Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 2. Fala upałów. WIDEO bez cenzury

Papież Aleksander VI słynął z zamiłowania do seksualnych ekscesów. Nie było to zresztą w jego czasach niczym szczególnie wyjątkowym wśród hierarchów kościoła katolickiego.  Niemal wszyscy utrzymywali kontakty z kobietami, mieli metresy, kochanki i brali udział w orgiach. Niemal wszyscy mieli też nieślubne dzieci, których nie ukrywali. Wręcz przeciwnie, traktowali je jako prawowitych dziedziców swoich majątków i zaszczytów.

Około roku 1467 Rodrigo Borgia poznaje kobietę, która zostanie matką czwórki jego dzieci. Romans Rodriga i Vanozzy Cattanei będzie trwał aż do początku lat 80., a jego owocami staną się Cezar, Juan, Lukrecja i Jofre.

Wróćmy jednak do Rzymu początku lat 90. XV wieku... W mieście zaczyna szaleć epidemia śmiertelnej gorączki. Zapada na nią również i papież Innocenty VIII. Jego stan pogarsza się z dnia na dzień. Kardynałowie szykują się zatem do konklawe. Wezmą w nim udział zarówno Rodrigo Borgia, jak i jego najwięksi przeciwnicy – Fabrizio Colonna oraz Giuliano Della Rovere. Rozpoczyna się bezpardonowa walka o Tron Piotrowy. Wygra ten, kto przechytrzy pozostałych.

Tymczasem zaręczyny Lukrecji Borgii z Don Gasparem zostają zerwane. Ojciec ma już dla niej nowego kandydata na męża. Cezar udaje się do wróżki, która przepowiada pięć kolejnych zgonów, nim skończy się lato...

.. Cały serial „Prawdziwa historia rodu Borgiów” na VOD: wszystkie odcinki za darmo!

Redakcja 16/09/2016

Podobne

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Dzięki hiszpańskiemu wsparciu Borgii udaje się wyprzeć wojska francuskie z Rzymu. Przyszedł zatem czas na gest wdzięczności wobec hiszpańskich sprzymierzeńców. Królowa Izabela Katolicka pragnie, by Wieczne Miasto zostało oczyszczone z Żydów. Czy Rodrigo Borgia spełni jej życzenie? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Konflikt między braćmi Juanem a Cezarem przybiera na sile. Pewnego dnia jeden z nich zostanie znaleziony martwy w odmętach Tybru. Kto jest winien jego śmierci? Oto rodzina Borgiów i jej losy w kolejnym odcinku serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Po zwycięstwie nad Savonarolą Cezar Borgia triumfalnie wraca do Rzymu. Sukces uważa za punkt zwrotny w swojej karierze. Nie rezygnuje z planów poślubienia Carlotty d'Aragon i włożenia na głowę korony króla Neapolu. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Czy Cezar znajdzie w końcu szczęście w małżeństwie? Czy zaspokoi swój monstrualny apetyt na podboje i zaszczyty? Syn papieża Aleksandra VI szykuje się do kolejnych wojennych manewrów. Próba zdobycia ręki Carlotty d'Aragon zakończyła się dla niego fiaskiem. Ale król Ludwik XII ma już dla Cezara inną matrymonialną propozycję. Jaką?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!