Przezwyciężyć traumę - historia Faith, trzynastolatki, która cierpi na zespół stresu pourazowego

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych z powodu zaniedbania umiera pięcioro dzieci dziennie. A co dzieje się z tymi, które są zaniedbywane, ale udaje im się przeżyć?
Budowanie więzi w pierwszych latach życia dziecka ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju jego zdolności do wyrażania emocji i nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Poznajcie Faith, trzynastoletnią dziewczynkę, która cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD), a także na reaktywne zaburzenia przywiązania w dzieciństwie, spowodowane niewłaściwym ukształtowaniem się więzi pomiędzy dzieckiem a opiekunem we wczesnym dzieciństwie.

Czy dziewczynka ma szansę na normalne życie? Tak, ale musi o nie zawalczyć. Młoda bohaterka mierzy się z traumą, która jest wynikiem specyficznego stylu życia jej matki. Proces, w którym Faith uczy się od nowa ufać swoim adopcyjnym rodzicom jest długotrwały i skomplikowany. Czy nowej rodzinie uda się zdobyć miłość i zaufanie posiniaczonej emocjonalnie trzynastolatki? Film został nagrodzony w kategorii Najlepszy Dokument Pełnometrażowy na Slamdance Film Festival w 2013 roku.
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!