Przygody Austina Stevensa: Słonie azjatyckie – najgroźniejsze zwierzęta świata

Najgroźniejsze zwierzęta świata to pasja Austina Stevensa, a słonie azjatyckie to kolejne wyzwanie, któremu stawi czoła! Słynny fotograf dzikiej przyrody wyrusza na Sri Lankę, by tam spotkać się z tymi ogromnymi i majestatycznymi zwierzętami. Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Przygody Austina Stevensa"!Słonie azjatyckie. Powolne i sympatyczne? Bynajmniej!

Jedne z najgroźniejszych zwierząt świata – słonie azjatyckie mieszkające na Sri Lance żyją w niewielkich stadach w dżungli. Samce tych zwierząt znane są z posiadania ogromnych kłów, z których potrafią zrobić doskonały użytek, gdy się bronią lub gdy atakują. Spotkanie z uzbrojonym w taką broń słoniem może dla człowieka skończyć się bardzo źle. Populację słoni na Sri Lance szacuje się na około 4 tysiące sztuk. Zwierzęta te poruszają się szybciej niż przeciętny człowiek, zdarza im się atakować ludzi i dewastować uprawy rolne. Sztukę kamuflażu pomiędzy drzewami opanowały do perfekcji.

Austin Stevens na tropach słoni

Austin Stevens ma już duże doświadczenie w fotografowaniu słoni afrykańskich, jednak spotkanie z azjatyckimi kuzynami tych zwierząt będzie dla niego zupełnie nowym wyzwaniem. Po obejrzeniu parady słoni w jednym z największych miast Sri Lanki Kandy, Austin udaje się do dżungli na bezkrwawe łowy z aparatem. Nie byłby sobą gdyby nie szukał tych najgroźniejszych - słoni uzbrojonych w kły! Czy zdobędzie się na odwagę i wkroczy na ich terytorium? Czy stanie z nimi w oko w oko i uda mu się opanować strach i zrobić niepowtarzalne zdjęcia? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek programu „Przygody Austina Stevensa"!

Kolejne odcinki programu Przygody Austina Stevensa znajdziesz w serwisie FOKUS.tv w zakładce VOD.

Redakcja 26/03/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!