Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań

Seksturystyka dla kobiet – temat tabu? W poszukiwaniu spełnienia w egzotycznych krajach przodują dziś biali mężczyźni z bogatych krajów Zachodu. Ale w tym samym celu za granicę wyjeżdżają także i kobiety. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Raj dla kobiet", którego tematem jest kobieca seksturystyka rozwijająca się w jednym z najbardziej znanych centrów tego zjawiska – na indonezyjskiej wyspie Bali.
Zdjęcie z artykułu: Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pań
Raj dla kobiet – seksturystki na Bali. Dokument o mężczyznach, którzy spełniają marzenia pańźródło:Journeyman Pictures Limited

Bali – rajska wyspa w Indonezji. Słoneczne plaże, złoty piasek, oryginalny folklor, bajeczna architektura, rzeźby i malarstwo, orientalna muzyka, tańce przy dźwiękach gamelanu i... atrakcyjni, pięknie opaleni mężczyźni, którzy spełnią każde kobiece życzenie. To kowboje z Kuta.

Każdego roku w poszukiwaniu ziemskiego raju na Bali podróżują tysiące kobiet. Określenie „wakacyjna miłość" nabiera tutaj zupełnie innego sensu. Wyspa jest jednym z najważniejszych na świecie centrów seksturystyki dla kobiet.

Twórcy filmu, wyprodukowanego wspólnie przez Singapur i Indonezję, przyglądają się zarówno kowbojom z Kuta - jednej z głównych miejscowości tej wyspy, jak i przybywającym tu turystkom. Czym miejscowi kowboje różnią się oni od zachodnich żigolaków? Jakie mają sposoby na wabienie kobiet? Czy lubią swoją pracę? I wreszcie, jaki wpływ ich działalność ma na budżet wyspy?

Film „Raj dla kobiet" budził kontrowersje już od chwili, gdy w 2010 roku w sieci pojawił się jego trailer. Balijska policja podjęła śledztwo w sprawie i rozpoczęła masowe zatrzymania. Do aresztu trafiło 28 plażowych podrywaczy. Filmowcy zaapelowali wówczas do funkcjonariuszy o powstrzymanie się od tego rodzaju działań - ich celem nie była przecież kryminalizacja zjawiska, a jedynie opowiedzenie o nim.

Film wywołał szalone zainteresowanie mediów, sprowokował liczne debaty na temat seksturystyki kobiecej, nowej kolonizacji – nierównych relacjach między turystkami z Zachodu a mieszkańcami krajów rozwijających się, a także o gender.

Redakcja 05/02/2015

Zobacz też

Pogrzeb Whitney Houston. Mówimy, jak się żegna gwiazdy? Pogrzeb Whitney Houston. Mówimy, jak się żegna gwiazdy? Whitney Houston zmarła nagle 11 lutego 2012 roku w hotelu Beverly Hills, na kilkanaście godzin przed rozdaniem nagród Grammy 2012. Cała uroczystość wręczenia Grammy została poświęcona pamięci Houston. Pogrzeb piosenkarki, aktorki, divy muzyki pop i r’n’b odbył się 18.02.2012. Mówimy, kto był na pogrzebie Witney Huston? Gdzie będzie można obejrzeć pogrzeb? Angry Birds na Facebooku? Czy jest ZA DARMO? Czym się różni od innych wersji? Angry Birds na Facebooku? Czy jest ZA DARMO? Czym się różni od innych wersji? Przebój wśród gier, gra Angry Birds trafiła na facebooka. Czym się będzie różnić od innych wersji Wściekłych ptaków? Czy można ściągnąć grę Angry Birds na facebooka? Darmowa wersja gra Angry Birds - gdzie można pograć za darmo? Zobacz Angry Birds Seasons on facebook. Referendum w sprawie PODNIESIENIA WIEKU emerytalnego. Czy zebranie podpisów wystarczy by PRZEPROWADZIĆ REFERENDUM? Referendum w sprawie PODNIESIENIA WIEKU emerytalnego. Czy zebranie podpisów wystarczy by PRZEPROWADZIĆ REFERENDUM? Ile osób podpisało się pod wnioskiem o referendum w sprawie wydłużenia i zrównoważenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn? Przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego protestuje półtora miliona osób. Domagają się przeprowadzenia referendum. KTO się domaga i DLACZEGO?  Czy warto uczyć się tolerancji? Dlaczego i do czego tolerancja jest potrzebna? Czy warto uczyć się tolerancji? Dlaczego i do czego tolerancja jest potrzebna? Temat tolerancji jest obecnie bardzo modny – szczególnie w mediach. Publicyści odmieniają go przez przypadki, a rzeczywistość... skrzeczy. Niemal codziennie spotykamy się z przejawami nietolerancji. Mówimy, dlaczego tolerancja jest potrzebna i ułatwia życie - wszystkim!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!