Prawa kobiet w Pakistanie. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Pakistanki odsłaniają twarz

Pakistan – co rok setki kobiet w tym kraju zostają oblane kwasem. Mężczyźni mszczą się na nich w tej sposób za ich rzekome przewinienia – odmowę w odpowiedzi na zaloty czy nieposłuszeństwo. Wraz z kamerą filmu dokumentalnego „Pakistanki odsłaniają twarz" towarzyszymy pani Massarat Misbah, która pomaga ofiarami tego rodzaju ataków.
Pakistan - życie kobiet w tym kraju nie jest łatwe. Fundamentalizm religijny i kultura macho sprawiają, że Każdego roku setki Pakistanek w wieku od 14 do 25 lat padają ofiarami mężczyzn, którzy oblewają je kwasem. Powodem ataków są ich wyimaginowane winy - nieposłuszeństwo, podejrzenie, że dopuściły się zdrady, odmowa w odpowiedzi na zaloty. Oblanie kwasem całkowicie zmienia życie zaatakowanych kobiet. Odwraca się od nich rodzina, nie mają szans na znalezienie pracy. Zaprzestają wychodzenia z domu, zasłaniają twarz. Jak się jednak okazuje, nie są same. Z pomocą zaatakowanym Pakistankom przychodzi Massarat Misbah, która stworzyła fundację Smile Again Pakistan. Massarat jeździ od wioski do wioski i pomaga oblanym kwasem kobietom w bardzo konkretny sposób – organizuje dla nich pomoc psychologiczną oraz kursy, które mogą pomóc im w znalezieniu pracy, w bardzo konkretny sposób walczy o prawa kobiet. Wraz z kamerą dokumentu „Pakistanki odsłaniają twarz" towarzyszymy w jej podróżach poznając kobiety, którym idzie z pomocą.

Redakcja 27/03/2015

Zobacz też

SŁAWOMIR KOWALSKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Katowic. Zobacz SYLWETKĘ posła SŁAWOMIR KOWALSKI, poseł PO. KIM JEST poseł PO z Katowic. Zobacz SYLWETKĘ posła Sławomir Kowalski, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 27 (OKW Bielsko-Biała). Były senator, nauczyciel i działacz samorządowy. JAROSŁAW KOZACZYŃSKI, poseł PO - KIM JEST posła PO z Siedlec. Zobacz SYLWETKĘ posła JAROSŁAW KOZACZYŃSKI, poseł PO - KIM JEST posła PO z Siedlec. Zobacz SYLWETKĘ posła Jarosław Kozaczyński, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 18 (OKW Siedlce). Samorządowiec i działacz lokalnych struktur PO. Obecnie bierze udział w pracach Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Parlamentarnego Zespołu Sportowego. Zobacz sylwetkę posła. IWONA KOZŁOWSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Więcborka . Zobacz SYLWETKĘ posła IWONA KOZŁOWSKA, posłanka PO - KIM JEST posłanka PO z Więcborka . Zobacz SYLWETKĘ posła Iwona Kozłowska, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Platformy Obywatelskiej, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 4 (OKW Bydgoszcz). Nauczycielka, terapeuta i debiutantka w sejmowych ławach. Podczas ślubowania w Sejmie powiedziała: "chciałabym się zająć polityką społeczną i rodzinną. Zgodnie ze swoją dotychczasową pracą i działalnością, ale myślę też o samorządzie terytorialnym". W Sejmie bierze udział w pracach Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Kim jest Krzysztof Gospodarek, SYN VIOLETTY VILLAS? Kim jest Krzysztof Gospodarek, SYN VIOLETTY VILLAS? Krzysztof Gospodarek syn Violetty Villas starał się pomóc matce w chorobie. Choć wiele osób zadaje sobie pytanie, jak najbliższa rodzina mogła dopuścić do tego, aby Violetta Villas zmarła w tak dramatycznych warunkach, syn nie opuścił matki - po prostu nie miał do niej dostępu. Kim jest Krzysztof Gospodarek, syn Violetty Villas?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!