Rozbieracze – biznes w garażu, odc.10.: Amerykańskie muscle cars

W ostatnim odcinku programu Rozbieracze zawodnicy obu drużyn staną przed niełatwym zadaniem. Muszą zdobyć, rozebrać na części i spieniężyć amerykańskie klasyki, o które niełatwo na brytyjskich drogach...


Aby wygrać w tym tygodniu, obu zespołom – George Percy i Sheldon Nichols oraz Ben Szymański i Frankie Otway – musi się spełnić amerykański sen. Bo znalezienie w Wielkiej Brytanii „yank tanków”, czyli krążowników szos marek takich jak chevrolet, dodge czy cadillac, nie będzie proste!

Maszyny te, znane wszystkim choćby z amerykańskich filmów, słyną z potężnych silników oraz imponujących prędkości rozwijanych na prostej. Nic więc dziwnego, że amatorów znajdują na całym świecie. Nie znaczy to jednak, że łatwo znaleźć tego typu maszynę do rozbiórki na części, ani też chętnego na te części. Której z dwóch drużyn dopisze większe szczęście?

 

Redakcja 25/08/2015

Zobacz też

Okręty muzea - SS Great Britain - Bristol. Co to za okręt? Dlaczego był wart zostania muzeum? Okręty muzea - SS Great Britain - Bristol. Co to za okręt? Dlaczego był wart zostania muzeum? Pod koniec pierwszej połowy XIX w. stan wiedzy technicznej był na tyle duży, że przodująca w wyścigu technologicznym Wielka Brytania mogła pokusić się o wybudowanie liniowca transatlantyckiego mogącego przepłynąć bez użycia żagli z Anglii do USA. Gdzie można zwiedzić HMS Warrior - pierwszy pancerny żaglowiec? Poznaj okręty-muzea! Gdzie można zwiedzić HMS Warrior - pierwszy pancerny żaglowiec? Poznaj okręty-muzea! Po wojnie krymskiej teoretycy i praktycy wojen na morzu stwierdzili, że konieczne jest opancerzenie burt i pokładów okrętów bojowych. Pierwszy krok zrobili Francuzi opancerzajac drewnianą korwetę „Gloire” (1860). Rok później w Wielkiej Brytanii zbudowano żelazny okręt wojenny HMS Warrior. Gdzie dziś można podziwiać ten pierwszy na świecie pancerny żaglowiec? Okręty muzea - HMS Victory - Portsmouth Okręty muzea - HMS Victory - Portsmouth 21 października 1805 rozegrała się kluczowa bitwa morska wojen napoleońskich w której flota brytyjska rozgromiła połączoną flotę francusko – hiszpańską. W bitwie tej dowódca floty brytyjskiej adm. Horatio Nelson poniósł śmierć postrzelony w kręgosłup. Jaka jest historia "Victory" - okrętu muzeum? MIKE TYSON - gwiazda BOKSU - jak to się stało, że przyjechał do Polski? MIKE TYSON - gwiazda BOKSU - jak to się stało, że przyjechał do Polski? Mike Tyson to jedna z największych gwiazd światowego sportu. Amerykański bokser będzie w polskich mediach reklamował napój energetyczny "Black". Jak to możliwe, że "Bestia" skusił się na pieniądze od polskiego producenta, skoro na ringu zarobił ponad 400 milionów dolarów?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!