Rosja według Vinniego Jonesa. Najgroźniejsze miejsca niebezpiecznego kraju. ZDJĘCIA

Były piłkarz Vinnie Jones zasłynął z brutalnej gry, za którą często wyrzucano go z boiska. Teraz Vinnie jedzie do Rosji, by spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień pracują w niebezpiecznych warunkach. Na Kamczatce towarzyszy strażnikom chroniącym niedźwiedzie przed kłusownikami. Wraz kolejarzami pojedzie pociągiem za koło podbiegunowe. Pomoże myśliwym schwytać renifera. Zobaczy też, jak wygląda praca ochroniarzy, którzy strzegą bogatych Rosjan przed porwaniami.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 1. Przeciw kłusownikom

Vinnie Jones jedzie na Kamczatkę, aby spróbować życia wśród policjantów walczących z kłusownictwem. Funkcjonariusze chronią sporą populację niedźwiedzi brunatnych i tropią kłusowników nielegalnie łowiących dzikie łososie w rzekach. Vinnie spotka się też z lokalnymi mieszkańcami, którzy ścigają się psimi zaprzęgami oraz grupką entuzjastów jazdy na motorze.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 2. Pasterze reniferów

Vinnie Jones jedzie na daleki wschód Rosji. Będzie pracował w fabryce przetwórstwa rybnego i polował z pasterzami reniferów. Dołączy do załogi kapitana Malyakina i wyruszy na Pacyfik. Po wizycie w przetwórni rybnej spotka ludzi, którzy żyją w kompletnej dziczy i zajmują się wypasem reniferów. To trudne życie – pasterze przemieszczają się z miejsca na miejsce, idąc śladem stada. W mroźnych temperaturach, w towarzystwie wilków i niedźwiedzi są narażeni na ciągłe niebezpieczeństwo.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 3. Koleją transsyberyjską na Północ

Tym razem bohater serii ma okazję przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu olbrzymiego węzła transportowego na jednej z tras kolei transsyberyjskiej i poznać pracę kolejarza. Wykonuje różne zadania - od rozmontowywania kół lokomotywy po pracę z kowalem. Ciężko haruje, serwisując lokomotywę. Następnie jedzie na północ, aby wziąć udział w imprezie za kołem podbiegunowym. Dołącza do corocznego wyścigu reniferów - biegu na 700 metrów na lodzie i śniegu.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 4. Ochroniarze rosyjskich celebrytów

Tym razem bohater serii dołącza do twardych ochroniarzy, którzy pracują dla bogatych rosyjskich gwiazd. Celebrytom grozi niebezpieczeństwo ze strony członków bezwzględnych moskiewskich gangów, które specjalizują się w porwaniach. Vinnie poznaje sekrety fachu bodyguarda. Niezbędne do tego jest doskonałe przeszkolenie w użyciu broni palnej, walki wręcz i pracy zespołowej. Jones pomaga chronić bogatą królową piękności i gwiazdę popu, mającą na koncie miliardy.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 5. Amerykańscy kowboje w Rosji

Tym razem bohater cyklu spotyka amerykańskich kowbojów, którzy znaleźli się bardzo daleko od domu - w Briańsku w zachodniej Rosji. Pomagają tam przedsiębiorcom, którzy zamierzają stworzyć zakłady hodowli bydła i przetwórstwa mięsa wołowego. Pracującego z kowbojami Vinniego czeka wiele wyzwań. Jones chce zdobyć ostrogi w rosyjskim stylu. Aby tak się stało, musi po raz pierwszy od lat wsiąść na konia. Przekonamy się, czy dotrzyma kroku rosyjskim kowbojom.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 6. Budowa Złotego Mostu

Vinnie dołącza do ekip budowlanych konstruujący we Władywostoku Zołotoj Most – gigantyczną przeprawę nad zatoką Złoty Róg. Pracuje razem z nimi aż do ukończenia konstrukcji. Musi się tam mierzyć nie tylko z wyzwaniami technicznymi, ale i z niebezpiecznymi, zdradliwymi warunkami pracy w dynamicznie rozwijającym się rosyjskim sektorze budowlanym.

Redakcja 16/11/2016

Zobacz też

Dziewczynka o ośmiu kończynach. Czy lekarze zdołają przywrócić jej pełną sprawność? ZDJĘCIA, WIDEO Dziewczynka o ośmiu kończynach. Czy lekarze zdołają przywrócić jej pełną sprawność? ZDJĘCIA, WIDEO Lakszmi mieszka w stanie Bihar w północno-wschodnich Indiach, jednym z najbiedniejszych regionów kraju. Dziewczynka przyszła na świat obdarzona dodatkową parą rąk i nóg. Przez podobieństwo do ośmioramiennej hinduskiej bogini szczęścia została uznana za jej ziemskie wcielenie i otrzymała imię na jej cześć. Ewa Braun, żona Hitlera. Jaka naprawdę była jej rola w życiu tyrana? ZDJĘCIA Ewa Braun, żona Hitlera. Jaka naprawdę była jej rola w życiu tyrana? ZDJĘCIA Ewa Braun przez dziesięciolecia była postrzegana wyłącznie jako kochanka i towarzyszka zabaw Hitlera. Ostatnie badania wskazują, że rola tej kobiety w życiu nazistowskiego przywódcy była znacznie większa. Ewa Braun miała wpływ na jego decyzje polityczne . Boże Narodzenie w krainie LEGO. Świąteczny czas z perspektywy najsłynniejszych klocków świata. ZDJĘCIA Boże Narodzenie w krainie LEGO. Świąteczny czas z perspektywy najsłynniejszych klocków świata. ZDJĘCIA Ponad połowa rocznej sprzedaży klocków LEGO przypada na czwarty, zimowy kwartał. W tym czasie, gorącym i dla producentów zabawek, i dla klientów, rodzinna megafirma otwiera przed nami swe podwoje. Poznamy też największych pasjonatów klocków z różnych zakątków świata. Wyrusz z nami w tę niezwykłą podróż! Ładowanie telefonu nocą, a ludzkie bezpieczeństwo Ładowanie telefonu nocą, a ludzkie bezpieczeństwo Strażacy apelują, aby zaprzestać ładowania telefonów komórkowych nocą lub kiedy nie ma nas w domu, gdyż może to wywołać pożar. Dlaczego? Ładowarki od telefonów szybko się topią, stąd łatwo mogą się podpalić i wybuchnąć.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!