Ross Kemp na tropie gangów, odc. 2 - Polska na celowniku Kempa. Kogo dokładnie słynny prowadzący będzie szukał w naszym kraju?

Czy Polska to raj dla zorganizowanej przestępczości? W drugim odcinku nagrodzonego BAFTĄ serialu słynny brytyjski prowadzący w poszukiwaniu niebezpiecznych gangów dociera właśnie tu, nad Wisłę. Z kim uda mu się porozmawiać i jakie przeżyje przygody?
Kolumbia, Wschodni Timor, Jamajka, Bułgaria, Kenia - to kraje, w których Ross Kemp szuka najgroźniejszych przestępców działających w ramach zorganizowanych struktur. Na czarnej liście Kempa znalazła się także Polska.

Czy zorganizowana przestępczość w naszym kraju wyróżnia się czymś pośród struktur przestępczych działających w innych krajach? Czy polscy gangsterzy są bardziej brutalni od innych? A może lepiej zorganizowani? Co sprawia, że zasługują na szczególną uwagę?

Celem drugiej wyprawy Kempa jest Polska. Jak się okazuje, to właśnie tu działa uznawany za najgroźniejszą organizację tego typu w Europie gang kibolski. Poszukując informacji o stadionowych chuliganach, Ross dołączy do policyjnej eskadry eskortującej niebezpieczną grupę kiboli na mecz wyjazdowy. W drodze lubiący ryzyko prowadzący dowie się, jak pachnie gaz łzawiący i jak pacyfikuje się rozszalały tłum agresywnych kiboli stłoczonych w rozpędzonym pociągu. A gdy mecz się już skończy, jeżdżąc po Polsce, odwiedzi między innymi Gorzów, gdzie nawiąże kontakt z miejscową organizacją neonazistowską.

 

Redakcja 09/09/2015

Zobacz też

Angry Birds na Facebooku? Czy jest ZA DARMO? Czym się różni od innych wersji? Angry Birds na Facebooku? Czy jest ZA DARMO? Czym się różni od innych wersji? Przebój wśród gier, gra Angry Birds trafiła na facebooka. Czym się będzie różnić od innych wersji Wściekłych ptaków? Czy można ściągnąć grę Angry Birds na facebooka? Darmowa wersja gra Angry Birds - gdzie można pograć za darmo? Zobacz Angry Birds Seasons on facebook. Referendum w sprawie PODNIESIENIA WIEKU emerytalnego. Czy zebranie podpisów wystarczy by PRZEPROWADZIĆ REFERENDUM? Referendum w sprawie PODNIESIENIA WIEKU emerytalnego. Czy zebranie podpisów wystarczy by PRZEPROWADZIĆ REFERENDUM? Ile osób podpisało się pod wnioskiem o referendum w sprawie wydłużenia i zrównoważenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn? Przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego protestuje półtora miliona osób. Domagają się przeprowadzenia referendum. KTO się domaga i DLACZEGO?  Czy warto uczyć się tolerancji? Dlaczego i do czego tolerancja jest potrzebna? Czy warto uczyć się tolerancji? Dlaczego i do czego tolerancja jest potrzebna? Temat tolerancji jest obecnie bardzo modny – szczególnie w mediach. Publicyści odmieniają go przez przypadki, a rzeczywistość... skrzeczy. Niemal codziennie spotykamy się z przejawami nietolerancji. Mówimy, dlaczego tolerancja jest potrzebna i ułatwia życie - wszystkim! Żeglarstwo i viaTOLL - co ma jedno do drugiego? Jak transportować łódź? Żeglarstwo i viaTOLL - co ma jedno do drugiego? Jak transportować łódź? ViaTOLL jest elektronicznym system opłat drogowych, który od 1 lipca 2011 zastąpił winiety. System obowiązuje na autostradach, drogach ekspresowych i niektórych drogach krajowych. Jak się ma system viaTOLL do transportu łdozi na przyczepie? Co trzeba wiedzieć zanim zaczniesz holować łódź?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!