Ross Kemp w świecie gangów – Kenia i jeden z najgroźniejszych gangówe na świecie

Warunkiem przystąpienia do Mungiki jest ukończenie 18 roku życia, odpowiednie rekomendacje oraz przejście morderczego półrocznego przeszkolenia w dżungli. Po takiej wprawce śmierć, tortury czy jakakolwiek forma przemocy na nikim nie zrobią już wrażenia.
Mungiki to nielegalnie działająca kenijska organizacja paramilitarna, uznawana za jeden z najgroźniejszych gangów świata. Jego członkowie wywodzą się z plemienia Kikuju, a korzyści majątkowe czerpią przede wszystkim ze ściągania haraczy oraz „ochrony" przedsiębiorców.

Ross Kemp przybywa do Kenia w chwili, gdy kraj, niegdyś uważany za klejnot Afryki, po wyborach 2007 roku pogrążony jest w chaosie. Sytuacja polityczna z dnia na dzień staje się coraz gorsza. W stolicy trwają krwawo tłumione zamieszki antyrządowe, a jeden z głównych gangów Kenii, Mungiki, oskarżany jest o dokonanie około tysiąca związanych z napiętą sytuacją zabójstw. Rossowi udaje się nawiązać kontakt z członkami organizacji, jednak zanim ukończone zostaną prace nad realizacją odcinka, osoby, które zgodziły się z nim współpracować, zostają zabite. Kemp po raz kolejny uświadamia sobie, jak bardzo ryzykowne jest to, co robi, i jak niestabilna sytuacja panuje w dotąd spokojnej Kenii.

Redakcja 22/08/2014

Zobacz też

ODMRAŻACZ DO SZYB - czy to działa? Jakie są zalety odmrażaczy do szyb samochodowych? ODMRAŻACZ DO SZYB - czy to działa? Jakie są zalety odmrażaczy do szyb samochodowych? Masz dosyć porannego skrobania szyb swojego samochodu? Uważasz, że to zbyt czasochłonne i nie efektywne? Sporą popularnością cieszą się specjalne płyny do szyb. W jaki sposób radzą sobie z zamarzniętym śniegiem? Czy skutecznie zastępują skrobaczkę? Mówimy, jak działa odmrażacz do szyb. CARPOOLING. Jak zmniejszyć wydatki na paliwo w drodze do pracy i na wakacje? Wypróbuj carpooling CARPOOLING. Jak zmniejszyć wydatki na paliwo w drodze do pracy i na wakacje? Wypróbuj carpooling Czym jest carpooling? Wydatki na paliwo w drodze do pracy i na wakacje można zmniejszyć i nie chodzi tu o ekonomiczną jazdę. W świecie od lat stosowany jest carpooling, czyli umawianie się na wspólne przejazdy w celu obniżania kosztów podróży. W Polsce znany od niedawna, ale to na pewno rozwojowa forma podróżowania. Wypróbuj carpooling. SAMOCHODEM na NARTY. Jak przewozić sprzęt? [PRAKTYCZNE RADY] SAMOCHODEM na NARTY. Jak przewozić sprzęt? [PRAKTYCZNE RADY] Przewóz sprzętu sportowego w samochodzie nie jest taki prosty, jak to się wydaje. Transport w kabinie jest niewygodny i niebezpieczny, dlatego warto pomyśleć o prawidłowym ulokowaniu nart czy snowboardów. Najlepsze rozwiązanie to montaż relingów na dachu czy zamykanego dodatkowego bagażnika. Jak prawidłowo odpalać silnik samochodu podczas mrozu? Jak prawidłowo odpalać silnik samochodu podczas mrozu? Za oknem kilka lub kilkanaście stopni mrozu, a ty nie możesz odpalić samochodu? Ostra zima daje się we znaki zwłaszcza kierowcom. Co zrobić, by bezproblemowo i w miarę szybko uruchomić na mrozie auto? Mówimy, jak prawidłowo opalać silnik przy ujemnej temperaturze.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!