcję Dyrektora Regionalnego Ruchu Poparcia Palikota. O swojej przygodzie w polityce pisze: "przełomowym wydarzeniem w moim podejmowaniu decyzji o zaangażowaniu się w politykę była "walka o krzyż" i próby wyrzucenia Janusza Palikota z PO, gdy zawiązało się Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota i doszło do I Kongresu, wiedziałem że to jest to, to jest ta szansa dla mnie i dla całej Polski". Zobacz kim jest i co osiągnął Michał Kabaciński. Czy to prawda, że Lech Wałęsa opuścił żonę? Kim jest Lech Wałęsa? Czy to prawda, że Lech Wałęsa opuścił żonę? Kim jest Lech Wałęsa? Lech Wałęsa jest najbardziej rozpoznawalnym i znanym polskim politykiem. Przyczynić się do tego może fakt, że w latach 1990-1995 był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Ten działacz związkowy był także współzałożycielem i przewodniczącym NSZZ „Solidarność”. Mówimy, kim jest Lech Wałęsa i dlaczego doszło do konfliktu między nim a żoną.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!