Rosja według Vinniego Jonesa. Najgroźniejsze miejsca niebezpiecznego kraju. ZDJĘCIA

Były piłkarz Vinnie Jones zasłynął z brutalnej gry, za którą często wyrzucano go z boiska. Teraz Vinnie jedzie do Rosji, by spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień pracują w niebezpiecznych warunkach. Na Kamczatce towarzyszy strażnikom chroniącym niedźwiedzie przed kłusownikami. Wraz kolejarzami pojedzie pociągiem za koło podbiegunowe. Pomoże myśliwym schwytać renifera. Zobaczy też, jak wygląda praca ochroniarzy, którzy strzegą bogatych Rosjan przed porwaniami.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 1. Przeciw kłusownikom

Vinnie Jones jedzie na Kamczatkę, aby spróbować życia wśród policjantów walczących z kłusownictwem. Funkcjonariusze chronią sporą populację niedźwiedzi brunatnych i tropią kłusowników nielegalnie łowiących dzikie łososie w rzekach. Vinnie spotka się też z lokalnymi mieszkańcami, którzy ścigają się psimi zaprzęgami oraz grupką entuzjastów jazdy na motorze.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 2. Pasterze reniferów

Vinnie Jones jedzie na daleki wschód Rosji. Będzie pracował w fabryce przetwórstwa rybnego i polował z pasterzami reniferów. Dołączy do załogi kapitana Malyakina i wyruszy na Pacyfik. Po wizycie w przetwórni rybnej spotka ludzi, którzy żyją w kompletnej dziczy i zajmują się wypasem reniferów. To trudne życie – pasterze przemieszczają się z miejsca na miejsce, idąc śladem stada. W mroźnych temperaturach, w towarzystwie wilków i niedźwiedzi są narażeni na ciągłe niebezpieczeństwo.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 3. Koleją transsyberyjską na Północ

Tym razem bohater serii ma okazję przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu olbrzymiego węzła transportowego na jednej z tras kolei transsyberyjskiej i poznać pracę kolejarza. Wykonuje różne zadania - od rozmontowywania kół lokomotywy po pracę z kowalem. Ciężko haruje, serwisując lokomotywę. Następnie jedzie na północ, aby wziąć udział w imprezie za kołem podbiegunowym. Dołącza do corocznego wyścigu reniferów - biegu na 700 metrów na lodzie i śniegu.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 4. Ochroniarze rosyjskich celebrytów

Tym razem bohater serii dołącza do twardych ochroniarzy, którzy pracują dla bogatych rosyjskich gwiazd. Celebrytom grozi niebezpieczeństwo ze strony członków bezwzględnych moskiewskich gangów, które specjalizują się w porwaniach. Vinnie poznaje sekrety fachu bodyguarda. Niezbędne do tego jest doskonałe przeszkolenie w użyciu broni palnej, walki wręcz i pracy zespołowej. Jones pomaga chronić bogatą królową piękności i gwiazdę popu, mającą na koncie miliardy.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 5. Amerykańscy kowboje w Rosji

Tym razem bohater cyklu spotyka amerykańskich kowbojów, którzy znaleźli się bardzo daleko od domu - w Briańsku w zachodniej Rosji. Pomagają tam przedsiębiorcom, którzy zamierzają stworzyć zakłady hodowli bydła i przetwórstwa mięsa wołowego. Pracującego z kowbojami Vinniego czeka wiele wyzwań. Jones chce zdobyć ostrogi w rosyjskim stylu. Aby tak się stało, musi po raz pierwszy od lat wsiąść na konia. Przekonamy się, czy dotrzyma kroku rosyjskim kowbojom.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 6. Budowa Złotego Mostu

Vinnie dołącza do ekip budowlanych konstruujący we Władywostoku Zołotoj Most – gigantyczną przeprawę nad zatoką Złoty Róg. Pracuje razem z nimi aż do ukończenia konstrukcji. Musi się tam mierzyć nie tylko z wyzwaniami technicznymi, ale i z niebezpiecznymi, zdradliwymi warunkami pracy w dynamicznie rozwijającym się rosyjskim sektorze budowlanym.

Redakcja 16/11/2016

Zobacz też

Jak obniżyć koszty kredytu gotówkowego? Jak obniżyć koszty kredytu gotówkowego? Czy są jakieś możliwości obniżenia kosztów kredytu gotówkowego? Oczywiście, że tak, chociaż nie wszyscy o tym wiedzą. Jakie sposoby są najpopularniejsze i przynoszą najkorzystniejsze efekty? Sprawdź!   Przepowiednie. Co przepowiedział Stefan Ossowiecki? Przepowiednie. Co przepowiedział Stefan Ossowiecki? Jednym z najbardziej znanych jasnowidzów przedwojennej Europy był Stefan Ossowiecki. Zasłynął przepowiednią o Powstaniu Warszawskim. Mówimy, co jeszcze przewidział Stefan Ossowiecki. ROMUALD AJCHLER, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Dusznik Wielkopolskich. Zobacz SYLWETKĘ posła ROMUALD AJCHLER, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD z Dusznik Wielkopolskich. Zobacz SYLWETKĘ posła Romuald Ajchler, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 38 (OKW Piła). Sejmowy ekspert w dziedzinie rolnictwa, samorządowiec i polityk z długoletnim stażem. Przed wyborami w 2011 roku media pisały o nim, że jest "mówcą rekordzistą. 650 wystąpień w Sejmie, ponad 800 w komisjach, przez co jest obiektem licznych żartów ze strony innych posłów". Zobacz sylwetkę posła Romualda Ajchlera. JACEK CZERNIAK, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD ze Świdnika. Zobacz SYLWETKĘ posła JACEK CZERNIAK, poseł SLD - KIM JEST poseł SLD ze Świdnika. Zobacz SYLWETKĘ posła Jacek Czerniak, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 6 (OKW Lublin). Politolog, samorządowiec i członek lokalnych struktur partii. W obecnej kadencji Sejmu RP bierze udział w pracach Komisji Zdrowia, jest też członkiem Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. 

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!