Przepowiednie Edgar Cayce. Na czym polegał fenomen śpiącego proroka Edgara Cayce?

Edgar Cayce przeszedł do historii jako śpiący prorok. Wprowadzając się w somnambuliczny trans, wygłaszał nie tylko wizje dotyczące przeszłości, ale też diagnozował i uzdrawiał na odległość. Mówimy, na czym polegał fenomen Edgara Cayce.

Przepowiadał i uzdrawiał wprowadzając się w trans

Edgar Cayce urodził się w 1877 roku w stanie Kentucky w USA. Posiadał dar jasnowidzenia oraz uzdrawiania na odległość. W historii zapisał się jako śpiący prorok, przepowiadający wizję po wprowadzeniu się w somnambuliczny trans. W przeciwieństwie do wielu wizjonerów, nie czerpał ze swojego daru większych korzyści materialnych. Przez lata borykał się z niestabilną sytuacją finansową, niejednokrotnie padł ofiarą oszustw i szykan ze strony przedstawicieli medycyny, którzy uważali go za szarlatana. Edgar Cayce mawiał o sobie, że jest inkarnacją Atlanty, przekonywał, że jako kapłan uzdrowiciel żył na Atlantydzie na długo przed jej zaginięciem. Mówimy, na czym polegał fenomen Edgara Cayce.

Uzdrowiciel?

Edward Cayce,choć nie posiadał żadnego wykształcenia, dał się poznać jako uzdrowiciel. Potrafił postawić trafną diagnozę i wyleczyć chorego na odległość. Głównymi medykamentami jakie stosował, były zioła o działaniu obojętnym dla organizmu oraz „koktajle żarliwych modlitw z coca-colą.” Taka mieszanka dawała podobno świetne efekty terapeutyczne. Edward niejednokrotnie dał wyraz swoich uzdrowicielskich zdolności. Pewnego razu, podczas seansu, dzięki któremu miał uzdrowić pacjentów znajdujących się w innym mieście, zdiagnozował przypadłość nastolatki. Psychiatrzy, u których leczyła się dziewczyna, stwierdzili u niej pierwsze objawy szaleństwa. Tymczasem wizjoner twierdził, że za nienaturalnym zachowaniem nastolatki stoi uciskający na nerw czaszkowy korzeń zęba mądrości. Diagnoza Edwarda Cayce została potwierdzona przez specjalistów.

Naukowiec?

Kolejnym z dziwniejszych przejawów zdolności Edwarda Cayce była fachowa wiedza z zakresu medycyny, techniki, inżynierii, archeologii, geologii. Pomimo braku jakiegokolwiek wykształcenia, podczas seansów na temat każdej z tych dziedzin wypowiadał się jak fachowiec. Używał przy tym naukowego słownictwa, łacińskich nazw, a nawet medycznego czy geologicznego żargonu. Ulubienicą Edwarda Cayce była archeologia. Gdy jego sława przeżywała okres szczytowy, stała się wręcz jego obsesją. Wizjoner wieścił przyszłe odkrycia archeologiczne.

Podczas jego z seansów, przekonywał, że Atlantyda zostanie odkryta pod koniec lat 60. XX wieku na morskim dnie archipelagu Bahama. Przepowiednia Edwarda Cayce nabrała rozgłosu w 1968 roku, kiedy to pod wadami wspomnianego archipelagu płetwonurkowie odkryli kamienną groblę. Jeśli wierzyć śpiącemu prorokowi, grobla jest dziełem ludzkich rąk i zgodnie z historią ruchów tektonicznych tej okolicy, musiała powstać podczas rozkwitu cywilizacji Atlantów czyli blisko 12 tysięcy lat temu! Zdaniem naukowców jednak, odkrycie jest tworem geologicznym, powstałym w wyniku naturalnej działalności planety, a nie człowieka.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/12/2011

Zobacz też

Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Gąbka florystyczna (pianka florystyczna, gąbka sucha, pianka do kwiatów, cegła florystyczna, kostka florystyczna, cegła z pianki) służy do układania kompozycji z kwiatów w różnego rodzaju i kształtu naczyniach: wazonach, misach, podkładkach, talerzach itp. ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE. Czy aby uzyskać zwrot, trzeba mieć pozwolenie na budowę? Planujesz remont lub budowę domu? Czy wiesz, że część lub nawet wszystkie materiały budowlane możesz kupić nie mając pozwolenia na budowę? Ustawodawca nie uzależnia prawa do zwrotu od tego, czy materiały zostały kupione przed budową, czy trakcie jej trwania. Mówimy kiedy możesz uzyskać zwrot VAT za materiały budowlane. Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Banki internetowe - co oferują, jak z nich korzystać? Od daty powstania mBanku – pierwszego w pełni internetowego banku w Polsce – minęło już 11 lat. Przez ten czas sporo się zmieniło – internet jest dzisiaj niemal w każdym domu, a system bankowości elektronicznej jest podstawowym składnikiem wszystkich kont osobistych. Ale czy na rynku działają inne banki czysto internetowe? Odpowiedź brzmi tak. Zatem przyjrzyjmy się im z bliska. TAROT: jakie znaczenie ma karta Maga? TAROT: jakie znaczenie ma karta Maga? Karta Maga w tarocie jest symbolem początku, rozpoczynania czegoś nowego: nowego etapu w życiu, nowej pracy, nowego dnia, wszystkiego co nowe, a więc też Nowego Roku. Sprawdź, co oznaczają poszczególne symbole w tej karcie i czego mogą być drogowskazem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!