Rodzina Jarosława Gowina: żona i dzieci

Anna Gowin, żona Jarosława Gowina, podobnie jego starsze dzieci – pierworodny syn Zbigniew Gowin oraz córka Weronika Gowin – rzadko stają w świetle kamer. Tylko młodszy syn polityka, Ziemowit Gowin, zdecydował się na działalność publiczną i pracuje jako publicysta. Co warto o nich wiedzieć?

O swojej rodzinie Jarosław Gowin wypowiada się bardzo lakonicznie. To nie przypadek – polityk z żelazną konsekwencją chroni prywatność swoją i swoich bliskich.

Anna Gowin – kim jest żona Jarosława Gowina?

Anna Gowin konsekwentnie stoi w cieniu. Nie wystąpiła nawet na inauguracji działalności partii politycznej jej męża – ugrupowania Polska Razem Jarosława Gowina. Kim jest żona Gowina? Anna Gowin to tłumaczka z angielskiego. W dorobku zawodowym ma m.in. przekład szeregu bestsellerów Normana Daviesa. Mimo tego niewątpliwego sukcesu, a może za jego sprawą, żona Jarosława Gowina zarzuciła karierę zawodową na rzecz życia rodzinnego.

.. Jarosław Gowin: rodzina, kariera, poglądy, cytaty

Anna Gowin tylko raz, w roku 2011, udzieliła obszernego wywiadu. Na łamach dziennika Polska The Times zdradziła wtedy, że popiera Jarosława Kaczyńskiego i że najbliższym jej prezydentem był Lech Kaczyński, ale też zaznaczyła: „To nie jest tak, że ja męża atakuję pytaniami o politykę. Nie jestem głodna tej wiedzy, a Jarek jest skryty. Nasze światy są w dużej mierze równoległe. I tak powinno być. Mamy bardzo różne usposobienia, środowiska, w których żyjemy”.

Jarosław Gowin, jest mężem, ojcem trójki dzieci, a nawet dziadkiem! Ma dwóch synów w wieku 28 i 23 lat lat oraz 24-letnią córkę Weronikę. Ma także wnuka.

Anna Gowin, żona Jarosława Gowina, o sobie

Żona Jarosława Gowina zapewnia: „Wszystko robię tak, jakbym robiła po raz pierwszy. Taka postawa owocuje za każdym razem, bo jak w wierszu Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych spojrzeń w oczy.... To dotyczy wszystkiego, każdego spotkania z drugim człowiekiem”. (gazetakrakowska.pl)

Politycznie Anna Gowin sympatyzuje z PiS-em: „Braci Kaczyńskich darzyłam sympatią od czasu PC. W ich stronę ciągnęło mnie serce i tak zawsze zostanie. Lech był moim prezydentem, Jarosław premierem. Nie chodzi o to, że zgadzam się z ich wszystkimi działaniami czy słowami. To kwestia ich temperamentu, który sprawia, że jestem na tak”. (gazetakrakowska.pl)

Jak odpoczywa żona Gowina? „Wstyd się przyznać: stawiam pasjanse. Telewizji nie lubię, ale moim ulubionym serialem jest M jak miłość” – wyznała Anna Gowin. (gazetakrakowska.pl).

W wywiadzie dla dziennika Polska The Times Anna Gowin zdradziła, że zarówno ona i jej mąż mają bardzo różne usposobienia i żyją w różnych środowiskach. „Moim otoczeniem naturalnym jest rodzina, a jego od paru lat Warszawa, a wcześniej Tygodnik Powszechny, Znak i uczelnia”.

Zbigniew Gowin – kim jest najstarszy syn Jarosława Gowina?

Zbigniew Gowin, pierworodny syn Jarosława Gowina, ma 28 lat. Ukończył studia wyższe, a po dyplomie zajął się biznesem.

Obecnie Zbigniew Gowin prowadzi w Krakowie pralnię ekologiczną; formalnie syn Gowina jest wiceprezesem firmy, a jej udziałowcem i formalnym szefem pozostaje Jan Smela. Ten krakowski przedsiębiorca o majątku szacowanym na 300 mln zł, właściciel Ericpolu – dużej firmy z sektora IT – jest powinowatym Jarosława Gowina, a konkretnie mężem kuzynki Anny Gowin, matki Zbigniewa Gowina.

Weronika Gowin – kim jest córka Jarosława Gowina?

Weronika Gowin, 26-letnia córka Jarosława Gowina, obecnie próbuje sił w międzynarodowej kancelarii doradczej Simon-Kucher&Partners. Karierę zawodową zaczynała jako stażystka we wspomnianej firmie Ericpol Jana Smeli, następnie była agentką w spółce Alti Plus. Ta ostatnia należy do rodziny Gibałów, potentatów handlu alkoholem również związanych z Gowinami więzami krwi – Łukasz Gibała, do niedawna poseł PO, jest siostrzeńcem Jarosława.

Weronika Gowin, choć ma zaledwie 26 lat, w domu rodziców wychowuje 7-letniego syna Alana. Kim jest ojciec dziecka Weroniki Gowin – o tym się nie mówi.

Ziemowit Gowin – kim jest młodszy syn Jarosława Gowina?

Ziemowit Gowin, 23-letni młodszy syn Jarosława Gowina, z rodzinnego Krakowa wyjechał na studia filozoficzne do Warszawy. Tu związał się z redakcją serwisu i czasopisma „Teologia Polityczna”, gdzie zamieszcza głównie recenzje książek.

Ziemowit Gowin jest zwolennikiem ruchu narodowego. Ojciec, Jarosław Gowin, pół żartem, pół serio w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej” mówił o Ziemowicie Gowinie: „Syn (...) ma prawicowe poglądy i w sprawach gospodarczych w pełni się zgadzamy. Natomiast w sprawach kulturowych czy moralnych jestem dla niego zgniłym liberałem”.

Redakcja 31/01/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!