Prawa kobiet w Pakistanie. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Pakistanki odsłaniają twarz

Pakistan – co rok setki kobiet w tym kraju zostają oblane kwasem. Mężczyźni mszczą się na nich w tej sposób za ich rzekome przewinienia – odmowę w odpowiedzi na zaloty czy nieposłuszeństwo. Wraz z kamerą filmu dokumentalnego „Pakistanki odsłaniają twarz" towarzyszymy pani Massarat Misbah, która pomaga ofiarami tego rodzaju ataków.
Pakistan - życie kobiet w tym kraju nie jest łatwe. Fundamentalizm religijny i kultura macho sprawiają, że Każdego roku setki Pakistanek w wieku od 14 do 25 lat padają ofiarami mężczyzn, którzy oblewają je kwasem. Powodem ataków są ich wyimaginowane winy - nieposłuszeństwo, podejrzenie, że dopuściły się zdrady, odmowa w odpowiedzi na zaloty. Oblanie kwasem całkowicie zmienia życie zaatakowanych kobiet. Odwraca się od nich rodzina, nie mają szans na znalezienie pracy. Zaprzestają wychodzenia z domu, zasłaniają twarz. Jak się jednak okazuje, nie są same. Z pomocą zaatakowanym Pakistankom przychodzi Massarat Misbah, która stworzyła fundację Smile Again Pakistan. Massarat jeździ od wioski do wioski i pomaga oblanym kwasem kobietom w bardzo konkretny sposób – organizuje dla nich pomoc psychologiczną oraz kursy, które mogą pomóc im w znalezieniu pracy, w bardzo konkretny sposób walczy o prawa kobiet. Wraz z kamerą dokumentu „Pakistanki odsłaniają twarz" towarzyszymy w jej podróżach poznając kobiety, którym idzie z pomocą.

Redakcja 27/03/2015

Zobacz też

Jak naprawić wyłączające się PS3 Slim? Jak naprawić wyłączające się PS3 Slim? Twoja konsola Playstation 3 sama się wyłącza? Gwarancja się skończyła? Nie musisz oddawać konsoli do kosztownej naprawy. Mówimy, jak poradzić sobie samodzielnie z usterką. To typowa wada PS3 slim wyposażonych w zasilacz typu APS-250. Jakie są najbardziej znane kobiety w polityce? Jakie są najbardziej znane kobiety w polityce? Przez długie lata w świecie polityki dominowali mężczyźni. Dziś, w XXI wieku coraz częściej w szeregach partyjnych występują kobiety. Mimo, że przedstawicielki płci pięknej to wciąż mała część polityki, jednak nawet ich znikoma obecność na arenie politycznej to niewątpliwie powód do dumy. Kto z nas nie zna walecznej Julii Tymoszenko, czy pierwszej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz? Poznaj inne inspirujące kobiety w polityce. Kradzież samochodu. Złodzieje mają nową metodę "na butelkę"! Uważaj, kiedy pokazują na koło! Kradzież samochodu. Złodzieje mają nową metodę "na butelkę"! Uważaj, kiedy pokazują na koło! Złodzieje kradną samochody już nie tylko "na koło", ale również "na butelkę". Do tej pory policja odnotowywała kradzieże samochodów sposobem "na koło". Jednak ostatnio złodzieje samochodów coraz chętniej stosują nową metodę kradzieży "na butelkę". Na czym polega kradzież auta "na koło", a na czym kradzież "na butelkę"? Jak się gra w baseball? ZASADY GRY W BASEBALL Jak się gra w baseball? ZASADY GRY W BASEBALL Baseball jest popularnym sportem przede wszystkim w USA. Tam baseball to nie tylko wielka liga i gwiazdy, ale także rozrywek dla każdego. W Polsce, niestety niewiele osób się nim interesuje, a jeszcze mniej w to gra. POZNAJ podstawowe zasady gry w baseball.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!