Rajd w chmurach - piekielnie mocne silniki i szalony wyścig na szczyt czterotysięcznika

Kto jako pierwszy dojedzie na szczyt liczącego 4301 metrów wzniesienia Pikes Peak w stanie Colorado? Na samą górę prowadzi wyasfaltowana trasa, którą co roku pokonują rajdowcy wyścigowi na zawodach pod nazwą Pikes Peak International Hill Climb. Wyścigi odbywają się od 1970 roku i wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mistrzów kierownicy.Zmienne warunki pogodowe, duże wahania temperatur od podnóża góry aż po szczyt oraz niemal nie zabezpieczone strome przepaście sprawiają, że rajd Pikes Peak International Hill Climb jest niezwykle wymagający. Jeszcze do niedawna droga wiodąca na szczyt była szutrowa. Jednak nawet dzisiaj, aby pokonać szlak na Pikes Peak potrzebny jest nie tylko doskonale przygotowany wóz, niezawodna ekipa i skuteczny trening, ale przede wszystkim talent.

Kto tym razem pobije dotychczasowy rekord? Czy będzie to Rhys Millen, syn legendarnego Roda Millena – ośmiokrotnego zwycięzcy Pikes Peak, który startuje z drużyną Hyundaia? A może najwyższy laur zdobędzie Sébastien Loeb z teamem Peugeot Sport, francuski kierowca rajdowy i dziewięciokrotny mistrz świata, który w Pikes Peak International Hill Climb bierze udział po raz pierwszy? O zwycięstwie zadecydują sekundy.


 

Redakcja 23/06/2014

Zobacz też

Jaruzelski, Kiszczak, Kania - autorzy stanu wojennego. Co trzeba o nich wiedzieć? Jaruzelski, Kiszczak, Kania - autorzy stanu wojennego. Co trzeba o nich wiedzieć? Wojciech Jaruzelski – oskarżony w procesie tzw. autorów stanu wojennego o kierowanie związkiem przestępczym, który w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 wprowadził w Polsce stan wojenny – został wyłączony z procesu latem 2011 ze względu na zły stan zdrowia. Zmarł, nie usłyszawszy wyroku. Inni oskarżeni zasiedli jednak na sali rozpraw i otrzymali wyroki będące finałem trwających wiele lat rozpraw. Kim są autorzy stanu wojennego? Pod lupą 2, odcinek 9. Escape room, blondynki kontra brunetki i... Pod lupą 2, odcinek 9. Escape room, blondynki kontra brunetki i... Dowcipy o blondynkach zna chyba każdy. Ale czy słusznie kobiety o tym właśnie kolorze włosów stanowią obiekt do żartów? Kuba Marcinowicz przyjrzy się temu zagadnieniu w 9. odcinku 2. serii „Pod Lupą”. Kopia mistrza - film Agnieszki Holland: czy warto zobaczyć? Kopia mistrza - film Agnieszki Holland: czy warto zobaczyć? W filmie Kopia mistrza Agnieszka Holland przenosi widza do Wiednia z pierwszej połowy XIX w. Opowiada o trudnej przyjaźni młodej kopistki (Diane Kruger) i schorowanego, starzejącego się Ludwiga van Beethovena (Ed Harris). W ten sposób snuje poruszającą historię o tym, jak mogłyby wyglądać okoliczności powstawania IX Symfonii - najsłynniejszego dzieła Ludwiga van Beethovena. Nerwy ze stali, odc. 1: Chwytanie dzikich zwierząt. Jak odławia się wilki i jelenie? WIDEO Nerwy ze stali, odc. 1: Chwytanie dzikich zwierząt. Jak odławia się wilki i jelenie? WIDEO W tym odcinku podążamy za dwoma ekspertami, którzy podróżują w poszukiwaniu niebezpiecznych zwierząt, jakimi są jelenie i wilki. Ich praca polega na ochronie tych zwierząt – co czasem łączy się z koniecznością ich odłowienia i przetransportowania gdzie indziej. Przyglądamy się pracy perfekcyjnego duetu podróżującego helikopterem, w którego skład wchodzą Paul Dubois – pilot i Roland Lemieux – łowca.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!