Ross Kemp w świecie gangów. The Number Gangs w RPA

Ross Kemp podróżuje do samego serca krainy gangów w Republice Południowej Afryki. Dwadzieścia pięć tysięcy osób codziennie opuszcza więzienia w RPA, a 80% z nich wraca tam. Bezrobocie wynosi średnio 30%, ale w rejonach zdegradowanych sięga nawet 70%. Według najnowszych danych prawie 20.000 osób rocznie zostaje zamordowanych a ponad 52,000 zgwałconych. To świat gangów The Number...
W tym odcinku serialu Ross Kemp w świecie gangów, Ross jedzie tam, gdzie nigdy nie chciałbyś żyć i spotyka ludzi , których nigdy nie chciałbyś spotkać.

Okrutny gang The Number rozwija się w przepełnionych więzieniach w RPA. Nigdzie moc gangu nie jest silniejsza niż w Pollsmoor High Security Prison w Kapsztadzie, pierwszym miejscu, które odwiedza Ross.

Wewnątrz Pollsmoor Ross poznaje przerażające uczucie uwięzienia wśród okrutnych morderców, gwałcicieli i brutalnych, uzbrojonych rabusiów. Dowiaduje się też o przerażającej potędze gangu The Number, który poddaje nowo przybyłych do wiezienia brutalnej inicjacji - czyli gwałtownym atakom i zbiorowym gwałtom. Choć to więzienie jest piekłem, Ross odkrywa, że ​​życie poza nim jest tylko odrobinę lepsze.

Wychodząc z Pollsmoor możemy zapuścić się w odludne zakątki Cape Flats, w domów, do których wraca wielu więźniów. Na szerokich, zakurzonych ulicach, w ponurych i przeludnionych mieszkaniach socjalnych, życie toczy się dalej na tle przemocy gangów, handlu narkotykami i rozczarowania. Dla wielu młodych ludzi w Cape Flats, gangi są faktem, a przyjęcie w nich członkostwa jest rytuałem przejścia. Całe generacje są stracone, bo trafiają w gangsterskie struktury.

W swojej podróży Ross spotyka zwykłych ludzi, którzy próbują walczyć z gangami: sąsiedzkie grupy nadzorujące dzielnicę, grupy zdesperowanych matek, policję, polityków i działaczy społecznych . Wszyscy oni starają się zwalczyć oddziaływanie gangu.

Odcinek serialu Ross Kemp w świecie gangów poświęcony Południowej Afryce, na antenie FOKUS TV i na www.fokus.tv/player.
 

Redakcja 02/09/2015

Zobacz też

Aksamit: jak czyścić? Domowe sposoby na czyszczenie aksamitu. Jak wywabiać plamy? Aksamit: jak czyścić? Domowe sposoby na czyszczenie aksamitu. Jak wywabiać plamy? Czy aksamit można prać? Aksamit nie gości wprawdzie już tak często jak kiedyś na salonach, jednak nadal jest uważany za tkaninę elegancką i luksusową. Ponieważ jest to tkanina bardzo delikatna, należy czyścić ją wyjątkowo ostrożnie. Mówimy, jak wyczyścić aksamit. Jak skutecznie zniechęcić kota od drapania kanapy? Jak odzwyczaić zwierzę od niszczenia mebli? Jak skutecznie zniechęcić kota od drapania kanapy? Jak odzwyczaić zwierzę od niszczenia mebli? Jak zadbać o meble mając w domu kota. Masz kota, który pomimo twojego sprzeciwu bezustannie drapie meble, np. kanapę? Często obcinanie pazurów nie rozwiąże tego problemu. Nie wiesz jak oduczyć zwierzę tego nawyku? Mówimy, jak skutecznie zniechęcić kota od drapania mebli. Jak odzwyczaić kota od drapania mebli? PERFEKCYJNA PANI DOMU RADZI. Jak umyć wazon o nietypowym kształcie? PERFEKCYJNA PANI DOMU RADZI. Jak umyć wazon o nietypowym kształcie? Każdy nawet najpiękniejszy wazon, prędzej czy później, pokrywa się kamiennym nalotem z wody. Pół biedy, jeśli ma on prosty kształt i można do niego włożyć szczotkę do szorowania lub wymyć go gąbką. Gorzej jeśli wazon ma nietypowy kształt. Perfekcyjna Pani Domu radzi, jak umyć wazon o nietypowym kształcie. Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna? Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna? Mycie okien bez chemii jest możliwe. Naturalne środki są równie skuteczne. Trochę pracy przy dokładnym myciu okien i będziesz mógł cieszyć się przejrzystym widokiem przez wiele tygodni! Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić skuteczny i ekologiczny środek do mycia okien. Sprawdź, jakie to proste!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!