Ross Kemp w świecie gangów – Kenia i jeden z najgroźniejszych gangówe na świecie

Warunkiem przystąpienia do Mungiki jest ukończenie 18 roku życia, odpowiednie rekomendacje oraz przejście morderczego półrocznego przeszkolenia w dżungli. Po takiej wprawce śmierć, tortury czy jakakolwiek forma przemocy na nikim nie zrobią już wrażenia.
Mungiki to nielegalnie działająca kenijska organizacja paramilitarna, uznawana za jeden z najgroźniejszych gangów świata. Jego członkowie wywodzą się z plemienia Kikuju, a korzyści majątkowe czerpią przede wszystkim ze ściągania haraczy oraz „ochrony" przedsiębiorców.

Ross Kemp przybywa do Kenia w chwili, gdy kraj, niegdyś uważany za klejnot Afryki, po wyborach 2007 roku pogrążony jest w chaosie. Sytuacja polityczna z dnia na dzień staje się coraz gorsza. W stolicy trwają krwawo tłumione zamieszki antyrządowe, a jeden z głównych gangów Kenii, Mungiki, oskarżany jest o dokonanie około tysiąca związanych z napiętą sytuacją zabójstw. Rossowi udaje się nawiązać kontakt z członkami organizacji, jednak zanim ukończone zostaną prace nad realizacją odcinka, osoby, które zgodziły się z nim współpracować, zostają zabite. Kemp po raz kolejny uświadamia sobie, jak bardzo ryzykowne jest to, co robi, i jak niestabilna sytuacja panuje w dotąd spokojnej Kenii.

Redakcja 22/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!