Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań

Seksturystyka dla kobiet – temat tabu? W poszukiwaniu spełnienia w egzotycznych krajach przodują dziś biali mężczyźni z bogatych krajów Zachodu. Ale w tym samym celu za granicę wyjeżdżają także i kobiety. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Raj dla kobiet", którego tematem jest kobieca seksturystyka rozwijająca się w jednym z najbardziej znanych centrów tego zjawiska – na indonezyjskiej wyspie Bali.
Zdjęcie z artykułu: Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań
Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pańźródło:Journeyman Pictures Limited

Bali – rajska wyspa w Indonezji. Słoneczne plaże, złoty piasek, oryginalny folklor, bajeczna architektura, rzeźby i malarstwo, orientalna muzyka, tańce przy dźwiękach gamelanu i... atrakcyjni, pięknie opaleni mężczyźni, którzy spełnią każde kobiece życzenie. To kowboje z Kuta.

Każdego roku w poszukiwaniu ziemskiego raju na Bali podróżują tysiące kobiet. Określenie „wakacyjna miłość" nabiera tutaj zupełnie innego sensu. Wyspa jest jednym z najważniejszych na świecie centrów seksturystyki dla kobiet.

Twórcy filmu, wyprodukowanego wspólnie przez Singapur i Indonezję, przyglądają się zarówno kowbojom z Kuta - jednej z głównych miejscowości tej wyspy, jak i przybywającym tu turystkom. Czym miejscowi kowboje różnią się oni od zachodnich żigolaków? Jakie mają sposoby na wabienie kobiet? Czy lubią swoją pracę? I wreszcie, jaki wpływ ich działalność ma na budżet wyspy?

Film „Raj dla kobiet" budził kontrowersje już od chwili, gdy w 2010 roku w sieci pojawił się jego trailer. Balijska policja podjęła śledztwo w sprawie i rozpoczęła masowe zatrzymania. Do aresztu trafiło 28 plażowych podrywaczy. Filmowcy zaapelowali wówczas do funkcjonariuszy o powstrzymanie się od tego rodzaju działań - ich celem nie była przecież kryminalizacja zjawiska, a jedynie opowiedzenie o nim.

Film wywołał szalone zainteresowanie mediów, sprowokował liczne debaty na temat seksturystyki kobiecej, nowej kolonizacji – nierównych relacjach między turystkami z Zachodu a mieszkańcami krajów rozwijających się, a także o gender.

Redakcja 05/02/2015

Zobacz też

Gdzie jest STREFA KIBICA w WARSZAWIE? Co w niej znajdziemy, jakie ceny, za ile kupisz piwo? Gdzie jest STREFA KIBICA w WARSZAWIE? Co w niej znajdziemy, jakie ceny, za ile kupisz piwo? Warszawska Strefa Kibica została otwarta 7 czerwca. Co będzie można w niej zjeść? Jakiego piwa się napić? Co robić w przerwie pomiędzy meczami albo nawet w przerwach meczu? Jakie rozrywki będą czekały na fanów piłki nożnej przyjeżdżających na Euro 2012 do Warszawy? Oto nasz przewodnik po Strefie Kibica. WAKACJE NA LUKSUSOWYM KEMPINGU. Gdzie znajdziesz KEMPING DE LUXE na świecie? Mówimy, które kempingi są naprawdę luksusowe WAKACJE NA LUKSUSOWYM KEMPINGU. Gdzie znajdziesz KEMPING DE LUXE na świecie? Mówimy, które kempingi są naprawdę luksusowe Lubisz życie na łonie natury, ale pod jednym warunkiem: musi być maksymalnie luksusowo. Chcesz mieszkać w namiocie, ale nie zrezygnujesz z wanny z bieżąca woda tylko do twojej dyspozycji? Jeśli zdecydujesz się na któryś z luksusowych kempingów - masz to  zagwarantowane. Mało tego, do łóżka (tak łóżka! najpewniej w kolonialnym stylu) co rano będzie ci przynosił śniadanie kelner, w luksusowym namiocie będziem mieć telewizor plazmowy, a z namiotu będzie roztaczał sie widok na twoją własną plażę! Czy do teatru chodzą kulturalni ludzie? Czy do teatru chodzą kulturalni ludzie? Wiele lat mówiono nam, że ci, którzy chodzą do teatru, o operze nie wspominając, to ludzie kulturalni. Uczestniczą bowiem w zdarzeniach elitarnych, do jakich zalicza się spektakl teatralny czy operowy, a więc mają wysublimowany gust, smak i są eleganccy w obejściu. Czy to na pewno prawda? Kto może uprawiać WSPINACZKĘ SKAŁKOWĄ? Kto nie powinien się wspinać i dlaczego? Kto może uprawiać WSPINACZKĘ SKAŁKOWĄ? Kto nie powinien się wspinać i dlaczego? Kiedyś uważana była za sport ekstremalny, dziś to popularna forma aktywnego wypoczynku. Czy każdy może uprawiać wspinaczkę skałkową?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!