Ross Kemp w świecie gangów. The Number Gangs w RPA

Ross Kemp podróżuje do samego serca krainy gangów w Republice Południowej Afryki. Dwadzieścia pięć tysięcy osób codziennie opuszcza więzienia w RPA, a 80% z nich wraca tam. Bezrobocie wynosi średnio 30%, ale w rejonach zdegradowanych sięga nawet 70%. Według najnowszych danych prawie 20.000 osób rocznie zostaje zamordowanych a ponad 52,000 zgwałconych. To świat gangów The Number...
W tym odcinku serialu Ross Kemp w świecie gangów, Ross jedzie tam, gdzie nigdy nie chciałbyś żyć i spotyka ludzi , których nigdy nie chciałbyś spotkać.

Okrutny gang The Number rozwija się w przepełnionych więzieniach w RPA. Nigdzie moc gangu nie jest silniejsza niż w Pollsmoor High Security Prison w Kapsztadzie, pierwszym miejscu, które odwiedza Ross.

Wewnątrz Pollsmoor Ross poznaje przerażające uczucie uwięzienia wśród okrutnych morderców, gwałcicieli i brutalnych, uzbrojonych rabusiów. Dowiaduje się też o przerażającej potędze gangu The Number, który poddaje nowo przybyłych do wiezienia brutalnej inicjacji - czyli gwałtownym atakom i zbiorowym gwałtom. Choć to więzienie jest piekłem, Ross odkrywa, że ​​życie poza nim jest tylko odrobinę lepsze.

Wychodząc z Pollsmoor możemy zapuścić się w odludne zakątki Cape Flats, w domów, do których wraca wielu więźniów. Na szerokich, zakurzonych ulicach, w ponurych i przeludnionych mieszkaniach socjalnych, życie toczy się dalej na tle przemocy gangów, handlu narkotykami i rozczarowania. Dla wielu młodych ludzi w Cape Flats, gangi są faktem, a przyjęcie w nich członkostwa jest rytuałem przejścia. Całe generacje są stracone, bo trafiają w gangsterskie struktury.

W swojej podróży Ross spotyka zwykłych ludzi, którzy próbują walczyć z gangami: sąsiedzkie grupy nadzorujące dzielnicę, grupy zdesperowanych matek, policję, polityków i działaczy społecznych . Wszyscy oni starają się zwalczyć oddziaływanie gangu.

Odcinek serialu Ross Kemp w świecie gangów poświęcony Południowej Afryce, na antenie FOKUS TV i na www.fokus.tv/player.
 

Redakcja 02/09/2015

Zobacz też

Pod lupą - ciekawostki naukowe, niesamowite eksperymenty, nowoczesne technologie. WIDEO Pod lupą - ciekawostki naukowe, niesamowite eksperymenty, nowoczesne technologie. WIDEO Magazyn „Pod lupą” zaspokaja ciekawość najbardziej wnikliwych już drugi sezon. Oprócz nowych technologii, które są pasją prowadzącego Kuby Marianowicza, w programie jak zwykle ciekawostki ze świata biologii i nauki. I oczywiście konkurs! Śmieciowe jedzenie – Czyim kosztem? Czy warto oszczędzać na jedzeniu i kupować żywność no name? Śmieciowe jedzenie – Czyim kosztem? Czy warto oszczędzać na jedzeniu i kupować żywność no name? Znane sieci hipermarketów oferują tzw. marki własne, czyli powszechnie znane produkty sprzedawane jednak w bardzo konkurencyjnych cenach. Czy te produkty są tak samo dobre jak markowe? Czy mają jakość podobną do żywności wytwarzanej tradycyjnie? Jaka jest prawdziwa cena tańszej żywności i kto ją płaci? Wielkie konstrukcje III Rzeszy odc. 4 - Superczołg Wielkie konstrukcje III Rzeszy odc. 4 - Superczołg Prezentowany w tym odcinku serialu Wielkie konstrukcje III Rzeszy superczołg, czyli Landkreuzer P-1000 Ratte (niem. Szczur) został wymyślony przez niemieckich inżynierów w odpowiedzi na  megalomańskie życzenie Hitlera, by stworzyli największy czołg na ziemi, ważący prawie milion kilogramów. Ross Kemp w świecie gangów. The Number Gangs w RPA Ross Kemp w świecie gangów. The Number Gangs w RPA Ross Kemp podróżuje do samego serca krainy gangów w Republice Południowej Afryki. Dwadzieścia pięć tysięcy osób codziennie opuszcza więzienia w RPA, a 80% z nich wraca tam. Bezrobocie wynosi średnio 30%, ale w rejonach zdegradowanych sięga nawet 70%. Według najnowszych danych prawie 20.000 osób rocznie zostaje zamordowanych a ponad 52,000 zgwałconych. To świat gangów The Number...

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!