Prawa kobiet w Pakistanie. FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Pakistanki odsłaniają twarz

Pakistan – co rok setki kobiet w tym kraju zostają oblane kwasem. Mężczyźni mszczą się na nich w tej sposób za ich rzekome przewinienia – odmowę w odpowiedzi na zaloty czy nieposłuszeństwo. Wraz z kamerą filmu dokumentalnego „Pakistanki odsłaniają twarz" towarzyszymy pani Massarat Misbah, która pomaga ofiarami tego rodzaju ataków.
Pakistan - życie kobiet w tym kraju nie jest łatwe. Fundamentalizm religijny i kultura macho sprawiają, że Każdego roku setki Pakistanek w wieku od 14 do 25 lat padają ofiarami mężczyzn, którzy oblewają je kwasem. Powodem ataków są ich wyimaginowane winy - nieposłuszeństwo, podejrzenie, że dopuściły się zdrady, odmowa w odpowiedzi na zaloty. Oblanie kwasem całkowicie zmienia życie zaatakowanych kobiet. Odwraca się od nich rodzina, nie mają szans na znalezienie pracy. Zaprzestają wychodzenia z domu, zasłaniają twarz. Jak się jednak okazuje, nie są same. Z pomocą zaatakowanym Pakistankom przychodzi Massarat Misbah, która stworzyła fundację Smile Again Pakistan. Massarat jeździ od wioski do wioski i pomaga oblanym kwasem kobietom w bardzo konkretny sposób – organizuje dla nich pomoc psychologiczną oraz kursy, które mogą pomóc im w znalezieniu pracy, w bardzo konkretny sposób walczy o prawa kobiet. Wraz z kamerą dokumentu „Pakistanki odsłaniają twarz" towarzyszymy w jej podróżach poznając kobiety, którym idzie z pomocą.

Redakcja 29/03/2015

Zobacz też

Top Guns – SuperBroń. Pistolety, strzelby i karabiny, które wstrząsnęły światem. ZDJĘCIA Top Guns – SuperBroń. Pistolety, strzelby i karabiny, które wstrząsnęły światem. ZDJĘCIA Najlepsi strzelcy wyborowi, pod czujnym okiem prowadzącego program Colby’ego Donaldsona poddadzą morderczym testom egzemplarze legendarnej broni. Załadują i odpalą najbardziej znane pistolety, strzelby i karabiny. Zwycięzca może być tylko jeden! 9 kompania. Rosyjskie mięso armatnie w Afganistanie 9 kompania. Rosyjskie mięso armatnie w Afganistanie Zrealizowany z ogromnym rozmachem megahit w reżyserii Fiodora Bondarczuka opowiada o radzieckich działaniach wojennych w Afganistanie w latach 80. XX wieku. Bohaterów poznajemy podczas ćwiczeń w obozie szkoleniowym. Młodzi chłopcy przyjechali z całego kraju, zostawili swoje rodziny i domy, aby walczyć w obronie ojczyzny. Narzekają na trudne i wyczerpujące przygotowania, choć większość z nich to prawdziwi twardziele. Nie spodziewają się jednak, że najgorsze dopiero przed nimi. Wojna po rosyjsku. Fakty i mity ws. walk w Osetii Południowej Wojna po rosyjsku. Fakty i mity ws. walk w Osetii Południowej „Wojna po rosyjsku” to niezwykły reportaż o wojnie w Osetii Południowej z 2008 roku, prowadzonej między wojskami gruzińskimi a połączonymi siłami rosyjskimi i separatystycznej Osetii. Autorzy – Olga Konska i Andriej Niekrasow – odsłaniają kulisy i historyczny kontekst tego głośnego konfliktu, ale też pokazują jak kształtuje się „fakty” pokazywane w telewizyjnych serwisach informacyjnych i na pierwszych stronach gazet. Biesy po latach: Andrzej Wajda w teatrze. Dokument o wielkim reżyserze. ZDJĘCIA, TRAILER Biesy po latach: Andrzej Wajda w teatrze. Dokument o wielkim reżyserze. ZDJĘCIA, TRAILER Film dokumentalny „Biesy po latach” odsłania kulisy realizacji fenomenalnego spektaklu „Biesy” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Przedstawienie oparte na powieści Fiodora Dostojewskiego w adaptacji Alberta Camusa to największe dokonanie Wajdy na niwie teatru; dość powiedzieć, że nie schodziło z afisza przez 14 lat! W filmie zaprezentowano archiwalne fragmenty sceniczne, wypowiedzi aktorów oraz wspomnienia Wajdy.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!