Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 1. Rok 1492. WIDEO bez cenzury

Jest rok 1492. Krzysztof Kolumb odkrywa Amerykę, a w Rzymie na tronie Piotrowym zasiada jeden z najsłynniejszych papieży w historii kościoła katolickiego. Rodrigo Borgia przyjmuje imię Aleksandra VI, a legendy o jego pontyfikacie będą krążyć jeszcze przez długie wieki. Chcecie wiedzieć, dlaczego?

Borgia: 1492

Borgia: 1492
Kraj produkcji: Włochy Kategoria wiekowa Czas trwania 00:54:38

Kim był papież Aleksander VI? Rodrigo Borgia przyszedł na świat w jednym z najpotężniejszych rodów ówczesnej Europy. Był synem Jofré de Borgii y Escrivà i Isabel de Borgii. Na tronie Piotrowym przetarł mu szlaki jego wuj - Alfonso de Bogia jako papież Kalikst III.

Tuż przed objęciem pontyfikatu Rodrigo, będący wówczas rzymskim kardynałem, otrzymuje straszną wiadomość. Jego syn Pedro Luis nie żyje. Poruszony tym do głębi, Borgia decyduje, by zgromadzić wokół siebie pozostałe dzieci i zatroszczyć się o ich przyszłość.

W roku 1492 Lukrecja Borgia ma 12 lat. Już czas, by wyszła za mąż. Cezar ma lat 17 i niedługo zostanie biskupem Walencji. Juan jest od niego o rok młodszy i zostanie księciem Gandii. Dzieci Rodriga przeżywają pierwsze miłosne uniesienia, którym towarzyszą seksualne ekscesy, zmagają się z problemami okresu dojrzewania. Bracia zaczynają ze sobą rywalizować. Jak na ich zachowanie zapatruje się Rodrigo? Czym zaowocują młodzieńcze postępki nieślubnych dzieci rzymskiego kardynała?

.. Cały serial „Prawdziwa historia rodu Borgiów” na VOD: wszystkie odcinki za darmo!

Redakcja 15/09/2016

Podobne

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 11.: Boski potwór. WIDEO bez cenzury Dzięki hiszpańskiemu wsparciu Borgii udaje się wyprzeć wojska francuskie z Rzymu. Przyszedł zatem czas na gest wdzięczności wobec hiszpańskich sprzymierzeńców. Królowa Izabela Katolicka pragnie, by Wieczne Miasto zostało oczyszczone z Żydów. Czy Rodrigo Borgia spełni jej życzenie? Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 12. Wąż podnosi głowę. WIDEO bez cenzury Konflikt między braćmi Juanem a Cezarem przybiera na sile. Pewnego dnia jeden z nich zostanie znaleziony martwy w odmętach Tybru. Kto jest winien jego śmierci? Oto rodzina Borgiów i jej losy w kolejnym odcinku serialu „Prawdziwa historia rodu Borgiów". Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 5. Wniebowstąpienie. WIDEO bez cenzury Po zwycięstwie nad Savonarolą Cezar Borgia triumfalnie wraca do Rzymu. Sukces uważa za punkt zwrotny w swojej karierze. Nie rezygnuje z planów poślubienia Carlotty d'Aragon i włożenia na głowę korony króla Neapolu. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 2., odcinek 10. Wniebowzięcie. WIDEO Czy Cezar znajdzie w końcu szczęście w małżeństwie? Czy zaspokoi swój monstrualny apetyt na podboje i zaszczyty? Syn papieża Aleksandra VI szykuje się do kolejnych wojennych manewrów. Próba zdobycia ręki Carlotty d'Aragon zakończyła się dla niego fiaskiem. Ale król Ludwik XII ma już dla Cezara inną matrymonialną propozycję. Jaką?

Zobacz też

Jak zrobić strój kota? Kostium karnawałowy łatwy do wykonania Jak zrobić strój kota? Kostium karnawałowy łatwy do wykonania Nie wiesz, jak wykonać strój kota na szkolny bal karnawałowy? Jeśli twoje dziecko zamarzyło, by na balu zostać kotem, masz szczęście, że tylko kotem. Tak naprawdę strój ten jest jednym z najłatwiejszych do wykonania. Zobacz jedną z propozycji wykonania stroju kota. Kiedy na emeryturę po reformie? Tabela: wiek emerytalny kobiet i mężczyzn Kiedy na emeryturę po reformie? Tabela: wiek emerytalny kobiet i mężczyzn Rząd PiS obiecał obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Prace nad projektem partii Jarosława Kaczyńskiego trwają. Już teraz jednak wiadomo, że nowe rozwiązanie ma tworzyć jedynie uprawnienie do wcześniejszego przechodzenia na emeryturę – praca do 65. roku życia w przypadku kobiet i 67. roku życia u mężczyzn nadal będzie możliwa, zaś dłuższy w takim przypadku okres składkowy będzie się przekładał na wysokość świadczenia. Izabela Podolec, partnerka Apoloniusza Tajnera. Kim jest? Co osiągnęła? Izabela Podolec, partnerka Apoloniusza Tajnera. Kim jest? Co osiągnęła? Izabela Podolec – tak nazywa się partnerka Apoloniusza Tajnera. O pięknej brunetce jeszcze niedawno plotkarskie media spekulowały, że to Pakistanka o imieniu Pamela. Kim naprawdę jest i czym się zajmuje Izabela Podolec? Kiedy rozebrać choinkę? Tradycyjne daty: 6 stycznia, 2 lutego i... WIDEO Kiedy rozebrać choinkę? Tradycyjne daty: 6 stycznia, 2 lutego i... WIDEO Kiedy rozebrać choinkę? Sprawa wydaje się prosta – bożonarodzeniowe drzewko należy wyrzucić wtedy, gdy przestanie wyglądać świeżo i dekoracyjnie. Tradycyjnie jednak choinka w polskim domu stoi do jednego z trzech świąt: Trzech Króli, Niedzieli Chrztu Pańskiego lub Matki Bożej Gromnicznej. Jakie to daty?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!