Ross Kemp na tropie piratów - brytyjski aktor oko w oko z przestępcami grasującymi na morzach i oceanach

Czy łatwo jest spotkać prawdziwego pirata i przeprowadzić z nim wywiad? Dla Rossa Kempa nie ma rzeczy niemożliwych. Kim są współcześni piraci i jakie reguły rządzą dziś tym znanym od niepamiętnych czasów fachem?


Nieustraszony Ross Kemp odwiedza miejsca, które słyną z najintensywniejszej działalności współczesnych piratów. Na początku podróży zatrzymuje się w Londynie. Następnie udaje się do Afryki, gdzie swoje śledztwo w poszukiwaniu morskich przestępców rozpoczyna u wybrzeży Somalii. Dociera do niej na pokładzie okrętu wojennego, patrolującego wody Zatoki Adeńskiej.

Kolejnym etapem jego wyprawy jest Nigeria - państwo, którego gospodarka sukcesywnie niszczona jest przez piratów atakujących tankowce w porcie Lagos. Podczas podróży do Azji zatrzymuje się w Indonezji, której wody od wieków były terenem ożywionej aktywności morskich rzezimieszków. Odwiedza także Singapur i Malezję.

Każdy przystanek w podróży jest okazją do spotkania z politykami rządzącymi danym rejonem, żołnierzami patrolującymi teren, a także osobami, które doświadczyły piractwa na własnej skórze. Nie brakuje też najważniejszego - rozmów z samymi piratami. Opowiadają oni Rossowi o brutalnej rzeczywistości pirackiego rzemiosła, o przemocy na falach i o tajnikach swojego fachu. Odważysz się stanąć oko w oko z piratami?
 

Redakcja 12/08/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!