Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała?

W X w.p.n.e. królowa Saby, odwiedziła króla Salomona. Michalda, bo tak jej było na imię, przekazała Salomonowi swoje proroctwa. Przepowiedziała między innymi narodziny i śmierć Chrystusa. Co jeszcze przewidziała Michalda? Poznaj przepowiednie królowej Saby.
Zdjęcie z artykułu: Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała?
Michalda, królowa Saby, odwiedziła Salomona i przekazała mu swoje proroctwaźródło:thinkstockphotos.com

Kim była Michalda?

Michalda władała starożytnym królestwem Saby, które prawdopodobnie obejmowało terytorium dzisiejszego Jemenu. Saba słynęła z produkcji kadzidła i mirry. Mimo, iż Michalda pochodziła z afrykańskiej ziemi, wyznawała wiarę w jednego Boga, uznając go za godnego czci i miłości. Prawdopodobnie w połowie X w.p.n.e. Michalda złożyła wizytę królowi izraelskiemu Salomonowi, słysząc o jego bogactwach, Wizyta ta miała zapewne wymiar handlowy, jednakże podczas rozmowy z królem Michalda przekazała mu także swoje proroctwo.

Przepowiednie Michaldy: narodziny i śmierć Mesjasza

Wysiadłszy z wozu, królowa Saby wkroczyła do Jerozolimy boso, głosiła bowiem, że po ziemi świętej nie można chodzić w obuwiu. Podczas rozmowy z Salomonem przekazała mu swoje przepowiednie. Wyznała, że Bóg, w którego tak wierzą, będzie rozpięty na drzewie krzyża, a przez jego śmierć zginie i ulegnie zniszczeniu królestwo żydowskie. Ponadto Michalda przepowiedziała narodziny Chrystusa, Mesjasza, który wybawi naród izraelski. Zgodnie z jej słowami, miał on urodzić się niedaleko Jerozolimy, a swoje życie poświęcić na głoszenie nauk i zostać zgładzony przez niewdzięczników poprzez najhaniebniejszą śmierć – śmierć na krzyżu.

Proroctwa królowej Saby: jak miał wyglądać świat po śmierci Chrystusa?

Królowa Saby opisała również wydarzenia, jakie zajdą po śmierci Chrystusa, a mianowicie: ciemniejące słońce, ciemność na świecie, pęknięcie skał i zmartwychwstanie zmarłych. Przepowiednia Michaldy głosiła, że nauki Mesjasza rozprzestrzenią się na wszystkie kierunki świata. Królowa miała też przewidzieć, że 12 stuleci po śmierci Chrystusa cała Europa pogrąży się w wojnach, 200 lat potem zaś ludzkość ujrzy na niebie kometę, która będzie symbolizować chciwość i odwracanie się od Boga.

Przepowiednie Michaldy: jakie znaki będą zwiastować koniec świata?

Michalda prawiła o karach i plagach, jakie Bóg ześle na ludzi, jeśli nie nawrócą się na dobrą ścieżkę. Znakami zwiastującymi koniec świata miały być:

  • Zwierzęta pocące się krwią
  • Przemiana księżyca i jego trzykrotne ukazanie się od wschodu
  • Czerwony blask Słońca, Księżyca i gwiazd
  • Wielka susza
  • Trzęsienia ziemi
  • Wielkie powodzie
  • Zrównanie się gór z ziemią
  • Zesłanie na ziemię antychrysta, który otworzy groby, wskrzesi zmarłych i osądzi ich

