Prawdziwy zaginiony świat, cz. 2 - dinozaury, małopludy i pterodaktyle... czy rzeczywiście żyją na płaskowyżu Roraima?

Rzadko odwiedzany przez człowieka płaskowyż Roraima w Wenezueli to prawdziwy "Park Jurajski". Jakie kryje sekrety? Dziesiątki lat temu odkryli je dwaj śmiałkowie - podróżnicy botanik amator Everard im Thurn oraz geodeta Harry Perkins. Dziś ich śladami podążają współcześni odkrywcy. Kolejne perypetie na trasie ich fascynującej wędrówki w drugiej części filmu dokumentalnego „Prawdziwy zaginiony świat".
Dlaczego ten zapomniany przez wszystkich skrawek ziemi tak pociąga odkrywców? Na zagubionym w chmurach, odciętym od świata płaskowyżu spotkać można gatunki zwierząt, które zamieszkują ten teren od czasów prehistorycznych i przetrwały do współczesności w niezmienionej formie. Rzadko zapuszczają się tutaj ludzie. Nawet miejscowi Indianie omijają to miejsce z daleka. Wśród okolicznych ludów krążą legendy o przerażających potworach, które podobno zamieszkują te tereny - małpoludach, pterodaktylach, jadowitych pająkach i wężach gigantach.

Perypetie podróżników z przeszłości w książce „Zaginiony świat" uwiecznił brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle. Ekspedycję współczesnych odkrywców rejestruje kamera. Powieść brytyjskiego pisarza inspirowała twórców „King Konga" i „Parku Jurajskiego" do stworzenia fikcyjnej wizji gigantycznych potworów na taśmie celuloidowej. Głodni przygód podróżnicy poszukują mitycznych zwierząt w naturze, chcą spotkać się z nimi oko w oko, mierząc się po drodze z wyzwaniami związanymi z przemierzaniem dzikiej dżungli, stromych urwisk skalnych i nigdy wcześniej nie penetrowanych przez człowieka jaskiń. Czy uda im się zgłębić tajemnice zwierząt żyjących na końcu świata?


 

Redakcja 09/06/2014

Zobacz też

Program Troje uczonych wchodzi do baru na VOD. Fizyka nie musi być trudna! WIDEO Program Troje uczonych wchodzi do baru na VOD. Fizyka nie musi być trudna! WIDEO Troje amerykańskich naukowców - Anthony Carboni, Travis Taylor i Tara Long poprzez serię interaktywnych gier i zabaw przenoszą widzów do fascynującego i nieznanego świata nauki. Przeprowadzają szalone eksperymenty i niebezpieczne doświadczenia, by wytłumaczyć najbardziej skomplikowane zagadnienia naukowe. 50 sposobów na zabicie mamusi: serial o emerytce, która pokonuje własny strach 50 sposobów na zabicie mamusi: serial o emerytce, która pokonuje własny strach Baz Ashmawy – znany irlandzki prezenter radiowy i telewizyjny – postanowił zafundować swojej wiekowej mamie, Nancy, niezapomnianą podróż. W serialu dokumentalnym „50 sposobów na zabicie mamusi” widzimy, że wśród atrakcji, które dla niej przygotował, znalazły się m.in.: spływ pontonem po rwącej rzece, szalona jazda rollercoasterem i spotkanie oko w oko z krokodylem. Czy o takich wakacjach z kochającym synkiem starsza pani marzyła? Najniebezpieczniejsze miejsca świata: opis serialu Najniebezpieczniejsze miejsca świata: opis serialu Autorzy serialu „Najniebezpieczniejsze miejsca świata” odwiedzają lotniska, drogi, tunele i mosty, które przez swoje nietypowe położenie zasłużyły na miano najbardziej niebezpiecznych obiektów na świecie. Zobaczymy unikalne zdjęcia i mrożące krew w żyłach relacje świadków tragicznych zdarzeń. Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 6. Ucieczka z miasta. WIDEO Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 6. Ucieczka z miasta. WIDEO Każdy prepers wie, że w sytuacji kryzysowej należy jak najszybciej ewakuować się z miasta, z dala od dużych skupisk ludzkich. Dlatego – zanim dojdzie do niebezpieczeństwa - opracowuje dokładny plan ewakuacji. Nie ma czasu na zbędne ruchy ani na panikę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!