Przez białe piekło Salar – niemiecki surwiwalowiec sam na największej solnej pustyni świata

Największe solnisko na świecie, Salar de Uyuni w Boliwii, jest pozostałością po wyschniętym prehistorycznym słonym jeziorze Ballivian. Leży w Andach na wysokości prawie czterech tysięcy metrów n.p.m. Joe Vogel spędzi na nim pięć dni w całkowitej samotności. Czy uda mu się przetrwać?
Niska temperatura lub piekielny upał, rozrzedzone powietrze, brak wody, roślinności i jakiegokolwiek życia, a do tego wszechobecna sól – z takimi przeciwnościami będzie musiał zmagać się Joe Vogel - niemiecki podróżnik i surwiwalowiec, który podjął próbę samotnego przejścia przez największą pustynię solną na świecie.

Salar de Uyuni to jedno z najbardziej nieprzyjaznych miejsc na ziemi. Nie zdołało się na nim rozwinąć żadne życie. Pod cienką skorupą skrystalizowanej soli na całej powierzchni rozciąga się tu warstwa solanki szkodliwej dla organizmów żywych.

Vogel spędził na Salar de Uyuni pięć samotnych dni. Pustynię przemierzał na piechotę, bez żadnego wsparcia z zewnątrz. Zmagając się z przeciwnościami przyrody doświadczył samotności i licznych momentów zwątpienia. Jego wcześniejsza, pierwsza wyprawa do solnego piekła zakończyła się fiaskiem. Wraz ze swoim towarzyszem omal nie zginął podczas burzy, która zastała ich na solnym pustkowiu. Czy tym razem uda mu się przetrwać w niegościnnym otoczeniu? Czy po dotarciu do celu będzie miał jeszcze dość energii, żeby cieszyć się z zakończenia podróży?
 

Redakcja 25/06/2014

Zobacz też

ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na I: Ignacy, Irenusz, Iwan, Iwo, Izydor? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na I: Ignacy, Irenusz, Iwan, Iwo, Izydor? ZNACZENIE IMION: mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę I, w miłości są ogniści, co jest niewątpliwą zaletą w oczach dam, jednak bywają też trudni – cholerycy, którzy wszystko muszą mieć tu i teraz. Lubią być w centrum uwagi. Pomysłowi, utalentowani. Zdarzają się wśród tacy, którzy trochę za bardzo lubią pieniądze. ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na H. Co znaczą imiona: Harold, Henryk, Herbert, Hieronim, Hilary, Horacy, Hubert? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na H. Co znaczą imiona: Harold, Henryk, Herbert, Hieronim, Hilary, Horacy, Hubert? ZNACZENIE IMION: mężczyźni, których imiona zaczynają się na literę H, są sprawiedliwi i dobrzy, doskonale czują się zarówno w domowych pieleszach, jak i na salonach. Chętni do pomocy, oszczędni, konserwatywni, przywiązują dużą wagę do form towarzyskich. Lubią oceniać ludzi, przykładają dużą wagę do ich prezencji, majątku i tzw. dobrego wychowania. ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na G. Co znaczą imiona Gabriel, Gaweł, Grzegorz, Gustaw, Gwidon? ZNACZENIE IMION. Jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na G. Co znaczą imiona Gabriel, Gaweł, Grzegorz, Gustaw, Gwidon? Mężczyźni z imieniem na literę G to mężczyźni nietuzinkowi, z dużym poziomem testosteronu w organizmie. Można ich spotkać wszędzie tam, gdzie są piękne kobiety, a także – na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych, barykadach i dyskotekach, które kończą się bijatyką. Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na F? Znaczenie imion - jacy są mężczyźni, których imiona zaczynają się na F? Jacy są mężczyźni o imionach na literę F? Złote chłopaki! Weseli, dowcipni, szczerzy, a do tego fajnie ubrani. W ich towarzystwie nie można się nudzić! Lubią blichtr i kasę, ale są też niezwykle szczodrzy, zawsze chętni do pomocy. Utalentowani, jednak ślęczenie w książkach czy nad skomplikowanym projektem to nie dla nich. Sprawdź znaczenie imion męskich na literę F.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!