Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań

Seksturystyka dla kobiet – temat tabu? W poszukiwaniu spełnienia w egzotycznych krajach przodują dziś biali mężczyźni z bogatych krajów Zachodu. Ale w tym samym celu za granicę wyjeżdżają także i kobiety. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Raj dla kobiet", którego tematem jest kobieca seksturystyka rozwijająca się w jednym z najbardziej znanych centrów tego zjawiska – na indonezyjskiej wyspie Bali.
Zdjęcie z artykułu: Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań
Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pańźródło:Journeyman Pictures Limited

Bali – rajska wyspa w Indonezji. Słoneczne plaże, złoty piasek, oryginalny folklor, bajeczna architektura, rzeźby i malarstwo, orientalna muzyka, tańce przy dźwiękach gamelanu i... atrakcyjni, pięknie opaleni mężczyźni, którzy spełnią każde kobiece życzenie. To kowboje z Kuta.

Każdego roku w poszukiwaniu ziemskiego raju na Bali podróżują tysiące kobiet. Określenie „wakacyjna miłość" nabiera tutaj zupełnie innego sensu. Wyspa jest jednym z najważniejszych na świecie centrów seksturystyki dla kobiet.

Twórcy filmu, wyprodukowanego wspólnie przez Singapur i Indonezję, przyglądają się zarówno kowbojom z Kuta - jednej z głównych miejscowości tej wyspy, jak i przybywającym tu turystkom. Czym miejscowi kowboje różnią się oni od zachodnich żigolaków? Jakie mają sposoby na wabienie kobiet? Czy lubią swoją pracę? I wreszcie, jaki wpływ ich działalność ma na budżet wyspy?

Film „Raj dla kobiet" budził kontrowersje już od chwili, gdy w 2010 roku w sieci pojawił się jego trailer. Balijska policja podjęła śledztwo w sprawie i rozpoczęła masowe zatrzymania. Do aresztu trafiło 28 plażowych podrywaczy. Filmowcy zaapelowali wówczas do funkcjonariuszy o powstrzymanie się od tego rodzaju działań - ich celem nie była przecież kryminalizacja zjawiska, a jedynie opowiedzenie o nim.

Film wywołał szalone zainteresowanie mediów, sprowokował liczne debaty na temat seksturystyki kobiecej, nowej kolonizacji – nierównych relacjach między turystkami z Zachodu a mieszkańcami krajów rozwijających się, a także o gender.

Redakcja 02/07/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!