Prawdziwy zaginiony świat - śladami powieści Artura Conan Doyle'a

Prawdziwy zaginiony świat to dwuczęściowy film, w którym ekipa wyrusza do świata opisanego w powieści sir Artura Conan Doyle'a - Zaginiony świat. Czy historie opisane w powieści miały swoje źródło w rzeczywistości?
Zdjęcie z artykułu: Prawdziwy zaginiony świat - śladami powieści Artura Conan Doyle'a
Prawdziwy zaginiony świat to podróż śladami powieści Zaginiony światźródło:FOKUS TV

 

Tworząc klasyczną powieść przygodową Zaginiony Świat, brytyjski pisarz Arthur Conan Doyle inspirował się wyprawą dwóch odkrywców: Everarda im Thurma i Harry’ego Perkinsa, którzy wspólnie dotarli na szczyt znajdującego się w Wenezueli płaskowyżu Roraima. Dziś śladami dawnej ekspedycji wyrusza zróżnicowana i zadziwiająca ekipa, starająca się odnaleźć ziarno prawdy skryte w fantastycznych opowieściach i mitach miejscowych Indian Pemon.

Ekspedycja napotka trudności niczym z kart Zaginionego Świata: niegościnny klimat, bezlitosną dżunglę i jej groźnych, ale fascynujących mieszkańców. Czy pośród gatunków niezmienionych od prehistorycznych czasów uda się napotkać i te, o których pisali dawni odkrywcy? Czy w opowieściach Indian o latających gadach i człekokształtnych małpach kryje się prawda? Żeby odpowiedzieć na te pytania, złożona ze specjalistów ekipa badawcza będzie przedzierać się przez dżunglę, penetrować jaskinie i pokonywać strome stoki skrytego w chmurach płaskowyżu.

Redakcja 02/06/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!