Ross Kemp w świecie gangów – Kenia i jeden z najgroźniejszych gangówe na świecie

Warunkiem przystąpienia do Mungiki jest ukończenie 18 roku życia, odpowiednie rekomendacje oraz przejście morderczego półrocznego przeszkolenia w dżungli. Po takiej wprawce śmierć, tortury czy jakakolwiek forma przemocy na nikim nie zrobią już wrażenia.
Mungiki to nielegalnie działająca kenijska organizacja paramilitarna, uznawana za jeden z najgroźniejszych gangów świata. Jego członkowie wywodzą się z plemienia Kikuju, a korzyści majątkowe czerpią przede wszystkim ze ściągania haraczy oraz „ochrony" przedsiębiorców.

Ross Kemp przybywa do Kenia w chwili, gdy kraj, niegdyś uważany za klejnot Afryki, po wyborach 2007 roku pogrążony jest w chaosie. Sytuacja polityczna z dnia na dzień staje się coraz gorsza. W stolicy trwają krwawo tłumione zamieszki antyrządowe, a jeden z głównych gangów Kenii, Mungiki, oskarżany jest o dokonanie około tysiąca związanych z napiętą sytuacją zabójstw. Rossowi udaje się nawiązać kontakt z członkami organizacji, jednak zanim ukończone zostaną prace nad realizacją odcinka, osoby, które zgodziły się z nim współpracować, zostają zabite. Kemp po raz kolejny uświadamia sobie, jak bardzo ryzykowne jest to, co robi, i jak niestabilna sytuacja panuje w dotąd spokojnej Kenii.

Redakcja 22/08/2014

Zobacz też

Deszcz meteorytów w Czelabińsku – czy zagrażąją nam odłamki materii kosmicznej spadające na Ziemię? Deszcz meteorytów w Czelabińsku – czy zagrażąją nam odłamki materii kosmicznej spadające na Ziemię? Ponad półtora roku temu pod Czelabińskiem w Rosji spadł deszcz meteorów. Filmiki, na których prywatnym osobom udało się zarejestrować to niecodzienne wydarzenie lotem błyskawicy obiegły cały świat. Publiczność telewizyjna i użytkownicy internetu mogli na nich zobaczyć uderzającą w powierzchnię Ziemi kulę ognia. Kosmiczne pociski, które spadły na terytorium Rosji spowodowały wiele szkód, a około siedem tysięcy osób zostało rannych. Dlaczego wypadek? – inscenizacje wypadków samochodowych, testy zderzeniowe, analiza kolizji drogowych Dlaczego wypadek? – inscenizacje wypadków samochodowych, testy zderzeniowe, analiza kolizji drogowych Dlaczego dochodzi do wypadków drogowych? Dlaczego wciąż giną w nich ludzie? Inscenizacje wypadków samochodowych z udziałem kaskaderów, testy zderzeniowe, analiza wypadków, które na prawdę się wydarzyły – to wszystko zobaczą widzowie nowej serii programów telewizji FOKUS TV „Dlaczego wypadek". Marzena ERM: kim jest i dlaczego nie doszło do przeszczepu? Marzena ERM: kim jest i dlaczego nie doszło do przeszczepu? Marzena Erm, chora na złośliwy nowotwór, pomimo zapewnień od lekarzy nie będzie mogła poddać się przeszczepowi. Mówimy, kim jest Marzena Erm i dlaczego nie doszło do wyczekiwanego przeszczepu. Godzina zero – katastrofa promu Estonia. Rekonstrukcja zdarzeń minuta po minucie Godzina zero – katastrofa promu Estonia. Rekonstrukcja zdarzeń minuta po minucie Wieczorem, 27 września 1994 roku, prom Estonia – jedna z największych ówczesnych jednostek pasażerskich na świecie - wypłynął z portu w Tallinie. Celem jego podróży był Sztokholm, jednak do stolicy Szwecji nigdy nie dotarł. Katastrofa promu Estonia będzie tematem kolejnego odcinka programu „Godzina zero".

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!