Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 3. Przysięga. WIDEO bez cenzury

Papież Innocenty VIII nie żyje. W Rzymie rozpoczyna się walka o władzę. Tron Piotrowy obejmie ten, kto okaże się bardziej przebiegły od pozostałych. Kardynałowie nie mają skrupułów. W walce o najwyższą godność gotowi są poświęcić wszystko. Rodzina Borgiów szykuje się do konklawe.

Borgia: Przysięga

Borgia: Przysięga
Kraj produkcji: Włochy Kategoria wiekowa Czas trwania 00:53:56

Kardynał Rodrigo Borgia ma apetyt na władzę. Pochodzi z jednego z najsilniejszych europejskich rodów, a szlaki w Stolicy Apostolskiej przetarł mu wujek - Alfonso de Borgia czyli papież Kalikst III. Jak posiąść najwyższe stanowisko w Kościele katolickim? Rodrigo wybiera metodę, która wydaje mu się być najskuteczniejsza - przekupstwo. Wszakże ówcześni hierarchowie katoliccy niczego tak nie pragną, jak pieniędzy.

Nieco inną metodę preferuje Cezar, nieślubny syn Rodriga. Zamierza on w intencji pozytywnego dla jego ojca zakończenia konklawe ofiarować swojego nowo narodzonego syna. W wyścigu do tronu Piotrowego obok Borgii staje znienawidzony przez niego wróg – Giuliano della Rovere.

Tymczasem Lukrecję Borgię trawi śmiertelna gorączka. Jej matka, Vanozza Cattanei, modli się o uzdrowienie dziecka.

.. Cały serial „Prawdziwa historia rodu Borgiów” na VOD: wszystkie odcinki za darmo!

Redakcja 19/09/2016

Podobne

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Dzięki hiszpańskiemu wsparciu Borgii udaje się wyprzeć wojska francuskie z Rzymu. Przyszedł zatem czas na gest wdzięczności wobec hiszpańskich sprzymierzeńców. Królowa Izabela Katolicka pragnie, by Wieczne Miasto zostało oczyszczone z Żydów. Czy Rodrigo Borgia spełni jej życzenie? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Konflikt między braćmi Juanem a Cezarem przybiera na sile. Pewnego dnia jeden z nich zostanie znaleziony martwy w odmętach Tybru. Kto jest winien jego śmierci? Oto rodzina Borgiów i jej losy w kolejnym odcinku serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Po zwycięstwie nad Savonarolą Cezar Borgia triumfalnie wraca do Rzymu. Sukces uważa za punkt zwrotny w swojej karierze. Nie rezygnuje z planów poślubienia Carlotty d'Aragon i włożenia na głowę korony króla Neapolu. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Czy Cezar znajdzie w końcu szczęście w małżeństwie? Czy zaspokoi swój monstrualny apetyt na podboje i zaszczyty? Syn papieża Aleksandra VI szykuje się do kolejnych wojennych manewrów. Próba zdobycia ręki Carlotty d'Aragon zakończyła się dla niego fiaskiem. Ale król Ludwik XII ma już dla Cezara inną matrymonialną propozycję. Jaką?

Zobacz też

Przeszczepienie z głową czy bez głowy? Przeszczepienie z głową czy bez głowy? Jeszcze nie teraz, może za sto lat. Taka jest opinia świata nauki. Przeprowadzenie niektórych etapów operacji, dzięki ogromnemu postępowi w chirurgii, jest już możliwe. Ale bariera rdzenia kręgowego pozostaje nie do sforsowania. Jego odcięcie w trakcie wymiany korpusu oznacza przerwanie tysięcy połączeń nerwowych z „centralą” w mózgu. Reszta ciała przyszyta do głowy niemogącej wydawać rozkazów będzie jak kłoda. Nieruchoma, sparaliżowana, bez czucia. Jest takie ryzyko, ale to i tak lepsze niż śmierć – uważa dr Sergio Canavero, wybitny włoski neurochirurg, mający na koncie kilka pionierskich pomysłów. Tego samego zdania jest przyszły biorca, 30-letni Rosjanin Walery Spiridonow, cierpiący na rdzeniowy zanik mięśni i bez przeszczepu ciała skazany na śmierć. Jak seks zmienił świat: program o ukrytej roli erotyzmu w dziejach cywilizacji. WIDEO Jak seks zmienił świat: program o ukrytej roli erotyzmu w dziejach cywilizacji. WIDEO Inaczej niż pragnienie, głód czy potrzeba schronienia, pożądanie nie jest instynktem warunkującym przeżycie. Mimo to seks okazuje się siłą nie mniejszą, a niekiedy wręcz potężniejszą niż tamte. W dziejach świata nieraz bowiem splatał się z innymi wielkimi namiętnościami, takimi jak żądza władzy czy pociąg do pieniędzy. Choć może trudno to uwierzyć, niejednokrotnie właśnie przez seks zmieniały się koleje losów całego świata. W jaki sposób? Miejska dżungla Miejska dżungla Dzikie zwierzęta wkraczają do miejskiej przestrzeni. Ludzie bezustannie rozbudowują miasta, a zwierzęta tracą swoje domy. W końcu zapukały do naszych drzwi. W wiadomościach słychać mrożące krew w żyłach historie, które wydarzają się tuż za naszym progiem. Opel Corsa. Dla kogo? Czy warto? Dane techniczne, testy i opinie. WIDEO Opel Corsa. Dla kogo? Czy warto? Dane techniczne, testy i opinie. WIDEO Opel Corsa doczekał się piątej generacji. Od powstania samochodu minęły już 34 lata. Dowiedz się więcej o tym małym miejskim aucie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!