Proces Eichmanna - jak sądzono hitlerowskiego zbrodniarza? WIDEO

Proces Eichmanna to historia jednego z najbardziej znanych procesów sądowych XX wieku. Oskarżonym jest Adolf Eichmann, wysoki funkcjonariusz nazistowskich Niemiec, członek Gestapo. Jako główny koordynator i wykonawca planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, jest oskarżony nie tylko o ludobójstwo, ale również inne przestępstwa, m.in. deportację w nieludzkich warunkach ok. 500 tys. polskich cywilów.

Film dokumentalny Proces Eichmanna przedstawia przebieg rozprawy, a także jej kulisy na podstawie wywiadów ze świadkami, prawnikami i pisarzami.

.. Wszystkie odcinki serii „Polowania na nazistów” na VOD. Za darmo!

Dla ofiar Holocaustu należący do elity III Rzeszy Adolf Eichmann był symbolem zła hitlerowskich Niemiec, który za wszelką cenę powinien zostać rozliczony za popełnione zbrodnie. Doprowadzenie go przed sąd nie było jednak łatwe. Po wojnie zniknął na wiele lat. Ukrywał się w Argentynie, skąd porwał go Mosad. Odurzony narkotykami został przemycony do Izraela w samolocie wiozącym dyplomatów.

Proces Eichmanna odbił się szerokim echem w mediach. Rozprawy zostały sfilmowane przez amerykańską telewizję. Aż 450 dziennikarzy słuchało mów wstępnych. Film przynosi odpowiedzi na pytania: czy Eichmann przyznał się do winy? Czy wyraził skruchę i jaki był wyrok, którego uzasadnienie miało aż 211 stron.

.. „Operacja Walkiria” – film o zamachu na Hitlera. Obejrzyj koniecznie!


Redakcja 16/09/2015

Podobne

Proces Eichmanna - jak sądzono hitlerowskiego zbrodniarza? WIDEO Proces Eichmanna - jak sądzono hitlerowskiego zbrodniarza? WIDEO Proces Eichmanna to historia jednego z najbardziej znanych procesów sądowych XX wieku. Oskarżonym jest Adolf Eichmann, wysoki funkcjonariusz nazistowskich Niemiec, członek Gestapo. Jako główny koordynator i wykonawca planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, jest oskarżony nie tylko o ludobójstwo, ale również inne przestępstwa, m.in. deportację w nieludzkich warunkach ok. 500 tys. polskich cywilów. Adolf Eichmann. Rodzina, kariera, zbrodnie nazisty. WIDEO Adolf Eichmann. Rodzina, kariera, zbrodnie nazisty. WIDEO Adolf Eichmann, sprawca jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości, główny koordynator i wykonawca planu Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej, 9 grudnia 1961 został skazany na karę śmierci. Noc Kryształowa – pogrom Żydów, który stał się wstępem do Holocaustu. WIDEO Noc Kryształowa – pogrom Żydów, który stał się wstępem do Holocaustu. WIDEO Mianem Nocy Kryształowej określany jest pogrom ludności żydowskiej w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku. W ciągu jednej nocy zamordowano prawie 100 osób i zniszczono mienie kilku tysięcy Żydów zamieszkujących hitlerowskie Niemcy. Historia Ireny Sendlerowej. Jak Polka ratowała dzieci z warszawskiego getta Historia Ireny Sendlerowej. Jak Polka ratowała dzieci z warszawskiego getta Zapis wstrząsającej historii ludności żydowskiej z warszawskiego getta opowiedziany przez Irenę Sendlerową – kobietę, która uratowała tysiące dzieci przed pewną śmiercią. Pod koniec swojego życia udzieliła wywiadu reżyserowi dokumentu – Andrzejowi Wolfowi. Część materiałów filmowych pochodzi z archiwów reżysera Stevena Spielberga.

Zobacz też

Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? To kiedy zmieniamy opony zależy przede wszystkim od temperatury. Opony zimowe zmienimy na letnie, gdy średnia dobowa temperatura będzie utrzymywać się przez kilka dni powyżej siedmiu stopni Celsjusza. Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Agustina Egurrolę zna niemal każdy, kto choć raz miał przyjemność oglądać program rozrywkowy You Can Dance - Po prostu tańcz. Agustin, razem z Kingą Rusin i Michałem Pirógiem, zasiada za jurorskim stołem i jest przewodniczącym. Mało kto jednak wie, jak zaczęła się jego przygoda z tańcem. Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Być może jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko, ale Twoje szanse mogą zostać przekreślone przez małe niedoskonałości w Twoim CV. Nawet dziś, kiedy Internet odgrywa tak dużą rolę w naszym życiu, dobrze przygotowane materiały aplikacyjne nadal są podstawą do zdobycia pracy. Proste pomyłki, takie jak błędy ortograficzne i literówki mogą przekreślić Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji. Monsterpolska.pl zapytał specjalistów do spraw HR jakie błędy w CV powodują, że dokumenty aplikacyjne od razu lądują w koszu na śmieci. Oto kilka przykładów podanych przez rekruterów. Jakie są najlepsze DOMOWE METODY NA ODSTRASZENIE GOŁĘBI z balkonu? Jakie są najlepsze DOMOWE METODY NA ODSTRASZENIE GOŁĘBI z balkonu? Gołębie to urokliwe ptaki, których widok tak często cieszy oko. Jednak te ptaki potrafią być bardzo uciążliwe. Wiedzą coś o tym mieszkańcy blokowisk i kamienic, w których gołębie potrafią zaburzać rytm dnia i snu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!