Rodzina Jarosława Gowina: żona i dzieci

Anna Gowin, żona Jarosława Gowina, podobnie jego starsze dzieci – pierworodny syn Zbigniew Gowin oraz córka Weronika Gowin – rzadko stają w świetle kamer. Tylko młodszy syn polityka, Ziemowit Gowin, zdecydował się na działalność publiczną i pracuje jako publicysta. Co warto o nich wiedzieć?

O swojej rodzinie Jarosław Gowin wypowiada się bardzo lakonicznie. To nie przypadek – polityk z żelazną konsekwencją chroni prywatność swoją i swoich bliskich.

Anna Gowin – kim jest żona Jarosława Gowina?

Anna Gowin konsekwentnie stoi w cieniu. Nie wystąpiła nawet na inauguracji działalności partii politycznej jej męża – ugrupowania Polska Razem Jarosława Gowina. Kim jest żona Gowina? Anna Gowin to tłumaczka z angielskiego. W dorobku zawodowym ma m.in. przekład szeregu bestsellerów Normana Daviesa. Mimo tego niewątpliwego sukcesu, a może za jego sprawą, żona Jarosława Gowina zarzuciła karierę zawodową na rzecz życia rodzinnego.

.. Jarosław Gowin: rodzina, kariera, poglądy, cytaty

Anna Gowin tylko raz, w roku 2011, udzieliła obszernego wywiadu. Na łamach dziennika Polska The Times zdradziła wtedy, że popiera Jarosława Kaczyńskiego i że najbliższym jej prezydentem był Lech Kaczyński, ale też zaznaczyła: „To nie jest tak, że ja męża atakuję pytaniami o politykę. Nie jestem głodna tej wiedzy, a Jarek jest skryty. Nasze światy są w dużej mierze równoległe. I tak powinno być. Mamy bardzo różne usposobienia, środowiska, w których żyjemy”.

Jarosław Gowin, jest mężem, ojcem trójki dzieci, a nawet dziadkiem! Ma dwóch synów w wieku 28 i 23 lat lat oraz 24-letnią córkę Weronikę. Ma także wnuka.

Anna Gowin, żona Jarosława Gowina, o sobie

Żona Jarosława Gowina zapewnia: „Wszystko robię tak, jakbym robiła po raz pierwszy. Taka postawa owocuje za każdym razem, bo jak w wierszu Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych spojrzeń w oczy.... To dotyczy wszystkiego, każdego spotkania z drugim człowiekiem”. (gazetakrakowska.pl)

Politycznie Anna Gowin sympatyzuje z PiS-em: „Braci Kaczyńskich darzyłam sympatią od czasu PC. W ich stronę ciągnęło mnie serce i tak zawsze zostanie. Lech był moim prezydentem, Jarosław premierem. Nie chodzi o to, że zgadzam się z ich wszystkimi działaniami czy słowami. To kwestia ich temperamentu, który sprawia, że jestem na tak”. (gazetakrakowska.pl)

Jak odpoczywa żona Gowina? „Wstyd się przyznać: stawiam pasjanse. Telewizji nie lubię, ale moim ulubionym serialem jest M jak miłość” – wyznała Anna Gowin. (gazetakrakowska.pl).

W wywiadzie dla dziennika Polska The Times Anna Gowin zdradziła, że zarówno ona i jej mąż mają bardzo różne usposobienia i żyją w różnych środowiskach. „Moim otoczeniem naturalnym jest rodzina, a jego od paru lat Warszawa, a wcześniej Tygodnik Powszechny, Znak i uczelnia”.

Zbigniew Gowin – kim jest najstarszy syn Jarosława Gowina?

Zbigniew Gowin, pierworodny syn Jarosława Gowina, ma 28 lat. Ukończył studia wyższe, a po dyplomie zajął się biznesem.

