Prepersi – gotowi na wszystko. Co w nowym serialu dokumentalnym FOKUS TV?

Wojny, katastrofy, epidemie, chaos polityczno-społeczny. O takich zagrożeniach zazwyczaj nie myśli się na co dzień. Jednak są ludzie, dla których umiejętność przygotowania się na najgorsze stała się sensem życia. Łatwiej jest im odpowiedzieć na pytanie: „Jak zabezpieczyłeś rodzinę na wypadek wybuchu wojny?”, niż opisać plany na najbliższe wakacje.

Prepersi, bo o nich mowa, widzą świat inaczej niż zwyczajni ludzie. Są przygotowani, by w każdej chwili wziąć odpowiedzialność za przetrwanie swoje i najbliższych. Gromadzą zapasy oraz akcesoria, które pozwolą przeżyć, gdy nadejdzie apokalipsa. Są samodzielni i samowystarczalni w zdobywaniu pożywienia czy wody. Potrafią budować schrony, znają sposoby ewakuacji, wielu z nich umie używać broni, aby zdobyć pożywienie i się obronić.

.. Wszystko o prepersach i preperingu

Nazwa tej społeczności pochodzi od angielskiego słowa „prepare”, czyli „przygotowywać się”. Ruch zapoczątkowany i bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych ma coraz więcej naśladowców w innych krajach. W Polsce liczbę sympatyków ruchu i czynnych prepersów szacuje się na 30-40 tysięcy osób. Sprzyja temu między innymi: niestabilna sytuacja geopolityczna w naszym regionie – przede wszystkim wojna domowa na Ukrainie, klęski żywiołowe oraz niebezpieczne kryzysy ekonomiczne na świecie czy też bardziej przyziemnie problemy – utrata pracy lub dłuższe przerwy w dostawach prądu, wody i żywności.

Bohaterowie serialu dokumentalnego Prepersi – gotowi na wszystko pochodzą z różnych stron Polski. Każdy odcinek dotyczy innego zagadnienia preperskiej działalności. Prowadzącym program jest Andrzej Meller, który podczas realizacji serii doświadczył na własnej skórze istoty preperingu. Nauczył się sztuki przetrwania w lesie bez pożywienia. Jadł korniki, koniki polne, własnoręcznie złowione ryby, a wszystko popijał zupą z pokrzyw. Dowiedział się, jak należy bezpiecznie się poruszać w dzikiej, nieznanej okolicy, jak i gdzie rozbić obóz w trudnych warunkach. Poznał różne warianty ucieczki w sytuacji zagrożenia. Pomógł zaadaptować do zamieszkania stare bunkry i poznał technologię budowy schronu. Nauczył się strzelać z różnych rodzajów broni palnej oraz poznał podstawowe techniki samoobrony. 

– Nasz świat zmienia się tak dynamicznie, że nie wiadomo, jaka wiedza i doświadczenie przydadzą nam się jutro. Obyśmy żyli w bezpiecznym świecie, nie zapominając, że przezorny – zabezpieczony! – podkreśla Andrzej Meller.

Zdjęcie z artykułu: Prepersi – gotowi na wszystko. Co w nowym serialu dokumentalnym FOKUS TV?
Prepersiźródło:FOKUS TV

Redakcja 02/11/2015

Zobacz też

Limity cen dla kredytu MdM. Ile może kosztować mieszkanie, żeby dostać na nie kredyt z dopłatą? Limity cen dla kredytu MdM. Ile może kosztować mieszkanie, żeby dostać na nie kredyt z dopłatą? Od stycznia 2014 r. będzie można się starać o kredyt na mieszkanie z dofinansowaniem wkładu własnego. Ważne jest, żeby cena takiego mieszkania spełniała wymogi Programu MdM. Nie może być za drogie. Czy na rynku są w ogóle takie mieszkania? Koniec zwrotu VAT za materiały budowlane. Co w zamian? Koniec zwrotu VAT za materiały budowlane. Co w zamian? 2013 to ostatni rok, w którym można kupić materiały budowlane i odzyskać od państwa część ich ceny. W zamian rząd z początkiem 2014 r. wprowadza program „Mieszkanie dla Młodych”. Z tej formy pomocy skorzysta jednak mniej osób. W ramach programu osoby budujące dla siebie dom metodą gospodarczą będą mogły się starać o zwrot części VAT. Leczenie masturbacją! Czy masturbacja może być formą terapii? Leczenie masturbacją! Czy masturbacja może być formą terapii? Masturbacja, kiedyś uważana za coś grzesznego, dziś jest nawet zalecana przez lekarzy jako jedna z form terapii zaburzeń, zreszta nie tylko na tle seksualnym. Tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn, choć dlakobiet - znacznie częściej. Nie dziw się więc, jeśli zamiast recepty dostaniesz nakaz - masturbuj się! Jak pracować językiem podczas seksu oralnego? Jak pracować językiem podczas seksu oralnego? On się stara, pieści cię już dość długo, a ty nic. Ale nie usiłuj sobie wmawiać, że to twoja wina i sprawa twojej wrażliwości, a raczej jej braku. Pewnie on robi to nieumiejętnie. I jeśli sam się nie zorientuje, o co tu chodzi, podsuń mu parę wskazówek. Powiedz, jak powinien pracować językiem.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!