Przepowiednie Maryi. Przed czym ostrzegała Maryja: Antychryst, zagłada...

Po raz pierwszy Matka Boska ukazała się na w górze w La Salette w 1846 r. Dwoje młodych pastuszków – Melania Calvat i Maksymilian Girard stało się świadkami objawienia Maryi. Co Maryja przepowiedziała dzieciom? Poznaj przepowiednie z La Salette.

19 września 1846 r. na górze w La Salette, w Alpach Wysokich we Francji dwojgu pastuszkom objawiła się Matka Boska. 15-letnia wówczas Melania Calvat i 11-letni Maksymin Girard ujrzeli płaczącą „Piękną Panią”. Na piersi Maryi dzieci dostrzegły krzyż z Jezusem Chrystusem oraz zawieszone na nim młotek i obcęgi. Dopiero 12 lat później Matka Boska pozwoliła ogłosić swoją przepowiednie. Co przewidziała Matka Boska?

Co symbolizuje płacząca Matka Boska?

Płacząca Matka Boska chciała obudzić w ludziach ufność do pokładania nadziei w Jezusie Chrystusie. Łzy Maryji symbolizują apel o nawrócenie i powrót zdemoralizowanego kleru. Wielu interpretatorów objawienia z La Salette dopatruje się powiązań z wydarzeniami we Francji i osobą Napoleona III. Maryja miałaby dopatrywać się w Napoleonie nieczystego i złego człowieka, przez którego występki  jej Syn znowu będzie ukrzyżowany.

Przed czym ostrzegała Maryja?

Jedna z przepowiedni Maryi dotyczyła książek, jakie negatywnie działają na ludzi. Zdaniem Matki Boskiej, książki opierają się na dowodach naukowych i przedstawiają niezgodne z nauką Kościoła przepowiednie. Są zachętą do uprawiania magii, wywoływania duchów lub oddawania czci innym bogom przez zakładanie nowych kościołów.

W przepowiedni Matki Boskiej znajduje się też zapowiedź wojen i trzęsień ziemi. Słowa przepowiedni głoszą, że wojna rozpocznie się na początku XX w. potem zaś dojdzie do trzeciej wojny światowej, między Francją, Anglią, Włochami i Hiszpanią.

Po cierpieniach związanych z wojną Maryja zapowiadała nadejście Antychrysta. Ma być on synem hebrajskiej zakonnicy, która okaże się fałszywą dziewicą i uwiedzie „mistrza nieczystości” – biskupa. Wraz z narodzinami Antychrysta, zmienią się pory roku, zapanuje typowo jesienny klimat. W tak mokrym klimacie nie będzie plonów, ludzkość pogrąży się w głodzie. Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą królestwa Antychrysta. Kreśląc wizję cierpienia ludzkości, Maryja apeluje o ich nawrócenie, w przeciwnym razie dostąpią zagłady.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/12/2011

Zobacz też

Jak Polacy przeżywają stratę znanej poetki Wisławy Szymborskiej? Dowiedz się, jak można i jak nie należy się zachowywać w obliczu śmierci Jak Polacy przeżywają stratę znanej poetki Wisławy Szymborskiej? Dowiedz się, jak można i jak nie należy się zachowywać w obliczu śmierci Po śmierci noblistki, poetki Wisławy Szymborskiej, pod informacjami na ten temat pojawiły się wpisy internautów. Wśród nich znajdują się wyrazy prawdziwego ubolewania, ale także zupełnie inne głosy. Skłania to do zastanowienia, czy dawny obyczaj polegający na mówieniu o zmarłym tylko dobrze lub wcale przeszedł już do lamusa? Dowiedz się, jak internauci żegnają albo "żegnają" Wisławę Szymborską. I jak powinni postępować, gdy chcą być uznani za ludzi kulturalnych.   Dlaczego warto palić w pracy? Dlaczego warto palić w pracy? Papierosy poważnie szkodzą wszystkim, którzy palą lub przebywają w okolicy palacza. Oczywiste. Czy warto więc palić w pracy? Jeśli tak, to dlaczego? Rodzaje kieliszków do alkoholi: w jakim kieliszku podać alkohol? Rodzaje kieliszków do alkoholi: w jakim kieliszku podać alkohol? Dobór właściwych kieliszków do określonych trunków to cała sztuka. Każdy rodzaj alkoholu ma bowiem przypisane sobie właściwe formy i kształty kieliszków. W czym podawać alkohole? Jak wyprowadzać psa, żeby nie ciągnął? Jak nauczyć psa grzecznego chodzenia na smyczy? Jak wyprowadzać psa, żeby nie ciągnął? Jak nauczyć psa grzecznego chodzenia na smyczy? Jeśli twój pupil na słowo "spacer" wpada w euforię, na widok otwartych drzwi wybiega z prędkością rakiety z domu, po parku ciągnie cię od drzewa do drzewa kompletnie cię ignorując, a w pobliżu innych zwierząt wyrywa ci ze stawów ramię, powinieneś opanować podstawy sztuki wyprowadzania psa na spacer. Mówimy, jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!