Przepowiednie Edgar Cayce. Na czym polegał fenomen śpiącego proroka Edgara Cayce?

Edgar Cayce przeszedł do historii jako śpiący prorok. Wprowadzając się w somnambuliczny trans, wygłaszał nie tylko wizje dotyczące przeszłości, ale też diagnozował i uzdrawiał na odległość. Mówimy, na czym polegał fenomen Edgara Cayce.

Przepowiadał i uzdrawiał wprowadzając się w trans

Edgar Cayce urodził się w 1877 roku w stanie Kentucky w USA. Posiadał dar jasnowidzenia oraz uzdrawiania na odległość. W historii zapisał się jako śpiący prorok, przepowiadający wizję po wprowadzeniu się w somnambuliczny trans. W przeciwieństwie do wielu wizjonerów, nie czerpał ze swojego daru większych korzyści materialnych. Przez lata borykał się z niestabilną sytuacją finansową, niejednokrotnie padł ofiarą oszustw i szykan ze strony przedstawicieli medycyny, którzy uważali go za szarlatana. Edgar Cayce mawiał o sobie, że jest inkarnacją Atlanty, przekonywał, że jako kapłan uzdrowiciel żył na Atlantydzie na długo przed jej zaginięciem. Mówimy, na czym polegał fenomen Edgara Cayce.

Uzdrowiciel?

Edward Cayce,choć nie posiadał żadnego wykształcenia, dał się poznać jako uzdrowiciel. Potrafił postawić trafną diagnozę i wyleczyć chorego na odległość. Głównymi medykamentami jakie stosował, były zioła o działaniu obojętnym dla organizmu oraz „koktajle żarliwych modlitw z coca-colą.” Taka mieszanka dawała podobno świetne efekty terapeutyczne. Edward niejednokrotnie dał wyraz swoich uzdrowicielskich zdolności. Pewnego razu, podczas seansu, dzięki któremu miał uzdrowić pacjentów znajdujących się w innym mieście, zdiagnozował przypadłość nastolatki. Psychiatrzy, u których leczyła się dziewczyna, stwierdzili u niej pierwsze objawy szaleństwa. Tymczasem wizjoner twierdził, że za nienaturalnym zachowaniem nastolatki stoi uciskający na nerw czaszkowy korzeń zęba mądrości. Diagnoza Edwarda Cayce została potwierdzona przez specjalistów.

Naukowiec?

Kolejnym z dziwniejszych przejawów zdolności Edwarda Cayce była fachowa wiedza z zakresu medycyny, techniki, inżynierii, archeologii, geologii. Pomimo braku jakiegokolwiek wykształcenia, podczas seansów na temat każdej z tych dziedzin wypowiadał się jak fachowiec. Używał przy tym naukowego słownictwa, łacińskich nazw, a nawet medycznego czy geologicznego żargonu. Ulubienicą Edwarda Cayce była archeologia. Gdy jego sława przeżywała okres szczytowy, stała się wręcz jego obsesją. Wizjoner wieścił przyszłe odkrycia archeologiczne.

Podczas jego z seansów, przekonywał, że Atlantyda zostanie odkryta pod koniec lat 60. XX wieku na morskim dnie archipelagu Bahama. Przepowiednia Edwarda Cayce nabrała rozgłosu w 1968 roku, kiedy to pod wadami wspomnianego archipelagu płetwonurkowie odkryli kamienną groblę. Jeśli wierzyć śpiącemu prorokowi, grobla jest dziełem ludzkich rąk i zgodnie z historią ruchów tektonicznych tej okolicy, musiała powstać podczas rozkwitu cywilizacji Atlantów czyli blisko 12 tysięcy lat temu! Zdaniem naukowców jednak, odkrycie jest tworem geologicznym, powstałym w wyniku naturalnej działalności planety, a nie człowieka.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!