Przepowiednie. Proroctwa Oriona?

Dwóch pisarzy przepowiedziało na 2012 r. zagładę Ziemi. Wizja ta nosi nazwę proroctwa Oriona.

Proroctwo Oriona to pseudonaukowa wizja dwóch pisarzy

Autorami proroctwa Oriona są współcześni pisarze Patrick Geryl i Gino Ratinckx. Na podstawie przepowiedni dawnych ludów oraz obecnie występujących anomali w polu magnetycznym Ziemi wywnioskowali, że 21 grudnia 2012 r. ludność czeka potworny kataklizm i zagłada. Swoją wizje przyszłości pisarze opisali w książce „Proroctwo Oriona.”

Ostrzeżenia starożytnych cywilizacji i znaki astrologiczne

Swoją wizję pisarze oparli na dwu wątkach. Z jednej strony, zdaniem Geryla i Ratinckxa Majowie, Sumerowie i starożytni Egipcjanie zostawili nam ostrzeżenia, z których wynika, że bieguny radykalnie zmienią swoje położenie. Z wyliczeń astrologicznych pisarzy wynika, że wszystkie planety Układu Słonecznego ustawią w niezwykłej, zwiastującej nieszczęście pozycji w stosunku do gwiazdozbioru Oriona (konstelacji położonej w obszarze równika niebieskiego). Takie ułożenie zdarza się raz na 12 tys. lat, a jego cykliczność odkryto w starożytnym Egipcie.

Według zapisków Majów, cywilizacji mezopotamskiej i egipskiej podobny układ gwiazd i planet wystąpił w 9792 r. p.n.e. Wtedy wówczas ziemię zalał ogromny potop. Z tą też datą starożytne ludy wiążą zaginięcie Atlantydy.

Jak miała wyglądać zagłada Ziemi?

Skutkiem takiego ułożenia planet będzie ogólnoświatowy potop, trzęsienie ziemi o sile nieporównywalnej do innych w historii, oraz przebiegunowanie czyli odwrócenie biegunów magnetycznych planety. Fale tsunami, powstałe w wyniku morskich wstrząsów osiagną wysokość 1 km. Przebiegunowanie wpłynie na klimat naszej planety. Tam gdzie było lodowato, zapanuje upał i na odwrót. Antarktyda odsłoni pozostałości starożytnej cywilizacji.

O wiarygodności proroctwa Oriona mogą przekonywać teorie naukowców dysponujacych danymi na temat nadchodzącego przebiegunowania Ziemi. Wiedza jaką gromadzą współcześni badacze geologiczni pozwala stwierdzić, że odwrócenie pola magnetycznego Ziemi zachodzi co 11 tys.l at. Poprzedzają je rozbłyski i erupcję w koronie Słońca. Skutkiem przebiegunowania zdaniem naukowców będzie nastanie epoki lodowcowej.

W przedstawionej wizji człowiek ma niewielkie szanse na przetrwanie. Przebiegunowanie, zmiany klimatyczne, a zwłaszcza zlodowacenia to ekstremalne i destrukcyjne warunki dla przeżycia ludzkości.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!