Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 4. Mądrość Ducha Świętego. WIDEO bez cenzury

Nad dachami Rzymu po raz kolejny unosi się czarny dym. Faworyci w walce o tron Piotrowy wciąż mają nie dość głosów, żeby zwyciężyć. Ale w walce o dużą stawkę wszystkie chwyty są dozwolone. Borgiowie wkrótce doczekają się wspaniałych wieści – Rodrigo Borgia zostaje wybrany papieżem Kościoła katolickiego!

Borgia: Mądrość Ducha Świętego

Borgia: Mądrość Ducha Świętego
Kraj produkcji: Włochy Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:04

Intryga – to właśnie ona rządzi w Kościele katolickim owych czasów. Wielki intrygant – to właśnie on obejmie w nim władzę. Jedni historycy mówić będą, że Rodrigo Borgia doszedł do najwyższych zaszczytów dzięki swojej niesamowitej przebiegłości i wręcz psychopatycznej żądzy władzy. Inni powiedzą, że był po prostu genialnym strategiem, wiedzącym, jak rozgrywać przeciwników. Są i tacy, którzy wierzą, że władza spłynęła na Borgię za wstawiennictwem Ducha Świętego – tak pokierował on jego poczynaniami, że Borgia cudem wręcz pokonał wszystkich przeciwników.

11 sierpnia 1492 Rodrigo Borgia obejmuje władzę w Kościele katolickim. Przyjmuje imię Aleksandra VI.Tymczasem cudownie uzdrowiona Lukrecja Borgia chce pójść do klasztoru i poświęcić się Bogu, który darował jej życie. Z kolei Cesare Borgia poszukuje swojego syna. Chce odpokutować grzechy.

.. Cały serial „Prawdziwa historia rodu Borgiów” na VOD: wszystkie odcinki za darmo!

Redakcja 20/09/2016

Podobne

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Dzięki hiszpańskiemu wsparciu Borgii udaje się wyprzeć wojska francuskie z Rzymu. Przyszedł zatem czas na gest wdzięczności wobec hiszpańskich sprzymierzeńców. Królowa Izabela Katolicka pragnie, by Wieczne Miasto zostało oczyszczone z Żydów. Czy Rodrigo Borgia spełni jej życzenie? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Konflikt między braćmi Juanem a Cezarem przybiera na sile. Pewnego dnia jeden z nich zostanie znaleziony martwy w odmętach Tybru. Kto jest winien jego śmierci? Oto rodzina Borgiów i jej losy w kolejnym odcinku serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Po zwycięstwie nad Savonarolą Cezar Borgia triumfalnie wraca do Rzymu. Sukces uważa za punkt zwrotny w swojej karierze. Nie rezygnuje z planów poślubienia Carlotty d'Aragon i włożenia na głowę korony króla Neapolu. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Czy Cezar znajdzie w końcu szczęście w małżeństwie? Czy zaspokoi swój monstrualny apetyt na podboje i zaszczyty? Syn papieża Aleksandra VI szykuje się do kolejnych wojennych manewrów. Próba zdobycia ręki Carlotty d'Aragon zakończyła się dla niego fiaskiem. Ale król Ludwik XII ma już dla Cezara inną matrymonialną propozycję. Jaką?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!