Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała? WIDEO

W X w.p.n.e. królowa Saby, odwiedziła króla Salomona. Michalda, bo tak jej było na imię, przekazała Salomonowi swoje proroctwa. Przepowiedziała między innymi narodziny i śmierć Chrystusa. Co jeszcze przewidziała Michalda? Poznaj przepowiednie królowej Saby.
Zdjęcie z artykułu: Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała? WIDEO
Michalda, królowa Saby, odwiedziła Salomona i przekazała mu swoje proroctwaźródło:thinkstockphotos.com

Kim była Michalda?

Michalda władała starożytnym królestwem Saby, które prawdopodobnie obejmowało terytorium dzisiejszego Jemenu. Saba słynęła z produkcji kadzidła i mirry. Mimo, iż Michalda pochodziła z afrykańskiej ziemi, wyznawała wiarę w jednego Boga, uznając go za godnego czci i miłości. Prawdopodobnie w połowie X w.p.n.e. Michalda złożyła wizytę królowi izraelskiemu Salomonowi, słysząc o jego bogactwach, Wizyta ta miała zapewne wymiar handlowy, jednakże podczas rozmowy z królem Michalda przekazała mu także swoje proroctwo.

Przepowiednie Michaldy: narodziny i śmierć Mesjasza

Wysiadłszy z wozu, królowa Saby wkroczyła do Jerozolimy boso, głosiła bowiem, że po ziemi świętej nie można chodzić w obuwiu. Podczas rozmowy z Salomonem przekazała mu swoje przepowiednie. Wyznała, że Bóg, w którego tak wierzą, będzie rozpięty na drzewie krzyża, a przez jego śmierć zginie i ulegnie zniszczeniu królestwo żydowskie. Ponadto Michalda przepowiedziała narodziny Chrystusa, Mesjasza, który wybawi naród izraelski. Zgodnie z jej słowami, miał on urodzić się niedaleko Jerozolimy, a swoje życie poświęcić na głoszenie nauk i zostać zgładzony przez niewdzięczników poprzez najhaniebniejszą śmierć – śmierć na krzyżu.

Proroctwa królowej Saby: jak miał wyglądać świat po śmierci Chrystusa?

Królowa Saby opisała również wydarzenia, jakie zajdą po śmierci Chrystusa, a mianowicie: ciemniejące słońce, ciemność na świecie, pęknięcie skał i zmartwychwstanie zmarłych. Przepowiednia Michaldy głosiła, że nauki Mesjasza rozprzestrzenią się na wszystkie kierunki świata. Królowa miała też przewidzieć, że 12 stuleci po śmierci Chrystusa cała Europa pogrąży się w wojnach, 200 lat potem zaś ludzkość ujrzy na niebie kometę, która będzie symbolizować chciwość i odwracanie się od Boga.

Przepowiednie Michaldy: jakie znaki będą zwiastować koniec świata?

Michalda prawiła o karach i plagach, jakie Bóg ześle na ludzi, jeśli nie nawrócą się na dobrą ścieżkę. Znakami zwiastującymi koniec świata miały być:

  • Zwierzęta pocące się krwią
  • Przemiana księżyca i jego trzykrotne ukazanie się od wschodu
  • Czerwony blask Słońca, Księżyca i gwiazd
  • Wielka susza
  • Trzęsienia ziemi
  • Wielkie powodzie
  • Zrównanie się gór z ziemią
  • Zesłanie na ziemię antychrysta, który otworzy groby, wskrzesi zmarłych i osądzi ich

Redakcja 03/04/2017

Zobacz też

Jak dbać o drewnianą łódź? Drewniana łódka - jak ją zabezpieczać? Jak dbać o drewnianą łódź? Drewniana łódka - jak ją zabezpieczać? Starsi żeglarze pamiętają, ile czasu spędzało się kiedyś na szlifowaniu i malowaniu drewnianych omeg, kadetów lub finnów. Po zakończeniu sezonu do wiosny trwały prace, których celem było zakonserwowanie drewnianych konstrukcji. Dziś drewniane jachty to rarytas, o który zadbać trzeba szczególnie. PARAOLIMPIADA. Czy stopień niepełnosprawności jest brany pod uwagę przy obliczaniu wyników? PARAOLIMPIADA. Czy stopień niepełnosprawności jest brany pod uwagę przy obliczaniu wyników? Janusz Korwin-Mikke tekstem "Paraolimpiada czy paranoja" na swoim blogu rozpętał dyskusję o idei igrzysk dla osób niepełnosprawnych. Korwin-Mikke zarzucił m.in., że paraolimpiada nie ma sensu, bo nie sposób obiektywnie ocenić osób dotkniętych różnym stopniem niepełnosprawności. O miejscu na podium decydują nie wyniki, ale "skomplikowane przeliczniki". Czy ma rację? W jaki sposób stopień niepełnosprawności jest brany pod uwagę w obliczaniu wyników w konkurencjach paraolimpijskich? Zmarł Leszek Drogosz. Kim był Leszek Drogosz i czemu nazywano go "Czarodziejem ringu"? Zmarł Leszek Drogosz. Kim był Leszek Drogosz i czemu nazywano go "Czarodziejem ringu"? Leszek Drogosz, znany sportowiec zwany "Czarodziejem ringu" zmarł 7 września po ciężkiej chorobie. Kibice i fani zapamiętali go nie tylko z sukcesów sportowych. Kim był Leszek Drogosz? MARATON - jak się do niego przygotować? MARATON - jak się do niego przygotować? Maraton to bieg długości 42 km 195 m. Nie ma sensu biec bez przygotowania. Tylko dobrze przygotowany zawodnik powinien tak mocno forsować organizm. Radzimy, jak się przygotować.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!