Prawdziwy zaginiony świat, cz. 2 - dinozaury, małopludy i pterodaktyle... czy rzeczywiście żyją na płaskowyżu Roraima?

Rzadko odwiedzany przez człowieka płaskowyż Roraima w Wenezueli to prawdziwy "Park Jurajski". Jakie kryje sekrety? Dziesiątki lat temu odkryli je dwaj śmiałkowie - podróżnicy botanik amator Everard im Thurn oraz geodeta Harry Perkins. Dziś ich śladami podążają współcześni odkrywcy. Kolejne perypetie na trasie ich fascynującej wędrówki w drugiej części filmu dokumentalnego „Prawdziwy zaginiony świat".
Dlaczego ten zapomniany przez wszystkich skrawek ziemi tak pociąga odkrywców? Na zagubionym w chmurach, odciętym od świata płaskowyżu spotkać można gatunki zwierząt, które zamieszkują ten teren od czasów prehistorycznych i przetrwały do współczesności w niezmienionej formie. Rzadko zapuszczają się tutaj ludzie. Nawet miejscowi Indianie omijają to miejsce z daleka. Wśród okolicznych ludów krążą legendy o przerażających potworach, które podobno zamieszkują te tereny - małpoludach, pterodaktylach, jadowitych pająkach i wężach gigantach.

Perypetie podróżników z przeszłości w książce „Zaginiony świat" uwiecznił brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle. Ekspedycję współczesnych odkrywców rejestruje kamera. Powieść brytyjskiego pisarza inspirowała twórców „King Konga" i „Parku Jurajskiego" do stworzenia fikcyjnej wizji gigantycznych potworów na taśmie celuloidowej. Głodni przygód podróżnicy poszukują mitycznych zwierząt w naturze, chcą spotkać się z nimi oko w oko, mierząc się po drodze z wyzwaniami związanymi z przemierzaniem dzikiej dżungli, stromych urwisk skalnych i nigdy wcześniej nie penetrowanych przez człowieka jaskiń. Czy uda im się zgłębić tajemnice zwierząt żyjących na końcu świata?


 

Redakcja 09/06/2014

Zobacz też

DAMIAN RACZKOWSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Białegostoku. Zobacz SYLWETKĘ posła DAMIAN RACZKOWSKI, poseł PO - KIM JEST poseł PO z Białegostoku. Zobacz SYLWETKĘ posła Damian Raczkowski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 24 (OKW Białystok). Prawnik i członek wielu komisji sejmowych. Jego pasją jest teakwondo, uważa, że "sztuki walki kształtują silną wolę oraz charakter niezwykle cenne nie tylko w życiu codziennym ale także w polityce". JAGNA MARCZUŁAJTIS-WALCZAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Zakopanego. Zobacz SYLWETKĘ posła JAGNA MARCZUŁAJTIS-WALCZAK, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Zakopanego. Zobacz SYLWETKĘ posła Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 13 (OKW Kraków). Jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek i gwiazda sportów zimowych w tej kadencji zadebiutuje w sejmowych ławach. BEATA MAŁECKA-LIBERA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Dąbrowy Górniczej. Zobacz SYLWETKĘ posła BEATA MAŁECKA-LIBERA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Dąbrowy Górniczej. Zobacz SYLWETKĘ posła Beata Małecka-Libera, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 32 (OKW Sosnowiec). Lekarz medycyny, specjalista od zarządzania placówkami medycznymi, a także działaczka lokalnych struktur PO. W Sejmie pracowała jako wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia, na swojej stronie internetowej pisze: "uważam, że Polacy zasługują na nowoczesny i sprawny system zdrowia publicznego". Dla Beaty Małeckiej-Libera priorytetem jest ochrona zdrowia.  KATARZYNA MATUSIK-LIPIEC, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Gorlic. Zobacz SYLWETKĘ posła KATARZYNA MATUSIK-LIPIEC, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Gorlic. Zobacz SYLWETKĘ posła Katarzyna Matusik-Lipiec, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 13 (OKW Kraków). Politolog, samorządowiec i działaczka lokalnych struktur partii.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!