Psy rasowe: cała prawda – brudne sekrety brytyjskiej organizacji kynologicznej Kennel Club

Psy rasy cavalier king charles spaniel przez całe życie muszą zmagać się z bólem. Dlaczego? W procesie hodowli zostały tak wyselekcjonowane, że ich duży mózg z trudem mieści się w malutkiej czaszce. Kto jest winien ich cierpienia? Bynajmniej nie matka natura...
Brytyjska organizacja kynologiczna Kennel Club istnieje od drugiej połowy XIX wieku. Została założona, by udoskonalać poszczególne rasy i promować hodowlę psów rasowych. Działająca przez wiele lat i ciesząca się poważaniem wśród hodowców psów struktura dziś jest na cenzurowanym. Dlaczego? Film „Psy rasowe: cała prawda" ujawnia szokujące fakty na temat stosowanych i firmowanych przez nią metod. Śledztwo dziennikarskie mające na celu uzyskanie informacji o mechanizmach działania przemysłu kynologicznego w Wielkiej Brytanii, trwało dwa lata. Co ujawniło?

U fundamentów działania Kennel Club legła popularna w XIX wieku teoria eugeniczna, głosząca konieczność sztucznej selekcji osobników ludzkich i zwierzęcych w celu zachowania czystości ras. Zgodnie z nią stowarzyszenie podzieliło psy na poszczególne grupy i krzyżowało je w ich obrębie, by utrzymać rasową czystość poszczególnych osobników.

Właśnie w ten sposób wyhodowany został cavalier king charles spaniel...

Brutalne i przynoszące zwierzętom wiele szkód i cierpienia metody stosowane są do dziś. W pogoni za uzyskaniem idealnego psa wystawowego hodowcy narażają czworonogi na ogromne cierpienia związane ze schorzeniami genetycznymi, neurologicznymi, psychicznymi i innymi. Sytuacja wielu ras obciążonych genetycznymi chorobami jest tak dramatyczna, że sprawą zajął się brytyjski parlament. Czy uda się zmienić los psów i wprowadzić nowe zasady etyki hodowlanej?


 

Redakcja 20/10/2014

Zobacz też

Co to jest teleprompter? Dlaczego jest nieodzowną pomocą dla dziennikarzy i polityków? Co to jest teleprompter? Dlaczego jest nieodzowną pomocą dla dziennikarzy i polityków? Bezbłędne i płynne relacje telewizyjnych dziennikarzy, przemówienia polityków wygłaszane bez jednego zająknięcia, dynamiczne zapowiedzi programów... Dzięki godnej podziwu pamięci? O nie. Mamy tu do czynienia z nieocenioną pomocą telepromptera. KOBIETA I PIŁKA NOŻNA. Jak sprawić, by twoja dziewczyna polubiła piłkę nożną? KOBIETA I PIŁKA NOŻNA. Jak sprawić, by twoja dziewczyna polubiła piłkę nożną? Piłka nożna nie jest ulubioną rozrywką kobiet, co jak wiadomo kłóci się z zamiłowaniem wielu mężczyzn. Wszystko to ma jednak podłoże psychologiczne. Amerykańscy psycholodzy radzą, jak sprawić, by wasze kobiety polubiły oglądanie futbolu! SABLEWSKA - MENADŻERKA GWIAZD. Kim Jest Maja Sablewska? Jakie sukcesy osiągnęła? SABLEWSKA - MENADŻERKA GWIAZD. Kim Jest Maja Sablewska? Jakie sukcesy osiągnęła? Maja Sablewska, znana w świecie polskiego show-biznesu, jako dobra menedżerka muzyczna, to także osobowość telewizyjna, znawczyni mody, ekspertka od stylizacji. Współpracowała ze sławami polskiej sceny: Dodą i Edytą Górniak. Co jeszcze osiągnęła? ZASADY KORZYSTANIA Z URLOPU TACIERZYŃSKIEGO. Zobacz, co musisz wiedzieć o urlopie ojcowskim? ZASADY KORZYSTANIA Z URLOPU TACIERZYŃSKIEGO. Zobacz, co musisz wiedzieć o urlopie ojcowskim? Urlop ojcowski, popularnie zwany tacierzyńskim, będzie wydłużony: zamiast 1 tygodnia, jak dotychczas, ojciec będzie mógł spędzić z dzieckiem 2 tygodnie. Zmiany będą obowiązywały od 1 stycznia 2012r. Do tej pory z urlopu tacierzyńskiego w 2010r. skorzystało 17,2 tys mężczyzn, a w pierwszym półroczu 2011r. aż 8,6 tys. kolejnych! Przeczytaj, co trzeba zrobić, aby dostać urlop ojcowski.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!