Przygody Austina Stevensa: Słonie azjatyckie – najgroźniejsze zwierzęta świata

Najgroźniejsze zwierzęta świata to pasja Austina Stevensa, a słonie azjatyckie to kolejne wyzwanie, któremu stawi czoła! Słynny fotograf dzikiej przyrody wyrusza na Sri Lankę, by tam spotkać się z tymi ogromnymi i majestatycznymi zwierzętami. Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Przygody Austina Stevensa"!Słonie azjatyckie. Powolne i sympatyczne? Bynajmniej!

Jedne z najgroźniejszych zwierząt świata – słonie azjatyckie mieszkające na Sri Lance żyją w niewielkich stadach w dżungli. Samce tych zwierząt znane są z posiadania ogromnych kłów, z których potrafią zrobić doskonały użytek, gdy się bronią lub gdy atakują. Spotkanie z uzbrojonym w taką broń słoniem może dla człowieka skończyć się bardzo źle. Populację słoni na Sri Lance szacuje się na około 4 tysiące sztuk. Zwierzęta te poruszają się szybciej niż przeciętny człowiek, zdarza im się atakować ludzi i dewastować uprawy rolne. Sztukę kamuflażu pomiędzy drzewami opanowały do perfekcji.

Austin Stevens na tropach słoni

Austin Stevens ma już duże doświadczenie w fotografowaniu słoni afrykańskich, jednak spotkanie z azjatyckimi kuzynami tych zwierząt będzie dla niego zupełnie nowym wyzwaniem. Po obejrzeniu parady słoni w jednym z największych miast Sri Lanki Kandy, Austin udaje się do dżungli na bezkrwawe łowy z aparatem. Nie byłby sobą gdyby nie szukał tych najgroźniejszych - słoni uzbrojonych w kły! Czy zdobędzie się na odwagę i wkroczy na ich terytorium? Czy stanie z nimi w oko w oko i uda mu się opanować strach i zrobić niepowtarzalne zdjęcia? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek programu „Przygody Austina Stevensa"!

Kolejne odcinki programu Przygody Austina Stevensa znajdziesz w serwisie FOKUS.tv w zakładce VOD.

Redakcja 26/03/2015

Zobacz też

Triduum Paschalne – od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Triduum Paschalne – od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Triduum Paschalne, inaczej Triduum Sacrum, to trzy najważniejsze dni w roku liturgicznym katolików, podczas których celebrują oni Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Triduum Paschalne rozpoczyna się mszą świętą Wieczerzy Pańskiej, a kończy liturgią Wigilii Paschalnej. Dowiedz się więcej o uroczystościach Triduum Paschalnego. Droga Krzyżowa i Męka Pańska. Jak naprawdę umarł Jezus? Droga Krzyżowa i Męka Pańska. Jak naprawdę umarł Jezus? Śmierć Jezusa Chrystusa jest dla katolików zarówno najważniejszym, jak i najsmutniejszym wydarzeniem opisanym w Biblii. Dziś, w Wielki Piątek, wspomina się Mękę Pańską i ukrzyżowanie Jezusa. A my przedstawiamy Wam mniej znane fakty dotyczące śmierci Jezusa na krzyżu. Droga krzyżowa. Jak przebiega nabożeństwo w Wielki Piątek? Droga krzyżowa. Jak przebiega nabożeństwo w Wielki Piątek? Droga krzyżowa to nabożeństwo, podczas którego wierni podążają ostatnią drogą Jezusa wiodącą na ukrzyżowanie. To symboliczne przeżywanie Męki Pańskiej jest szczególnie ważne w okresie Wielkiego Postu oraz w Wielki Piątek. Jak wygląda droga krzyżowa? Co robi się podczas Drogi Krzyżowej? Kiedy trzeba posiać rzeżuchę i owies, by ozdobiły stół na Wielkanoc? Kiedy trzeba posiać rzeżuchę i owies, by ozdobiły stół na Wielkanoc? Wielkanocny stół ozdabiamy gałązkami bukszpanu czy wierzby, jak również kępkami zielonej „trawki”. Wielkanocną „trawkę” możemy przygotować sami. Trzeba tylko kupić nasiona rzeżuchy lub zboża (pszenicy, żyta, owsa). Mówimy, jak przygotować zielone dekoracje na Wielkanoc!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!