Przezwyciężyć traumę - historia Faith, trzynastolatki, która cierpi na zespół stresu pourazowego

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych z powodu zaniedbania umiera pięcioro dzieci dziennie. A co dzieje się z tymi, które są zaniedbywane, ale udaje im się przeżyć?
Budowanie więzi w pierwszych latach życia dziecka ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju jego zdolności do wyrażania emocji i nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Poznajcie Faith, trzynastoletnią dziewczynkę, która cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD), a także na reaktywne zaburzenia przywiązania w dzieciństwie, spowodowane niewłaściwym ukształtowaniem się więzi pomiędzy dzieckiem a opiekunem we wczesnym dzieciństwie.

Czy dziewczynka ma szansę na normalne życie? Tak, ale musi o nie zawalczyć. Młoda bohaterka mierzy się z traumą, która jest wynikiem specyficznego stylu życia jej matki. Proces, w którym Faith uczy się od nowa ufać swoim adopcyjnym rodzicom jest długotrwały i skomplikowany. Czy nowej rodzinie uda się zdobyć miłość i zaufanie posiniaczonej emocjonalnie trzynastolatki? Film został nagrodzony w kategorii Najlepszy Dokument Pełnometrażowy na Slamdance Film Festival w 2013 roku.
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz też

Matura. Co zrobić, gdy zachoruje maturzysta? Matura. Co zrobić, gdy zachoruje maturzysta? Co zrobić, jeśli kilka dni przed maturą uczeń poważnie zachoruje lub złamie prawą rękę? Właśnie dla takich przypadków przewidziany jest dodatkowy termin matur w czerwcu. Jak można podejść do matury w terminie dodatkowym? Jak zostać poliglotą? Przeczytaj 10 rad Zygmunta Broniarka Jak zostać poliglotą? Przeczytaj 10 rad Zygmunta Broniarka Zygmunt Broniarek był pisarzem i dziennikarzem aktywnym przede wszystkim w okresie PRL. Zasłynął tym, że płynnie posługiwał się aż ośmioma językami obcymi. Jak się ich nauczył? Broniarek twierdził, że każdy może zostać poliglotą, stosując odpowiednie techniki. O tym, jak skutecznie przyswajać obce słowa i gramatykę, napisał w książce "Jak nauczyłem się ośmiu języków" (pierwsze wydanie nosiło tytuł... „Jak nauczyłem się sześciu języków”). Oto 10 zasad nauki języka obcego według Zygmunta Broniarka. Umowy śmieciowe. Czym są? Dlaczego są tak popularne? Umowy śmieciowe. Czym są? Dlaczego są tak popularne? 60% młodych pracowników w Polsce zatrudnionych jest w oparciu o umowy o dzieło i umowy-zlecenia. To umowy śmieciowe – łatwiejsze do rozwiązania, nie gwarantujące rygorystycznej ochrony praw pracowników. Dlaczego młodzi Polacy godzą się na podpisywanie takich umów? Taksówkarze. Jak zostać taksówkarzem? Jakie są zarobki taksówkarzy? Taksówkarze. Jak zostać taksówkarzem? Jakie są zarobki taksówkarzy? Wiele osób interesuje się zawodem taksówkarza. Związane jest z tym wiele pytań. Co jest potrzebne do uzyskania licencji? Jakie trzeba mieć zaświadczenia? Czy praca w korporacji taksówkarskiej się opłaca? Ile można zarobić? Dowiedz się więcej o zawodzie taksówkarza.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!