Proces Eichmanna - jak sądzono hitlerowskiego zbrodniarza? WIDEO

Proces Eichmanna to historia jednego z najbardziej znanych procesów sądowych XX wieku. Oskarżonym jest Adolf Eichmann, wysoki funkcjonariusz nazistowskich Niemiec, członek Gestapo. Jako główny koordynator i wykonawca planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, jest oskarżony nie tylko o ludobójstwo, ale również inne przestępstwa, m.in. deportację w nieludzkich warunkach ok. 500 tys. polskich cywilów.

Film dokumentalny Proces Eichmanna przedstawia przebieg rozprawy, a także jej kulisy na podstawie wywiadów ze świadkami, prawnikami i pisarzami.

.. Wszystkie odcinki serii „Polowania na nazistów” na VOD. Za darmo!

Dla ofiar Holocaustu należący do elity III Rzeszy Adolf Eichmann był symbolem zła hitlerowskich Niemiec, który za wszelką cenę powinien zostać rozliczony za popełnione zbrodnie. Doprowadzenie go przed sąd nie było jednak łatwe. Po wojnie zniknął na wiele lat. Ukrywał się w Argentynie, skąd porwał go Mosad. Odurzony narkotykami został przemycony do Izraela w samolocie wiozącym dyplomatów.

Proces Eichmanna odbił się szerokim echem w mediach. Rozprawy zostały sfilmowane przez amerykańską telewizję. Aż 450 dziennikarzy słuchało mów wstępnych. Film przynosi odpowiedzi na pytania: czy Eichmann przyznał się do winy? Czy wyraził skruchę i jaki był wyrok, którego uzasadnienie miało aż 211 stron.

.. „Operacja Walkiria” – film o zamachu na Hitlera. Obejrzyj koniecznie!


Redakcja 14/12/2016

Podobne

Proces Eichmanna - jak sądzono hitlerowskiego zbrodniarza? WIDEO Proces Eichmanna - jak sądzono hitlerowskiego zbrodniarza? WIDEO Proces Eichmanna to historia jednego z najbardziej znanych procesów sądowych XX wieku. Oskarżonym jest Adolf Eichmann, wysoki funkcjonariusz nazistowskich Niemiec, członek Gestapo. Jako główny koordynator i wykonawca planu ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, jest oskarżony nie tylko o ludobójstwo, ale również inne przestępstwa, m.in. deportację w nieludzkich warunkach ok. 500 tys. polskich cywilów. Adolf Eichmann. Rodzina, kariera, zbrodnie nazisty. WIDEO Adolf Eichmann. Rodzina, kariera, zbrodnie nazisty. WIDEO Adolf Eichmann, sprawca jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości, główny koordynator i wykonawca planu Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej, 9 grudnia 1961 został skazany na karę śmierci. Noc Kryształowa – pogrom Żydów, który stał się wstępem do Holocaustu. WIDEO Noc Kryształowa – pogrom Żydów, który stał się wstępem do Holocaustu. WIDEO Mianem Nocy Kryształowej określany jest pogrom ludności żydowskiej w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku. W ciągu jednej nocy zamordowano prawie 100 osób i zniszczono mienie kilku tysięcy Żydów zamieszkujących hitlerowskie Niemcy. Historia Ireny Sendlerowej. Jak Polka ratowała dzieci z warszawskiego getta? Historia Ireny Sendlerowej. Jak Polka ratowała dzieci z warszawskiego getta? Zapis wstrząsającej historii ludności żydowskiej z warszawskiego getta opowiedziany przez Irenę Sendlerową – kobietę, która uratowała tysiące dzieci przed pewną śmiercią. Pod koniec swojego życia udzieliła wywiadu reżyserowi dokumentu – Andrzejowi Wolfowi. Część materiałów filmowych pochodzi z archiwów reżysera Stevena Spielberga.

Zobacz też

No Limit. Serial Luca Bessona o superagencie francuskiego wywiadu No Limit. Serial Luca Bessona o superagencie francuskiego wywiadu Pierwszy w historii serial telewizyjny wyprodukowany przez legendarnego Luca Bessona. Bohaterem jest superagent francuskiego wywiadu, który w obliczu śmiertelnej choroby decyduje się na ryzykowny krok. W zamian za eksperymentalne leczenie podejmuje się bardzo trudnej misji. Nurkowanie z rekinami w Meksyku – nietypowy cel podróży do Ameryki Północnej. ZDJĘCIA Nurkowanie z rekinami w Meksyku – nietypowy cel podróży do Ameryki Północnej. ZDJĘCIA Kulturowe bogactwo, niezwykła historia, piramidy ukryte wśród tropikalnej roślinności – to wszystko sprawia, że Meksyk przyciąga głównie miłośników przygód. W żadnym innym państwie obu Ameryk nie ma aż tylu atrakcji. Aż 31 niezwykłych miejsc wpisanych na Listę UNESCO! Do listy rzeczy niezwykłych dopisać można by też podwodne atrakcje tego kraju. Niewiele jest bowiem takich miejsc, w których możemy stanąć oko w oko z rekinem – w dodatku bez obaw, że coś nam się stanie. Znaleziska z pola bitwy. Co można wykopać na arenach wielkich starć? Znaleziska z pola bitwy. Co można wykopać na arenach wielkich starć? Na polach wielkich bitew pozostał nie tylko zdezelowany sprzęt wojskowy, odłamki i niewypały. W okopach, bunkrach i tunelach kryją się niecodzienne znaleziska. Poznaj niesamowite i wzruszające opowieści, które można odczytać z przedmiotów odnalezionych w tych historycznych miejscach. Katastrofa „Concordii” oczami świadków. Dlaczego „Costa Concordia” rozbiła się o skały? ZDJĘCIA Katastrofa „Concordii” oczami świadków. Dlaczego „Costa Concordia” rozbiła się o skały? ZDJĘCIA 13 stycznia 2012 doszło do zatonięcia promu Costa Concordia. Włoski wycieczkowiec był jednym z największych statków pasażerskich pływających pod europejską banderą. Autorzy programu odtworzą te tragiczne zdarzenia i spróbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego doświadczony kapitan podjął tak złe decyzje, które spowodowały rozbicie się statku o skały.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!