Rozbieracze – biznes w garażu, odc. 4: Terenówki. Ile z auta 4x4 da się wycisnać na... rynku części?

W 4. odcinku programu Rozbieracze - biznes w garażu kolejny raz dwie drużyny zmierzą się z niebanalnej konkurencji: pozyskiwaniu i sprzedaży części ze zniszczonych aut. Tym razem na tapecie znajdą się samochody terenowe.

Dwie nieustraszone drużyny ruszą na poszukiwanie offroadowej ikony, którą będą mogły zakupić, a następnie rozebrać na części i spieniężyć. Pierwotnie pomyślane jako pojazdy do rajdów po bezdrożach, samochody z napędem 4x4 są dziś chętnie wykorzystywane jako samochody miejskie. Pasażerom dają bezpieczeństwo i wygodę, kierowcom – komfort prowadzenia.

W związku z wielką popularnością terenówek, rynek części zamiennych do pojazdów 4x4 pozwala wiele zarobić mechanikom i handlarzom. Ale jak uzyskać naprawdę duże dochody? George o Sheldon chcą wiele wycisnąć z brytyjskiego klasyka, land rovera 90. Z kolei Frankie i Ben jeszcze większe pieniądze widzą w niezawodnym japońskim mitsubishi pajero.

Nawet auto kompletnie zniszczone w wypadku może okazać się cenne, o ile trafi w ręce mechaników, którzy zarabiają na częściach wymontowywanych z rozbitych samochodów. Doświadczeni specjaliści, którzy na motoryzacji zjedli zęby, nie odpuszczą najmniejszego fragmentu z rozbitego kokpitu i zrobią wszystko, aby zarobić więcej niż rywale. W programie Rozbieracze jest jednak istotna trudność: dwie drużyny działają pod silną presją czasu – na wykonanie zadania mają tylko 3 dni.

Redakcja 24/09/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!