Ross Kemp w świecie gangów – Kenia i jeden z najgroźniejszych gangówe na świecie

Warunkiem przystąpienia do Mungiki jest ukończenie 18 roku życia, odpowiednie rekomendacje oraz przejście morderczego półrocznego przeszkolenia w dżungli. Po takiej wprawce śmierć, tortury czy jakakolwiek forma przemocy na nikim nie zrobią już wrażenia.
Mungiki to nielegalnie działająca kenijska organizacja paramilitarna, uznawana za jeden z najgroźniejszych gangów świata. Jego członkowie wywodzą się z plemienia Kikuju, a korzyści majątkowe czerpią przede wszystkim ze ściągania haraczy oraz „ochrony" przedsiębiorców.

Ross Kemp przybywa do Kenia w chwili, gdy kraj, niegdyś uważany za klejnot Afryki, po wyborach 2007 roku pogrążony jest w chaosie. Sytuacja polityczna z dnia na dzień staje się coraz gorsza. W stolicy trwają krwawo tłumione zamieszki antyrządowe, a jeden z głównych gangów Kenii, Mungiki, oskarżany jest o dokonanie około tysiąca związanych z napiętą sytuacją zabójstw. Rossowi udaje się nawiązać kontakt z członkami organizacji, jednak zanim ukończone zostaną prace nad realizacją odcinka, osoby, które zgodziły się z nim współpracować, zostają zabite. Kemp po raz kolejny uświadamia sobie, jak bardzo ryzykowne jest to, co robi, i jak niestabilna sytuacja panuje w dotąd spokojnej Kenii.

Redakcja 22/08/2014

Zobacz też

Inkubator przedsiębiorczości - dla kogo takie rozwiązanie? Inkubator przedsiębiorczości - dla kogo takie rozwiązanie? Jeśli myślimy o założeniu własnej firmy, a nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki albo nie jesteśmy pewni swojego pomysłu, pomyślmy o inkubatorze przedsiębiorczości. Mówimy, jak to działa. Serial Sala operacyjna. Prawdziwe operacje po raz pierwszy w polskiej telewizji i na fokus.tv Serial Sala operacyjna. Prawdziwe operacje po raz pierwszy w polskiej telewizji i na fokus.tv Z kamerą telewizyjną w prawdziwej sali operacyjnej? We współczesnej telewizji wszystko jest możliwe! Również prawdziwe operacje na ekranie! FOKUS TV i fokus.tv zapraszają na serial dokumentalny „Sala operacyjna" w którym pokażemy autentyczne operacje, prawdziwych pacjentów i prawdziwych lekarzy. Pradawne Archiwum X - pismo Inków wciąż kryje przed badaczami tajemnice. Czy twórcom programu uda się je rozwikłać? Pradawne Archiwum X - pismo Inków wciąż kryje przed badaczami tajemnice. Czy twórcom programu uda się je rozwikłać? Pismo Inków nazywane „pismem węzełkowym” rozszyfrowane zostało tylko częściowo i wciąż jest przedmiotem intensywnych badań naukowych. FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu z serii „Pradawne Archiwum X", którego twórcy mierzą się najbardziej intrygującymi zagadkami ludzkości, podejmując próbę odpowiedzi na związane z nim pytania, które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną? Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną? Maturzystka Kinga Jasiewicz nie dostała się na wymarzone studia stomatologiczne na UJ w Krakowie, zabrakło jej na maturze jednego punktu. Według niej - po przejrzeniu swojej pracy - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie błędnie oceniła jej pracę, zaniżając wynik o kilka punktów. Dlatego zdecydowała się podać sprawę do sądu. Kim jest Kinga Jasiewicz?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!