Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała? WIDEO

W X w.p.n.e. królowa Saby, odwiedziła króla Salomona. Michalda, bo tak jej było na imię, przekazała Salomonowi swoje proroctwa. Przepowiedziała między innymi narodziny i śmierć Chrystusa. Co jeszcze przewidziała Michalda? Poznaj przepowiednie królowej Saby.
Zdjęcie z artykułu: Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała? WIDEO
Michalda, królowa Saby, odwiedziła Salomona i przekazała mu swoje proroctwaźródło:thinkstockphotos.com

Kim była Michalda?

Michalda władała starożytnym królestwem Saby, które prawdopodobnie obejmowało terytorium dzisiejszego Jemenu. Saba słynęła z produkcji kadzidła i mirry. Mimo, iż Michalda pochodziła z afrykańskiej ziemi, wyznawała wiarę w jednego Boga, uznając go za godnego czci i miłości. Prawdopodobnie w połowie X w.p.n.e. Michalda złożyła wizytę królowi izraelskiemu Salomonowi, słysząc o jego bogactwach, Wizyta ta miała zapewne wymiar handlowy, jednakże podczas rozmowy z królem Michalda przekazała mu także swoje proroctwo.

Przepowiednie Michaldy: narodziny i śmierć Mesjasza

Wysiadłszy z wozu, królowa Saby wkroczyła do Jerozolimy boso, głosiła bowiem, że po ziemi świętej nie można chodzić w obuwiu. Podczas rozmowy z Salomonem przekazała mu swoje przepowiednie. Wyznała, że Bóg, w którego tak wierzą, będzie rozpięty na drzewie krzyża, a przez jego śmierć zginie i ulegnie zniszczeniu królestwo żydowskie. Ponadto Michalda przepowiedziała narodziny Chrystusa, Mesjasza, który wybawi naród izraelski. Zgodnie z jej słowami, miał on urodzić się niedaleko Jerozolimy, a swoje życie poświęcić na głoszenie nauk i zostać zgładzony przez niewdzięczników poprzez najhaniebniejszą śmierć – śmierć na krzyżu.

Proroctwa królowej Saby: jak miał wyglądać świat po śmierci Chrystusa?

Królowa Saby opisała również wydarzenia, jakie zajdą po śmierci Chrystusa, a mianowicie: ciemniejące słońce, ciemność na świecie, pęknięcie skał i zmartwychwstanie zmarłych. Przepowiednia Michaldy głosiła, że nauki Mesjasza rozprzestrzenią się na wszystkie kierunki świata. Królowa miała też przewidzieć, że 12 stuleci po śmierci Chrystusa cała Europa pogrąży się w wojnach, 200 lat potem zaś ludzkość ujrzy na niebie kometę, która będzie symbolizować chciwość i odwracanie się od Boga.

Przepowiednie Michaldy: jakie znaki będą zwiastować koniec świata?

Michalda prawiła o karach i plagach, jakie Bóg ześle na ludzi, jeśli nie nawrócą się na dobrą ścieżkę. Znakami zwiastującymi koniec świata miały być:

  • Zwierzęta pocące się krwią
  • Przemiana księżyca i jego trzykrotne ukazanie się od wschodu
  • Czerwony blask Słońca, Księżyca i gwiazd
  • Wielka susza
  • Trzęsienia ziemi
  • Wielkie powodzie
  • Zrównanie się gór z ziemią
  • Zesłanie na ziemię antychrysta, który otworzy groby, wskrzesi zmarłych i osądzi ich

Redakcja 08/12/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!