Redakcja 08/12/2015

Podobne

Przepowiednie Baby Wangi: nadciąga III wojna światowa? Przepowiednie Baby Wangi: nadciąga III wojna światowa? Baba Wanga, bułgarska niewidoma mistyczka i jasnowidzka, przewidziała śmierć Stalina, atak na WTC, a także... III wojnę światową, która ma przypaść na naszą epokę. Przepowiednie Baby Wangi niektórym każą sądzić, że wszystkie obecne wydarzenia na świecie – od konfliktu na Ukrainie po napływ uchodźców z Syrii – poprzedzają nieuchronny konflikt nuklearny. Przepowiednie Rasputina. Jakie wydarzenia przewidział rosyjski mnich? Przepowiednie Rasputina. Jakie wydarzenia przewidział rosyjski mnich? Postać Rasputina, rosyjskiego mnicha, który na dworze cara Mikołaja II uchodził za jasnowidza i uzdrowiciela, do dziś wywołuje u Rosjan dreszcz. Grigorij Rasputin przepowiedział m.in. upadek carskiej Rosji. Czym jeszcze wsławił się rosyjski mnich? Poznaj przepowiednie Rasputina. Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała? Proroctwa Michaldy, królowej Saby: jakie wydarzenia przepowiedziała? W X w.p.n.e. królowa Saby, odwiedziła króla Salomona. Michalda, bo tak jej było na imię, przekazała Salomonowi swoje proroctwa. Przepowiedziała między innymi narodziny i śmierć Chrystusa. Co jeszcze przewidziała Michalda? Poznaj przepowiednie królowej Saby. Przepowiednie. Co przewidział Wolf Messing? Przepowiednie. Co przewidział Wolf Messing? Hipnotyzer Wolf Messing w 1937 r. w warszawskim teatrze powiedział, że Hitler odwracając się na Wschód, złamie sobie kark. Przepowiedział, że Hitler zginie. To proroctwo cytowały wszystkie europejskie gazety. Wolf Messing przepowiedział dzień wybuchu wielkiej wojny. Poznaj przepowiednie tajemniczego hipnotyzera!

Zobacz też

Potrawy wigilijne: lista, symbolika Potrawy wigilijne: lista, symbolika Najbardziej uroczyście obchodzona jest w Polsce wigilia. Do wigilijnej wieczerzy zasiada się wraz z pierwszą gwiazdką, a na stole powinno pojawić się dwanaście postnych potraw. Choć menu wigiline różni się w naszych domach, to bez względu na wybór potraw jedno jest pewne - będą one zawierały rybę, kapustę, grzyby, mak, buraki, orzechy, Na wigilijnym stole pojawią się też owoce - suszone w postaci bakalii i kompotu z suszu. Ta zbieżność jest nieprzypadkowa - potrawy wigilijne mają swoją symbolikę. Polskie zwyczaje wigilijne. 12 potraw, opłatek, kolędy, puste miejsce przy stole... Polskie zwyczaje wigilijne. 12 potraw, opłatek, kolędy, puste miejsce przy stole... Wigilia to w Polsce rzecz święta, chyba najważniejszy punkt świąt Bożego Narodzenia. Jednak nie wszędzie obchodzi się wigilię. Skąd się wzięła tradycja jedzenia postnej kolacji wigilijnej z określoną liczbą potraw, z menu w którym każde danie ma swoją symbolikę, a dzieleniem się opłatkiem i miejscem dla niespodziewanego gościa? Co warto wiedzieć o wigilijnych zwyczajach? Skóra – niewolnicy mody. Jaką cenę inni płacą za twoje nowe buty? Skóra – niewolnicy mody. Jaką cenę inni płacą za twoje nowe buty? Film „Skóra – niewolnicy mody” odsłania brudne sekrety luksusowej galanterii. Niska cena skórzanych butów, torebek i kurtek wynika z wyzysku taniej siły roboczej – również dzieci – w krajach takich jak Indie cz Bangladesz, gdzie toksyczny przemysł skórzany nie podlega nawet elementarnym normom bezpieczeństwa. Pasterka, msza pasterska – jaką ma historię?Jak przebiega, ile trwa, czy jest obowiązkowa? Pasterka, msza pasterska – jaką ma historię?Jak przebiega, ile trwa, czy jest obowiązkowa? Już niedługo Wigilia Bożego Narodzenia, śnieg, środek nocy i tłumy zmierzające na pasterkę... Ta uroczysta msza gromadzi wiernych w kościołach na całym świecie. Odprawiana na pamiątkę modlitwy i oczekiwania pasterzy na narodziny Jezusa Chrystusa, jest najważniejszym momentem świąt i piękną tradycją.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!