Rozbieracze – biznes w garażu, odc. 4: Terenówki. Ile z auta 4x4 da się wycisnać na... rynku części?

W 4. odcinku programu Rozbieracze - biznes w garażu kolejny raz dwie drużyny zmierzą się z niebanalnej konkurencji: pozyskiwaniu i sprzedaży części ze zniszczonych aut. Tym razem na tapecie znajdą się samochody terenowe.

Dwie nieustraszone drużyny ruszą na poszukiwanie offroadowej ikony, którą będą mogły zakupić, a następnie rozebrać na części i spieniężyć. Pierwotnie pomyślane jako pojazdy do rajdów po bezdrożach, samochody z napędem 4x4 są dziś chętnie wykorzystywane jako samochody miejskie. Pasażerom dają bezpieczeństwo i wygodę, kierowcom – komfort prowadzenia.

W związku z wielką popularnością terenówek, rynek części zamiennych do pojazdów 4x4 pozwala wiele zarobić mechanikom i handlarzom. Ale jak uzyskać naprawdę duże dochody? George o Sheldon chcą wiele wycisnąć z brytyjskiego klasyka, land rovera 90. Z kolei Frankie i Ben jeszcze większe pieniądze widzą w niezawodnym japońskim mitsubishi pajero.

Nawet auto kompletnie zniszczone w wypadku może okazać się cenne, o ile trafi w ręce mechaników, którzy zarabiają na częściach wymontowywanych z rozbitych samochodów. Doświadczeni specjaliści, którzy na motoryzacji zjedli zęby, nie odpuszczą najmniejszego fragmentu z rozbitego kokpitu i zrobią wszystko, aby zarobić więcej niż rywale. W programie Rozbieracze jest jednak istotna trudność: dwie drużyny działają pod silną presją czasu – na wykonanie zadania mają tylko 3 dni.

Redakcja 24/09/2015

Zobacz też

Kim jest EWA FARNA, piosenkarka, która spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu? Kim jest EWA FARNA, piosenkarka, która spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu? Ewa Farna od dziecka jest związana z muzyką, od zawsze interesowało się śpiewanie. Nic więc dziwnego, że w wieku 19 lat jej dorobek jest imponujący. Dołączyła do grona celebrytów i została twarzą nowej linii kosmetyków dla dziewczyn Oriflame - Very Me. OSTRZEJSZY taryfikator punktów karnych od 9 czerwca 2012. Czy łatwiej stracić prawo jazdy? CZ. 3 OSTRZEJSZY taryfikator punktów karnych od 9 czerwca 2012. Czy łatwiej stracić prawo jazdy? CZ. 3 9 maja 2012 w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych wprowadzającenowy taryfikator punktów. Oznacza to, że od 9 czerwca 2012 kierowców obowiązuje nowa taryfa mandatów i punktów karnych. Nowy taryfikator zaostrza kary dla kierowców m.in. za rozmowę przez komórkę w trakcie jazdy, przewóz dzieci bez fotelika. TARYFIKATOR MANDATÓW. Ile punktów karnych za wykroczenia, przewinienia CZ. 2 TARYFIKATOR MANDATÓW. Ile punktów karnych za wykroczenia, przewinienia CZ. 2 Nowy taryfikator mandatów 2012 obowiązuje od 9 czerwca. Sprawdź za jakie wykroczenia i przewinienia możesz stracić prawo jazdy lub dostaniesz mandat i punkty karne. Zmiany wprowadzają ostrzejsze kary m.in. za rozmowę przez komórkę w trakcie jazdy, przewóz dzieci bez fotelika i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach. LUDOVIC OBRANIAK kim jest? Co warto wiedzieć o tym zawodniku? LUDOVIC OBRANIAK kim jest? Co warto wiedzieć o tym zawodniku? Piłkarz grający w Polskiej reprezentacji na pozycji pomocnika wzbudził ostatnio wiele sensacji za sprawą wywiadu udzielonego francuskiej gazecie „Surface”. Czytamy w nim, że "Ludo" czuje się źle w polskiej kadrze. Czy Obraniak naprawdę zintegrował się z drużyną? Co warto wiedzieć o tym zawodniku?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!