Obecnie Zbigniew Gowin prowadzi w Krakowie pralnię ekologiczną; formalnie syn Gowina jest wiceprezesem firmy, a jej udziałowcem i formalnym szefem pozostaje Jan Smela. Ten krakowski przedsiębiorca o majątku szacowanym na 300 mln zł, właściciel Ericpolu – dużej firmy z sektora IT – jest powinowatym Jarosława Gowina, a konkretnie mężem kuzynki Anny Gowin, matki Zbigniewa Gowina.

Weronika Gowin – kim jest córka Jarosława Gowina?

Weronika Gowin, 26-letnia córka Jarosława Gowina, obecnie próbuje sił w międzynarodowej kancelarii doradczej Simon-Kucher&Partners. Karierę zawodową zaczynała jako stażystka we wspomnianej firmie Ericpol Jana Smeli, następnie była agentką w spółce Alti Plus. Ta ostatnia należy do rodziny Gibałów, potentatów handlu alkoholem również związanych z Gowinami więzami krwi – Łukasz Gibała, do niedawna poseł PO, jest siostrzeńcem Jarosława.

Weronika Gowin, choć ma zaledwie 26 lat, w domu rodziców wychowuje 7-letniego syna Alana. Kim jest ojciec dziecka Weroniki Gowin – o tym się nie mówi.

Ziemowit Gowin – kim jest młodszy syn Jarosława Gowina?

Ziemowit Gowin, 23-letni młodszy syn Jarosława Gowina, z rodzinnego Krakowa wyjechał na studia filozoficzne do Warszawy. Tu związał się z redakcją serwisu i czasopisma „Teologia Polityczna”, gdzie zamieszcza głównie recenzje książek.

Ziemowit Gowin jest zwolennikiem ruchu narodowego. Ojciec, Jarosław Gowin, pół żartem, pół serio w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej” mówił o Ziemowicie Gowinie: „Syn (...) ma prawicowe poglądy i w sprawach gospodarczych w pełni się zgadzamy. Natomiast w sprawach kulturowych czy moralnych jestem dla niego zgniłym liberałem”.

Redakcja 04/02/2016

Podobne

Skąd pochodzi Halloween? Co oznacza nazwa tego święta? Skąd pochodzi Halloween? Co oznacza nazwa tego święta? Coraz większą popularnością cieszy się w Polsce Halloween. Jedni zaakceptowali zabawę odbywającą się w wigilię polskiego Święta Zmarłych, innych to oburza. Czy jest powód do negowania Halloween? Skąd właściwie pochodzi to święto? Co oznacza jego nazwa? Jakie zwierzęta żyją na obszarze Skandynawii? Jakie zwierzęta żyją na obszarze Skandynawii? Wieloryby, łosie, niedźwiedzie i oczywiście renifery. Wśród zwierząt Skandynawii znajdziemy i te, które dobrze znamy z polskich lasów, i te zupełnie dla nas egzotyczne. Ich wszystkie tajemnice można poznać dzięki niezwykłemu serialowi dokumentalnemu "Dzika Skandynawia" w Fokus TV! Ostatnia zima wojny - opis filmu Ostatnia zima wojny - opis filmu Ostatnia zima wojny to fabularny film produkcji holendersko - belgijskiej, w reżyserii Martina Koolhovena, którego scenariusz oparty został na powieści Jana Terlouwa, opublikowanej pod tym samym tytułem. Rzecz dzieje się w Holandii, w mroźne styczniowe dni 1945 roku. To poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o końcu dziecięcych złudzeń i bolesnym wkroczeniu w dorosłość w czasie dramatycznych przełomów, kiedy każda ludzka decyzja może mieć wielkie znaczenie. Odtajnione akcje CIA odc. 8 - Polowanie na Che Guevarę Odtajnione akcje CIA odc. 8 - Polowanie na Che Guevarę Che Guevara ma zamiar zniszczyć USA. CIA wysyła agenta Felixa Rodrigueza  do Boliwii, aby złapał go i dostarczył żywego do USA. Na podstawie nowych dokumentów kolejnym odcinku Odtajnionych akcji CIA ujawniamy prawdziwą historię tajnej misji CIA, mającej na celu dopaść najsłynniejszego na świecie rewolucjonistę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!