Ross Kemp na tropie gangów, odc. 2 - Polska na celowniku Kempa. Kogo dokładnie słynny prowadzący będzie szukał w naszym kraju?

Czy Polska to raj dla zorganizowanej przestępczości? W drugim odcinku nagrodzonego BAFTĄ serialu słynny brytyjski prowadzący w poszukiwaniu niebezpiecznych gangów dociera właśnie tu, nad Wisłę. Z kim uda mu się porozmawiać i jakie przeżyje przygody?




Kolumbia, Wschodni Timor, Jamajka, Bułgaria, Kenia - to kraje, w których Ross Kemp szuka najgroźniejszych przestępców działających w ramach zorganizowanych struktur. Na czarnej liście Kempa znalazła się także Polska.

Czy zorganizowana przestępczość w naszym kraju wyróżnia się czymś pośród struktur przestępczych działających w innych krajach? Czy polscy gangsterzy są bardziej brutalni od innych? A może lepiej zorganizowani? Co sprawia, że zasługują na szczególną uwagę?

Celem drugiej wyprawy Kempa jest Polska. Jak się okazuje, to właśnie tu działa uznawany za najgroźniejszą organizację tego typu w Europie gang kibolski. Poszukując informacji o stadionowych chuliganach, Ross dołączy do policyjnej eskadry eskortującej niebezpieczną grupę kiboli na mecz wyjazdowy. W drodze lubiący ryzyko prowadzący dowie się, jak pachnie gaz łzawiący i jak pacyfikuje się rozszalały tłum agresywnych kiboli stłoczonych w rozpędzonym pociągu. A gdy mecz się już skończy, jeżdżąc po Polsce, odwiedzi między innymi Gorzów, gdzie nawiąże kontakt z miejscową organizacją neonazistowską.









 

Redakcja 09/09/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!