Prawo jazdy na ciężkie pojazdy: poznaj kombajn do ścinania drzew w Urugwaju

Tysiące mil od domu, w piekącym słońcu dalekiego Urugwaju Will i Kirsten rozpaczliwie walczą o zwycięstwo. Które z nich wygra? Które, głęboko w urugwajskim lesie, lepiej poprowadzi kombajn drzewny - sześciokołowy monster truck?To będzie męczący tydzień dla Willa i Kirsten. Tym razem ich mentorem jest Szkot, David Henderson.  który od 14 lat zajmuje się wycinką drzew w Urugwaju. Nikt nie ma większych kwalifikacji, aby nauczyć Willa i Kirsten wszystkiego o  nowoczesnym ścinaniu drzew. Lekcje Dawida mają przygotować Willa i Kirsten dla ostatecznego starcia na koniec tygodnia, ale tylko wtedy, gdy jego uczniowie przyłożą się do swoich zadań, będą go słuchać i szybko się uczyć.

Przez cały tydzień Will i Kirsten wierzą, że dobrze sobie radzą, ale David rujnuje ich wyobrażenia i nie dopuszcza do wyścigu, co jest ciosem dla rywali. Po prawdziwej walce Will i Kirsten przekonują Davida że są w stanie obsługiwać niesamowitą maszynę do ścinania drzew, a wyścig odbywa się ponownie!

 

Redakcja 13/06/2015

Zobacz też

Jakie kraje zalegalizowały związki gejów/lesbijek? Gdzie można zawierać związki partnerskie? Jakie kraje zalegalizowały związki gejów/lesbijek? Gdzie można zawierać związki partnerskie? Osoby tej samej płci mogą zawierać w większości krajów Europy Zachodniej oraz kilkunastu innych na świecie związki partnerskie (rodzaj zarejestrowanego konkubinatu). Małżeństwa jednopłciowe – gejów lub lesbijek, są już znacznie rzadsze. Dopuszczają je m.in. Skandynawia, RPA, Kanada i Hiszpania Homoseksualista, pedał czy gej? Jak mówić o przedstawicielach mniejszości, by ich nie urazić? Homoseksualista, pedał czy gej? Jak mówić o przedstawicielach mniejszości, by ich nie urazić? „Lesba” i „pedał” to w języku polskim jedne z największych inwektyw, obraźliwe przezwiska, którymi rzuca się na osoby niekoniecznie homoseksualne. Osoby homoseksualne preferują określenia nie noszące takich pejoratywnych znaczeń: gej, lesbijka, rzadziej słowo homoseksualista. Mówimy, jak zwracać się do osób homoseksualnych? Co zrobić, jeśli jesteś dyskryminowany z powodu swojej orientacji seksualnej? Kto może ci pomóc? Co zrobić, jeśli jesteś dyskryminowany z powodu swojej orientacji seksualnej? Kto może ci pomóc? Jeżeli spotyka cię dyskryminacja w tego powodu, że jesteś gejem/lesbijką/transseksualistą w pracy, szkole lub gdziekolwiek – wcale nie jesteś bezbronny. Polskie prawo zabrania dyskryminacji osób z powodu ich orientacji seksualnej. Pamiętaj, nie bagatelizuj sprawy, pomagając sobie pomagasz też innym! Mówimy, co zrobić jeśli jesteś dyskryminowany z powodu swojej orientacji seksualnej? Kto może Ci pomóc? W jakich krajach geje/lesbijki mogą adoptować dzieci? Dlaczego Polacy się tego boją? W jakich krajach geje/lesbijki mogą adoptować dzieci? Dlaczego Polacy się tego boją? Kilkanaście krajów na świecie wprowadziło już prawo umożliwiające parom jednej płci adopcję dzieci. W Polsce geje i lesbijki wciąż nie mogą adoptować i wychowywać dzieci. Badania opinii publicznej pokazują, że polskie społeczeństwo jest wciąż niechętne tego typu adopcji.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!