Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 8.: Początek apokalipsy. WIDEO bez cenzury

Wojna z Francją staje się faktem. Wojska króla francuskiego Karola VIII idą na Rzym wspierane siłami wrogich Aleksandrowi VI księstw włoskich. Jak się wkrótce okaże, Wieczne Miasto czeka straszliwy los...

Borgia: Początek apokalipsy

Borgia: Początek apokalipsy
Kraj produkcji: Włochy Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:35

Konflikt zbrojny z Francją przybiera na sile. W obronie Rzymu bierze udział straż papieska, na której czele stoi Cezar Borgia. Jednak walka z najeźdźcami kończy się niepowodzeniem. Wieczne Miasto zostanie oddane na pastwę francuskich żołdaków.

Tymczasem Lukrecja, nieszczęśliwa w swoim małżeństwie z Giovannim Sforzą żąda od swojego ojca – papieża Aleksandra VI – zgody na rozwód. Decyzja taka postawiłaby jednak pod znakiem zapytania sojusz z panującym w Mediolanie, sprzymierzonym z Rzymem rodem Sforzów. Konflikt z Francją zaognia się. Syn Rodriga Cezar zostaje wyznaczony na zakładnika w zamian za gwarancję neutralności Fabrizia Colonny.

.. Cały serial „Prawdziwa historia rodu Borgiów” na VOD: wszystkie odcinki za darmo!

Redakcja 26/09/2016

Podobne

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Dzięki hiszpańskiemu wsparciu Borgii udaje się wyprzeć wojska francuskie z Rzymu. Przyszedł zatem czas na gest wdzięczności wobec hiszpańskich sprzymierzeńców. Królowa Izabela Katolicka pragnie, by Wieczne Miasto zostało oczyszczone z Żydów. Czy Rodrigo Borgia spełni jej życzenie? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Konflikt między braćmi Juanem a Cezarem przybiera na sile. Pewnego dnia jeden z nich zostanie znaleziony martwy w odmętach Tybru. Kto jest winien jego śmierci? Oto rodzina Borgiów i jej losy w kolejnym odcinku serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Po zwycięstwie nad Savonarolą Cezar Borgia triumfalnie wraca do Rzymu. Sukces uważa za punkt zwrotny w swojej karierze. Nie rezygnuje z planów poślubienia Carlotty d'Aragon i włożenia na głowę korony króla Neapolu. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Czy Cezar znajdzie w końcu szczęście w małżeństwie? Czy zaspokoi swój monstrualny apetyt na podboje i zaszczyty? Syn papieża Aleksandra VI szykuje się do kolejnych wojennych manewrów. Próba zdobycia ręki Carlotty d'Aragon zakończyła się dla niego fiaskiem. Ale król Ludwik XII ma już dla Cezara inną matrymonialną propozycję. Jaką?

Zobacz też

Bajka terapeutyczna. Jak baśń staje się lekiem dla duszy? Bajka terapeutyczna. Jak baśń staje się lekiem dla duszy? Bajka terapeutyczna umożliwia rodzicom, nauczycielom, terapeutom nawiązać lepsze porozumienie z dziećmi. Pomaga rozpocząć rozmowy o strachu i leku. Może też być świetnym narzędziem integracyjnym (klasy, grupy na kolonii itp.). Bajka terapeutyczna potrafi wiele nauczyć - nie tylko dzieci. II wojna – cena imperium II wojna – cena imperium Opowieść o dwóch wojnach prowadzonych w tym samym czasie na przeciwnych krańcach globu. Zwykle określanych jedną nazwą – II Wojna Światowa. Odrębne konflikty – w Europie, świecie Zachodu oraz na dalekim Wschodzie przeciwko Japonii – ustaliły na długo nowy porządek we współczesnym świecie. Szpieg w „Hanojskim Hiltonie” Szpieg w „Hanojskim Hiltonie” Poznamy jeden z najpilniej strzeżonych sekretów wojny w Wietnamie. Tajna siatka szpiegów w obozie jenieckim zwanym „Hanojskim Hiltonem” przekazywała informacje bezpośrednio do Pentagonu i Białego Domu. Po 40 latach CIA i byli więźniowie odkrywają, w jaki sposób przebiegała ta niezwykła misja. Mur Berliński – jak opadła Żelazna Kurtyna Mur Berliński – jak opadła Żelazna Kurtyna Rankiem 13 sierpnia 1961 roku mieszkańców Berlina obudził huk młotów pneumatycznych i turkot czołgowych gąsienic. Za ich oknami wyrastał mur z drutem kolczastym, który podzielił stolicę Niemiec na dwie części. Dziennikarz Reutersa Adam Kellet-Long był naocznym świadkiem nocnego budowania muru berlińskiego. Jak wyglądały kulisy tego wydarzenia, które zmieniło polityczną historię Europy?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!