Ross Kemp na tropie piratów - wyprawa do Nigerii

Znany brytyjski aktor Ross Kemp kontynuuje podróż w poszukiwaniu piratów. Wciąż szuka także odpowiedzi na pytanie o przyczyny renesansu pirackiego fachu we współczesnym świecie. W drugiej części swojej podróży zatrzyma się w Nigerii.
Czym nigeryjscy piraci różnią się od innych? Ich akcje są wyjątkowo krwawe, a bliskość Lagos - największego portu i miasta Nigerii - oraz bogate złoża ropy naftowej w tym afrykańskim kraju sprawiają, że wyspecjalizowali się oni w atakach na zbiornikowce przewożące paliwo. Ataki te systematycznie niszczą gospodarkę Nigerii, mogą także stać się zarzewiem międzynarodowego kryzysu.

Nigeryjscy piraci niszczą także miejscowe rybołówstwo. W ciągu ostatnich kilku lat z ich rąk zginęło około 300 nigeryjskich rybaków. Zanim Ross opuści Nigerię, spotyka się jeszcze z jednym z trzystu zagranicznych zakładników więzionych przez piratów w Delcie Nigru. Rozmówca opisze piekielną mękę bycia głodnym i dzień, kiedy zmuszony został do wykopania własnego grobu.

W trakcie swojej podróży po Nigerii Ross konstatuje, że fenomen piractwa sięga tu korzeniami znacznie głębiej niż sądził. Czy uda mu się porozmawiać z nigeryjskimi piratami? Spotkanie poprzedziły tygodnie negocjacji - piraci już na niego czekają.
 

Redakcja 18/06/2014

Zobacz też

Horoskop tygodniowy klasyczny od 18.03.2013 do 24.03.2013. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 18.03.do 24.03.2013? Horoskop tygodniowy klasyczny od 18.03.2013 do 24.03.2013. Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku. Co czeka znaki od 18.03.do 24.03.2013? Sprawdź, co cię czeka w życiu prywatnym i zawodowym - przeczytaj horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku.Horoskop tygodniowy klasyczny 18.03 – 24.03.13 opracowała tarocistka Kirke z portalu wrozbyonline.pl Ewa Wójciak, dyrektorka teatru o nowym papieżu: "No i wybrali ch**a". Ewa Wójciak kim jest? Ewa Wójciak, dyrektorka teatru o nowym papieżu: "No i wybrali ch**a". Ewa Wójciak kim jest? Ewa Wójciak o papieżu: wybrali ch..., który donosił - po wypowiedzeniu publicznie tego zdania o dyrektorce teatru Ósmego dnia zrobiło się głośno w całej Polsce. "No i wybrali ch..., który donosił wojskowym na lewicujących księży" - tak wybór kardynała Jorge Mario Bergoglio na papieża komentowała dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewa Wójciak. Mówimy kim jest Ewa Wójciak, gdzie pracuje, co robi? Ukochana papieża Franciszka. Kim jest Amalia Damonte? Historia miłości Ojca Świętego! Ukochana papieża Franciszka. Kim jest Amalia Damonte? Historia miłości Ojca Świętego! Amalia Damonte to ukochana miłość z lat młodzieńczych, sympatia papieża Franciszka, Jorge Bergoglio. Przez tę nieszczęśliwą miłość Bergoglio został księdzem, a teraz od kilku dni jest nowym papieżem Kościoła Katolickiego. Historia wielkiej miłości Ojca Świętego miała miejsce w czasach jego młodości, gdy jako nastolatek błagał Amalię Demonte, by została jego żoną. Co to jest femidom? Prezerwatywy dla kobiet - czy wiesz jak działają? Co to jest femidom? Prezerwatywy dla kobiet - czy wiesz jak działają? Femidom - prezerwatywa dla kobiet - to nazwa pod jaką rozpowszechniły się damskie prezerwatywy – kondomy dla kobiet sprawiające, że seks, nawet z nieznajomym, jest bezpieczny. Jak ich używać? Czego się spodziewać po kobiecym kondomie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!