Przezwyciężyć traumę - historia Faith, trzynastolatki, która cierpi na zespół stresu pourazowego

Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych z powodu zaniedbania umiera pięcioro dzieci dziennie. A co dzieje się z tymi, które są zaniedbywane, ale udaje im się przeżyć?
Budowanie więzi w pierwszych latach życia dziecka ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju jego zdolności do wyrażania emocji i nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Poznajcie Faith, trzynastoletnią dziewczynkę, która cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD), a także na reaktywne zaburzenia przywiązania w dzieciństwie, spowodowane niewłaściwym ukształtowaniem się więzi pomiędzy dzieckiem a opiekunem we wczesnym dzieciństwie.

Czy dziewczynka ma szansę na normalne życie? Tak, ale musi o nie zawalczyć. Młoda bohaterka mierzy się z traumą, która jest wynikiem specyficznego stylu życia jej matki. Proces, w którym Faith uczy się od nowa ufać swoim adopcyjnym rodzicom jest długotrwały i skomplikowany. Czy nowej rodzinie uda się zdobyć miłość i zaufanie posiniaczonej emocjonalnie trzynastolatki? Film został nagrodzony w kategorii Najlepszy Dokument Pełnometrażowy na Slamdance Film Festival w 2013 roku.
 

Redakcja 20/08/2014

Zobacz też

NARTY W MIEŚCIE - SZTUCZNE STOKI. W jakich miastach można pojeździć na nartach? NARTY W MIEŚCIE - SZTUCZNE STOKI. W jakich miastach można pojeździć na nartach? Narty w mieście? Czemu nie! Jeśli chcesz przed feriami poćwiczyć swoje umiejętności narciarskie lub nie masz wolnego i wyjazd w góry odpada, a nogi rwą się do szusowania na desce - nic straconego. W wielu miejscach możesz pojeździć na nartach nawet w centrum miasta! Gdzie, po za górami, szukać stoków narciarskich? podpowiadamy, w jakich miastach znajdziesz sztuczne stoki narciarskie. Jakie są najbardziej NIEZAWODNE AUTA według raportu TUV 2013? NAJLEPSZE SAMOCHODY w 2013 r. Jakie są najbardziej NIEZAWODNE AUTA według raportu TUV 2013? NAJLEPSZE SAMOCHODY w 2013 r. Znamy już najmniej awaryjne auta 2013 r. Niemieccy specjaliści z TUV opublikowali raport dotyczący usterkowości aut używanych na rok 2013. Wyniki nie zaskakują, bo podobnie jak w zeszłym roku, na szczycie najmniej zawodnych pojazdów królują marki niemieckie oraz japońskie. Które modele okazują się godne uwagi? Gdzie można zobaczyć prawdziwe U-Booty z II Wojny Światowej? Gdzie można zobaczyć prawdziwe U-Booty z II Wojny Światowej? U-Booty, niemieckie okręty podwodne, szybko stały się postrachem oceanów, doprowadzając do niezwykle ciężkiej sytuacji Zjednoczone Królestwo i powodując śmierć ok. 50 000 marynarzy alianckich. Po zakończeniu II WŚ ocalałe Ubooty zatopiono w operacji „Deadlight”. Do dziś tylko dwa istnieją jako okręty muzealne. Horoskop chiński na rok 2013/2014 dla Bawoła. Co w 2013 roku czeka osoby spod chińskiego znaku bawoła? Horoskop chiński na rok 2013/2014 dla Bawoła. Co w 2013 roku czeka osoby spod chińskiego znaku bawoła? Znamy już chiński horoskop na lata 2013/2014! Za 2 miesiące Chińczycy będą świętować Nowy Rok 2013. Upłynie pod znakiem Czarnego Węża. Dowiedz się, co czeka wnadchodzącym roku osoby spod znaku Bawoła. Poznaj horoskop według chińskiego kalendarza na rok 2013/2014.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!