Przezwyciężyć traumę - historia Faith, trzynastolatki, która cierpi na zespół stresu pourazowego

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych z powodu zaniedbania umiera pięcioro dzieci dziennie. A co dzieje się z tymi, które są zaniedbywane, ale udaje im się przeżyć?
Budowanie więzi w pierwszych latach życia dziecka ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju jego zdolności do wyrażania emocji i nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Poznajcie Faith, trzynastoletnią dziewczynkę, która cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD), a także na reaktywne zaburzenia przywiązania w dzieciństwie, spowodowane niewłaściwym ukształtowaniem się więzi pomiędzy dzieckiem a opiekunem we wczesnym dzieciństwie.

Czy dziewczynka ma szansę na normalne życie? Tak, ale musi o nie zawalczyć. Młoda bohaterka mierzy się z traumą, która jest wynikiem specyficznego stylu życia jej matki. Proces, w którym Faith uczy się od nowa ufać swoim adopcyjnym rodzicom jest długotrwały i skomplikowany. Czy nowej rodzinie uda się zdobyć miłość i zaufanie posiniaczonej emocjonalnie trzynastolatki? Film został nagrodzony w kategorii Najlepszy Dokument Pełnometrażowy na Slamdance Film Festival w 2013 roku.
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz też

Które zawody podlegają deregulacji i KIEDY? Do jakich zawodów łatwiejszy dostęp? Które zawody podlegają deregulacji i KIEDY? Do jakich zawodów łatwiejszy dostęp? Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy deregulującej dostęp do 49 zawodów. Dzięki tym przepisom ułatwiony będzie dostęp do tych zawodów. Resort już zapowiedział, że pracuje nad kolejnym dokumentem, który ułatwiłby dostęp do kolejnych 180 zawodów. Deregulacja zawodów – jaki zawód nie podlega deregulacji Jak wyglądać seksownie w ciąży? Dlaczego sławy fotografują się nago w ciąży? Jak wyglądać seksownie w ciąży? Dlaczego sławy fotografują się nago w ciąży? Gwiazdy w ciąży pokazują nagie brzuszki, a nawet pozują do aktów. Czy każda mama może wyglądać seksownie w ciąży, czy tylko sławy? Dlaczego celebrytki fotografują się nago w zaawansowanej ciąży? Po co pokazują światu nagie, brzemienne ciała? Czy sesja fotograficzna nago może poprawić samopoczucie przyszłej mamie?   Święty Patryk – kim był? Dlaczego jego święto przypada 17 marca? Święty Patryk – kim był? Dlaczego jego święto przypada 17 marca? W marcu w wielu krajach hucznie świętuje się Dzień Świętego Patryka. 17 marca Irlandczycy na całym świecie będą obchodzić Dzień św. Patryka. Także w Polsce święto to jest popularne. Skąd się wzięło i kim był św. Patryk? Co warto wiedzieć o tym święcie, żeby błysnąć wiedzą w towarzystwie. Fleja czy dama? Sprawdź, jaką kobietą jesteś! Fleja czy dama? Sprawdź, jaką kobietą jesteś! Gdyby mężczyźni znali wszystkie triki i sztuczki, jakie stosują kobiety, by być piękne, z pewnością przestaliby się nimi zachwycać. Kreatywność przeciętnej kobiety bije na głowy pomysły najlepszych stylistów i wizażystów. Sprawdź, gdzie przebiega granica między fleją, a damą i jaką kobietą jesteś!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!