Profesor Jan Talar: kim jest? Co osiągnął?

Podczas niedzielnego sympozjum profesor Jan Talar wygłosił tezę, która nie spodobała się środowisku neurologów. Kim jest profesor Jan Talar i dlaczego nie spodobały się jego słowa?

Kim jest profesor JAN TALAR?

Profesor Jan Talar jest jednym z najbardziej znanych w Polsce specjalistów, którzy zajmują się wybudzaniem osób będących w śpiączce. Lekarz jest jednym z niewielu, którzy nie poddają się, gdy jest stawiana diagnoza śmierci pnia mózgu. Osoby te zapadają w śpiączkę i przez wielu specjalistów są spisywane na straty. Profesor Jan Talar w tym momencie wierzy, że chora osoba ma szanse na wybudzenie i leczy ją fizycznie, jak i psychicznie.

Jan Talar znany jest z niekonwencjonalnych metod leczenia, ponieważ wierzy, że żeby osoba wyszła ze śpiączki trzeba leczyć ją fizycznie, jak i psychicznie. W wywiadzie udzielonym "Frondzie" w 2005 roku powiedział, że:

"Do nikogo nie podchodzę tak, jakby był śmiertelnie uszkodzony. Miałem ostatnio pacjentkę, o której życie walczyliśmy przez miesiąc i ona we wrześniu będzie szła do klasy maturalnej. Więc trudno powiedzieć, że taka osoba nie powinna żyć. Inni moi pacjenci, których już "skazano", studiują, a jeden nawet na dwóch kierunkach. Gdy przywieziono ich do mnie, mówiono, że oni nie mają szans."

Na swoim koncie ma już ponad 200 udanych wybudzeń i mówi, że udawało mu się uratować 9 na 10 osób przyjętych do kliniki z ciężką śpiączką. Na niedzielnym sympozjum powiedział, że śmierć pnia mózgu nie istnieje. Dla poparcia swojej tezy przytaczał przypadki swoich pacjentów, którzy po stwierdzonej tej chorobie byli wybudzani ze śpiączki ze wspaniałym skutkiem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!