Rosja według Vinniego Jonesa. Najgroźniejsze miejsca niebezpiecznego kraju. ZDJĘCIA

Były piłkarz Vinnie Jones zasłynął z brutalnej gry, za którą często wyrzucano go z boiska. Teraz Vinnie jedzie do Rosji, by spotkać się z ludźmi, którzy na co dzień pracują w niebezpiecznych warunkach. Na Kamczatce towarzyszy strażnikom chroniącym niedźwiedzie przed kłusownikami. Wraz kolejarzami pojedzie pociągiem za koło podbiegunowe. Pomoże myśliwym schwytać renifera. Zobaczy też, jak wygląda praca ochroniarzy, którzy strzegą bogatych Rosjan przed porwaniami.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 1. Przeciw kłusownikom

Vinnie Jones jedzie na Kamczatkę, aby spróbować życia wśród policjantów walczących z kłusownictwem. Funkcjonariusze chronią sporą populację niedźwiedzi brunatnych i tropią kłusowników nielegalnie łowiących dzikie łososie w rzekach. Vinnie spotka się też z lokalnymi mieszkańcami, którzy ścigają się psimi zaprzęgami oraz grupką entuzjastów jazdy na motorze.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 2. Pasterze reniferów

Vinnie Jones jedzie na daleki wschód Rosji. Będzie pracował w fabryce przetwórstwa rybnego i polował z pasterzami reniferów. Dołączy do załogi kapitana Malyakina i wyruszy na Pacyfik. Po wizycie w przetwórni rybnej spotka ludzi, którzy żyją w kompletnej dziczy i zajmują się wypasem reniferów. To trudne życie – pasterze przemieszczają się z miejsca na miejsce, idąc śladem stada. W mroźnych temperaturach, w towarzystwie wilków i niedźwiedzi są narażeni na ciągłe niebezpieczeństwo.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 3. Koleją transsyberyjską na Północ

Tym razem bohater serii ma okazję przyjrzeć się z bliska funkcjonowaniu olbrzymiego węzła transportowego na jednej z tras kolei transsyberyjskiej i poznać pracę kolejarza. Wykonuje różne zadania - od rozmontowywania kół lokomotywy po pracę z kowalem. Ciężko haruje, serwisując lokomotywę. Następnie jedzie na północ, aby wziąć udział w imprezie za kołem podbiegunowym. Dołącza do corocznego wyścigu reniferów - biegu na 700 metrów na lodzie i śniegu.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 4. Ochroniarze rosyjskich celebrytów

Tym razem bohater serii dołącza do twardych ochroniarzy, którzy pracują dla bogatych rosyjskich gwiazd. Celebrytom grozi niebezpieczeństwo ze strony członków bezwzględnych moskiewskich gangów, które specjalizują się w porwaniach. Vinnie poznaje sekrety fachu bodyguarda. Niezbędne do tego jest doskonałe przeszkolenie w użyciu broni palnej, walki wręcz i pracy zespołowej. Jones pomaga chronić bogatą królową piękności i gwiazdę popu, mającą na koncie miliardy.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 5. Amerykańscy kowboje w Rosji

Tym razem bohater cyklu spotyka amerykańskich kowbojów, którzy znaleźli się bardzo daleko od domu - w Briańsku w zachodniej Rosji. Pomagają tam przedsiębiorcom, którzy zamierzają stworzyć zakłady hodowli bydła i przetwórstwa mięsa wołowego. Pracującego z kowbojami Vinniego czeka wiele wyzwań. Jones chce zdobyć ostrogi w rosyjskim stylu. Aby tak się stało, musi po raz pierwszy od lat wsiąść na konia. Przekonamy się, czy dotrzyma kroku rosyjskim kowbojom.

Rosja według Vinniego Jonesa, odcinek 6. Budowa Złotego Mostu

Vinnie dołącza do ekip budowlanych konstruujący we Władywostoku Zołotoj Most – gigantyczną przeprawę nad zatoką Złoty Róg. Pracuje razem z nimi aż do ukończenia konstrukcji. Musi się tam mierzyć nie tylko z wyzwaniami technicznymi, ale i z niebezpiecznymi, zdradliwymi warunkami pracy w dynamicznie rozwijającym się rosyjskim sektorze budowlanym.

Redakcja 16/11/2016

Zobacz też

Wypadek balonu w Egipcie. Na co uważać podróżując po Egipcie? Wypadek balonu w Egipcie. Na co uważać podróżując po Egipcie? Wypadek balonu w Egipcie przypomniał, że ten kraj to nie tylko słońce i plaża. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając się do Egiptu. Jak dobierać wycieczki i atrakcje, by być bezpiecznym? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę C? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Panowie noszący imiona na literę „C” robią ogromne wrażenie na kobietach, ze szczególnym uwzględnieniem starszych pań. Dobrze ułożeni, jak się dawniej mówiło, potrafią zachować się w każdej sytuacji. Wytrwale dążą do celu, ale nie po trupach – uśmiechnięci, otoczeni przez wypróbowanych przyjaciół. Jacy są mężczyźni na C? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? Czy znaczenie imion ma wpływ na to, kim jesteśmy? Energiczni, czasem skryci, żeby dobrze ich poznać, trzeba się nieźle nagimnastykować – tacy są panowie, których imiona zaczynają się na literę B. Bywają też kapryśni, ale przy wszystkich wadach, mają złote serca, zawsze chętni do pomocy. Co prawda lubią przy tym dyktować swoje warunki. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę B? ZNACZENIE IMION Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na A? ZNACZENIE IMION Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na A? Mężczyźni początku alfabetu - są różni, ale można znaleźć jedną cechę wspólną, łączy ich poczucie własnej wartości. Cokolwiek robią, są przekonani, że robią to dobrze. A jeśli otoczenie uważa inaczej - nie przyjmują krytyki do wiadomości. Mają też dużo uroku osobistego, czarusie!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!