Przygody Austina Stevensa: Słonie azjatyckie – najgroźniejsze zwierzęta świata

Najgroźniejsze zwierzęta świata to pasja Austina Stevensa, a słonie azjatyckie to kolejne wyzwanie, któremu stawi czoła! Słynny fotograf dzikiej przyrody wyrusza na Sri Lankę, by tam spotkać się z tymi ogromnymi i majestatycznymi zwierzętami. Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Przygody Austina Stevensa"!Słonie azjatyckie. Powolne i sympatyczne? Bynajmniej!

Jedne z najgroźniejszych zwierząt świata – słonie azjatyckie mieszkające na Sri Lance żyją w niewielkich stadach w dżungli. Samce tych zwierząt znane są z posiadania ogromnych kłów, z których potrafią zrobić doskonały użytek, gdy się bronią lub gdy atakują. Spotkanie z uzbrojonym w taką broń słoniem może dla człowieka skończyć się bardzo źle. Populację słoni na Sri Lance szacuje się na około 4 tysiące sztuk. Zwierzęta te poruszają się szybciej niż przeciętny człowiek, zdarza im się atakować ludzi i dewastować uprawy rolne. Sztukę kamuflażu pomiędzy drzewami opanowały do perfekcji.

Austin Stevens na tropach słoni

Austin Stevens ma już duże doświadczenie w fotografowaniu słoni afrykańskich, jednak spotkanie z azjatyckimi kuzynami tych zwierząt będzie dla niego zupełnie nowym wyzwaniem. Po obejrzeniu parady słoni w jednym z największych miast Sri Lanki Kandy, Austin udaje się do dżungli na bezkrwawe łowy z aparatem. Nie byłby sobą gdyby nie szukał tych najgroźniejszych - słoni uzbrojonych w kły! Czy zdobędzie się na odwagę i wkroczy na ich terytorium? Czy stanie z nimi w oko w oko i uda mu się opanować strach i zrobić niepowtarzalne zdjęcia? FOKUS TV, bezpłatna telewizja, która zachwyca, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza ciekawość zaprasza na kolejny odcinek programu „Przygody Austina Stevensa"!

Kolejne odcinki programu Przygody Austina Stevensa znajdziesz w serwisie FOKUS.tv w zakładce VOD.

Redakcja 26/03/2015

Zobacz też

Przez piekło do Europy – emigranci. Zobacz, jak emigranci walczą o lepsze życie w Europie Przez piekło do Europy – emigranci. Zobacz, jak emigranci walczą o lepsze życie w Europie Choć trudno oszacować skalę zjawiska nielegalnej emigracji do Europy, pewne jest, że z roku na rok przybiera na sile. Widać to choćby z danych przekazywanych przez służby patrolujące włoskie wody terytorialne – w ciągu ostatnich 12 miesięcy uratowały aż 100 tysięcy uchodźców, którzy usiłowali przeprawić się na kontynent drogą morską. Megafabryki. Jak powstają samochody w fabrykach Forda? Megafabryki. Jak powstają samochody w fabrykach Forda? Obchodzimy stulecie powstania pierwszej linii montażowej w fabryce Henry’ego Forda, która zrewolucjonizowała produkcję przemysłową. Składano na niej zarówno samochody, jak i bombowce Liberator, które w II wojnie światowej przechyliły szalę zwycięstwa na stronę aliantów. Przedstawiamy wynalazek, który znacznie przyczynił się do rozwoju Stanów Zjednoczonych i świata. Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Katarzyna Aragońska to pierwsza z licznych żon Henryka VIII. Od niej zaczęła historia „walki” Henryka VIII o następcę tronu, która zaowocowała licznymi małżeństwami władcy, skandalami i odłączeniem się Kościoła Anglikańskiego od katolicyzmu. Katarzyna Aragońska, postać dramatyczna, ocaliła jednak życie – co nie zawsze dane było kolejnym żonom Henryka VIII. Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Kardynał Wolsey, szara eminencja w świecie serialu „Dynastia Tudorów”, więcej zajmuje się polityką niż sprawami duchowymi. Henryka VIII nakłania przy tym do decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Jaki był historyczny Tomasz Wolsey, bohater serialu emitowanego w Fokus TV?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!