Prepersi – kim są?

Co byśmy zrobili, gdyby nieoczekiwanie, z dnia na dzień, wybuchła wielka wojna? Gdyby w Ziemię uderzyła asteroida? Albo gdyby nadciągnął inny wielki kataklizm? Są ludzie, którzy z szukania odpowiedzi na te pytania uczynili swoje hobby i sposób na życie. To prepersi.

W Ziemię uderzy wielka asteroida! Planeta Nibiru zmiażdży nas w ułamku sekundy! Będzie wojna atomowa! Czeka nas przebiegunowanie Ziemi! Raz na jakiś czas świat obiega wiadomość o rychłym końcu świata – lub przynajmniej czymś w tym rodzaju. Największe szaleństwo ogarnęło wystraszonych Ziemian, kiedy zbliżał się rok 2012. Wtedy według pewnej interpretacji kalendarza Majów miała nastąpić apokalipsa. Popularność tej przepowiedni sprawiła, że część osób postanowiła na wszelki wypadek przygotować się na najgorsze. I to pod każdym, najbardziej nawet szczegółowym względem, nie szczędząc czasu, sił i środków.

.. Wszystko o prepersach i preperingu

Właśnie tych ludzi, zupełnie serio czyniących przygotowania do końca świata lub innych, nieco bardziej prawdopodobnych kataklizmów, nazywa się z angielska prepperami lub, w formie spolszczonej, prepersami. Słowo pochodzi od angielskiego „prepare”, co znaczy „przygotowywać się”.

Preppersi podchodzą do tematu bardzo poważnie. Na co dzień żyją jak wszyscy inni, ale.. Kupują całe palety konserw, zaopatrują apteczkę w najważniejsze leki, ćwiczą sztukę przetrwania w ekstremalnych warunkach, gromadzą narzędzia typu noże, siekiery czy tomahawki. Uczą się rozpalania ognia przy użycia krzesiwa, rozpoznawania jadalnych roślin, które można znaleźć w lesie. Budują schrony, mają własne agregaty prądu... Oczywiście nie wszystkich prepersów stać na zgromadzenie wszystkich tych środków jednocześnie, ale każdy z nich dąży do jak najlepszego przygotowania się na najgorsze. Chodzi o to, by zwiększyć szanse na przetrwanie.

Chociaż szykowanie się na koniec świata może powodować drwiny, ale w przypadku takich sytuacji jak wielki kryzys gospodarczy, powódź czy wojna, to prepersi będą się śmiali ostatni.

Zdjęcie z artykułu: Prepersi – kim są?
Kim są prepersi? Czym jest ruch preppersów?źródło:Thinkstockphotos.com/Robeo
Tagi: prepersi, survival,

Zofia Dąbrowska 26/10/2015

Zobacz też

Dlaczego warto zbierać deszczówkę? Do czego można ją wykorzystać? Dlaczego warto zbierać deszczówkę? Do czego można ją wykorzystać? Zbieranie deszczówki to dobry sposób na oszczędzanie wody. Najczęściej wykorzystuje się ją do podlewania ogrodu i przy pracach porządkowych wokół domu. Wodę opadowa można jednak wykorzystywać w domu, np. do prania czy spłukiwania wody.  Przekonaj się, co trzeba zrobić, aby korzystać z deszczówki w domu. Jakie są DYSCYPLINY na PARAOLIMPIADZIE? LISTA dyscyplin paraolimpijskich w Londynie Jakie są DYSCYPLINY na PARAOLIMPIADZIE? LISTA dyscyplin paraolimpijskich w Londynie Paraolimpiada w Londynie jeszcze przed rozpoczęciem cieszyła się sporym zainteresowaniem. Zanim się zaczęła, już sprzedano 2,1 milionów biletów. Liczba ta stale rosła wraz z coraz bliższą datą startu zmagań niepełnosprawnych sportowców. Zobacz jakie są  dyscypliny paraolimpijskie? Jakie są funkcje i zalety bielizny termoaktywnej? Jakie są funkcje i zalety bielizny termoaktywnej? Bielizna termoaktywna jest wykonywana z włókien z tworzyw sztucznych, najczęściej z nylonu i poliestru. Podstawowym zadaniem takiej bielizny jest odprowadzanie potu na zewnątrz, tak aby było ciepło w chłodne dni, a jednocześnie ma pozostawać przewiewna i oddychająca w cieplejszych warunkach. Co warto wiedzieć o bieliźnie termoaktywnej zanim ją kupimy? Co warto zobaczyć w Monachium?  Przedstawiamy 5 atrakcji Monachium, które trzeba poznać Co warto zobaczyć w Monachium? Przedstawiamy 5 atrakcji Monachium, które trzeba poznać Monachium będące stolicą Bawarii to jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech. Warte odwiedzenia o każdej porze roku. Oprócz starego miasta i licznych kościołów Monachium ma także wiele innych atrakcji do zaoferowania. Dowiedz się, co jeszcze warto odwiedzić podczas pobytu w tym mieście?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!