Próbne matury - poznaj pytania i odpowiedzi. Matura z języka polskiego

Matury próbne organizowane są prawie w całej Polsce, pod patronatem wydawnictwa Operon. To pierwszy poważniejszy sprawdzian wiedzy przyszłych maturzystów, bo testy nie są weryfikowane przez nauczycieli, lecz sprawdzane poza szkołami. Na podstawie wyników próbnych matur nauczyciele orientują się, jaki jest poziom wiedzy ich uczniów. Dlatego próbne matury również budzą emocje. Dowiedz się, jak wyglądał próbny egzamin z języka polskiego, który odbył się 20 listopada 2012 roku.

Próbne matury są sprawdzianem, który pomaga nauczycielom ocenić stan wiedzy uczniów w klasach maturalnych na pół roku przed egzaminem dojrzałości. To także sprawdzian dla uczniów - warunki na maturze próbnej są takie same, jak na egzaminie maturalnym - dlatego uczniowie mogą sprawdzić nie tylko poziom swojej wiedzy, ale i odporności na stres. 

Próbna Matura z Operonem to projekt, który rozpoczął się w 2007 roku. Operon bezpłatnie przygotuje próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Obecnie przystępuje do niego ok. 85% szkół. 

Arkusz dzisiejszej próbnej matury oraz poprawne odpowiedzi będą dostępne 21 listopada 2012 roku po godzinie 14.  Znajdziesz je tutaj: www.operon.pl/matura_z_operonem

Tutaj możesz poznać >> Harmonogram wszystkich matur próbnych 2012/2013

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!