Prepersi – kim są?

Co byśmy zrobili, gdyby nieoczekiwanie, z dnia na dzień, wybuchła wielka wojna? Gdyby w Ziemię uderzyła asteroida? Albo gdyby nadciągnął inny wielki kataklizm? Są ludzie, którzy z szukania odpowiedzi na te pytania uczynili swoje hobby i sposób na życie. To prepersi.

W Ziemię uderzy wielka asteroida! Planeta Nibiru zmiażdży nas w ułamku sekundy! Będzie wojna atomowa! Czeka nas przebiegunowanie Ziemi! Raz na jakiś czas świat obiega wiadomość o rychłym końcu świata – lub przynajmniej czymś w tym rodzaju. Największe szaleństwo ogarnęło wystraszonych Ziemian, kiedy zbliżał się rok 2012. Wtedy według pewnej interpretacji kalendarza Majów miała nastąpić apokalipsa. Popularność tej przepowiedni sprawiła, że część osób postanowiła na wszelki wypadek przygotować się na najgorsze. I to pod każdym, najbardziej nawet szczegółowym względem, nie szczędząc czasu, sił i środków.

.. Wszystko o prepersach i preperingu

Właśnie tych ludzi, zupełnie serio czyniących przygotowania do końca świata lub innych, nieco bardziej prawdopodobnych kataklizmów, nazywa się z angielska prepperami lub, w formie spolszczonej, prepersami. Słowo pochodzi od angielskiego „prepare”, co znaczy „przygotowywać się”.

Preppersi podchodzą do tematu bardzo poważnie. Na co dzień żyją jak wszyscy inni, ale.. Kupują całe palety konserw, zaopatrują apteczkę w najważniejsze leki, ćwiczą sztukę przetrwania w ekstremalnych warunkach, gromadzą narzędzia typu noże, siekiery czy tomahawki. Uczą się rozpalania ognia przy użycia krzesiwa, rozpoznawania jadalnych roślin, które można znaleźć w lesie. Budują schrony, mają własne agregaty prądu... Oczywiście nie wszystkich prepersów stać na zgromadzenie wszystkich tych środków jednocześnie, ale każdy z nich dąży do jak najlepszego przygotowania się na najgorsze. Chodzi o to, by zwiększyć szanse na przetrwanie.

Chociaż szykowanie się na koniec świata może powodować drwiny, ale w przypadku takich sytuacji jak wielki kryzys gospodarczy, powódź czy wojna, to prepersi będą się śmiali ostatni.

Zdjęcie z artykułu: Prepersi – kim są?
Kim są prepersi? Czym jest ruch preppersów?źródło:Thinkstockphotos.com/Robeo
Tagi: prepersi, survival,

Zofia Dąbrowska 26/10/2015

Zobacz też

KREDYT HIPOTECZNY w 2012 roku - dlaczego będzie trudniej go dostać? KREDYT HIPOTECZNY w 2012 roku - dlaczego będzie trudniej go dostać? Udzielanie kredytów hipotecznych w roku 2011 banki ograniczały wszelkiego rodzaju obwarowaniami i środkami ostrożnościowymi. W tym miejscu warto wymienić przede wszystkim Rekomendację S oraz nową Ustawę o kredycie konsumenckim, ograniczenia w rządowym programie „Rodzina na Swoim”, a finalnie wycofywanie się banków z udzielania kredytów walutowych. Sprawdź, dlaczego w nadchodzącym, nowym 2012 roku o kredyt hipoteczny będzie jeszcze trudniej. Kiedy możemy ubiegać się o ZWROT VAT za materiały budowlane? Kiedy możemy ubiegać się o ZWROT VAT za materiały budowlane? Nieprawdą jest, że tylko osoby, które budują dom mają prawo do zwrotu części wydatków na zakup materiałów budowlanych. O zwrot mogą ubiegać się również osoby, które remontują mieszkanie lub zaadoptują pomieszczenie niemieszkalne na mieszkalne. Mówimy, kiedy można ubiegać się o zwrot VAT za materiały budowlane. Rewolucja w kredytach - jakie są nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich? Rewolucja w kredytach - jakie są nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich? W związku z harmonizacją prawa, które powinno obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej, której Polska jest członkiem od 2004 roku, zmianie ulegają również regulacje w zakresie warunków udzialania kredytów. Dyrektywa europejska wymusiła na lokalnych rynkach nowe prawodawstwo. SPRAWDŹ nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich. Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Gąbka florystyczna (pianka florystyczna, gąbka sucha, pianka do kwiatów, cegła florystyczna, kostka florystyczna, cegła z pianki) służy do układania kompozycji z kwiatów w różnego rodzaju i kształtu naczyniach: wazonach, misach, podkładkach, talerzach itp.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!