Przepowiednie. Co przewidział „Czarny Pająk”?

Proroctwa „Czarnego Pająka” pochodzą z XVI wieku i dotyczą m.in. utworzenia USA, rewolucji francuskiej, zabójstwa Kennedy’ego. Do dziś nie wiadomo, kto skrywał się pod pseudonimem czarnego pająka. Sprawdź, co jeszcze przewidział tajemniczy „Czarny Pająk”?

Przepowiednie „Czarnego Pająka” potępił Kościół

Teksty proroctw „Czarnego Pająka” pochodzą z XVI wieku, a na popularności zyskały w następnym stuleciu w Bawarii i jej okolicach. Niestety, proroctwa „Czarnego Pająka” potępiły władze kościelne, przez co znaczna ich część uległa zniszczeniu. Dlaczego przepowiednie uznano za inspirowane Szatanem? Mówimy, co wieścił „Czarny Pająk”.

Co przepowiedział „Czarny Pająk”?

Przepowiednie „Czarnego Pająka” dotyczyły zarówno bliskiej, jak i dalekiej przyszłości. Wizjoner przepowiedział ścięcie Karola I Angielskiego w 1649 roku, rewolucję francuską z 1789 roku, rewolucję październikową z 1917 roku (którą określił słowami „wielka pożoga”) obydwie wojny światowe (nazwał je deszczem krwi) pontyfikat Jana Pawła II, zabójstwo prezydenta USA Johna Kennedy’ego oraz wojnę Jom Kippur w 1973 r.

Sporo miejsca w przepowiedniach „Czarnego Pająka” zajmuje utworzenie Stanów Zjednoczonych. Wizjoner opisał wędrówkę angielskich kolonistów, którzy przybyli w okolice dzisiejszego Plymouth (stan Massachusetts). 4 lipca 1776 roku, czyli w dniu uchwalenia Deklaracji Niepodległościowej, „Czarny Pająk” określił powstanie USA jako czas narodzin wielkiego narodu „ na wygwieżdżonym dywanie”, który symbolizuje oczywiście flagę Stanów Zjednoczonych.

Hitlera, Mussoliniego i Stalina jasnowidz opisał jako „trzy wygłodniałe wilki zapuszczające się w las światła ze swymi trzema krwawymi hordami”. „Czarny Pająk” przewidział też upadek i śmierć Hitlera. Słowa „ wilcza nora obrócona będzie w kupę gruzów, które rozetnie miecz” są aluzją okoliczności śmierci nazistowskiego przywódcy. Wspomniane gruzy symbolizują zniszczenie Berlina, natomiast miecz można odnieść do podzielone na wschodnią i zachodnią część Niemcy.

Według „Czarnego Pająka” 7 czerwca 3017 roku nastąpi koniec świata. Wtedy bowiem w Ziemię uderzy inna planeta.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 06/12/2011

Zobacz też

Czarcia Górka  - co to jest i gdzie się znajduje? Czarcia Górka - co to jest i gdzie się znajduje? Mają Amerykanie Trójkąt Bermudzki, zwany również Diabelskim, ale oni są bogaci – stać ich na to. Nas wprawdzie na cały trójkąt na razie nie stać, ale mamy za to Czarcią Górkę. Odkryto ją niedawno i całkiem przypadkowo, toteż w starych przewodnikach nie ma o niej ani słowa. Czarcia Górka - co to jest i gdzie się znajduje? Troje uczonych wchodzi do baru 5: Troje uczonych wchodzi do baru 5: Co można powiedzieć o tajemniczym blasku, który występuje przed trzęsieniem ziemi? Czy to możliwe, aby dom był nawiedzony? Co tak naprawdę powoduje, żew Trójkącie Bermudzkim znikają łodzie? Czy światła z Marfy są dowodem życia pozaziemskiego? W tym odcinku dowiemy się, że nadnaturalne zjawiska mogą być wyłącznie... naturalne. Trójkąt Bermudzki - gdzie się znajduje? Trójkąt Bermudzki - gdzie się znajduje? Gdzie się znajduje Trójkąt Bermudzki? To pytanie zadają sobie nie tylko osoby zafascynowane zjawiskami paranormalnymi, lecz także naukowcy i podróżni. Trójkąt Bermudzki to bowiem miejsce, gdzie w tajemniczych okolicznościach znikają statki i samoloty. Gdzie się znajduje? I ile prawdy jest w tym, że zachodzą tam zjawiska paranormalne? A może tajemnice Trójkąta Bermudzkiego łatwo da się wytłumaczyć? Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 8 – Czego boją się kanadyjscy prepersi? Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 8 – Czego boją się kanadyjscy prepersi? Ekipa serialu Prepersi - gotowi na wszystko w ostatnim odcinku tej serii kontynuuje odwiedziny u kanadyjskich prepersów. Czy Kanadyjczycy przygotowują się na takie same zagrożenia jak polscy prepersi czy niepokoją ich inne rzeczy? Czy na serio szykują się do odparcia ataku zombie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!