Czym był „Młot na czarownice"?

„Pradawne sekrety. Biblia łowców czarownic" to niesamowity dokument opowiadający historię polowań na czarownice i dokumentu zwanego „Młotem na czarownice", który ten proceder sankcjonował.
 

„Malleus Maleficarum" to jeden z najbardziej niesławnych dokumentów w dziejach kościoła. Jego autorem był Heinrich Kramer, dominikański inkwizytor, słynący z olbrzymiej niechęci do kobiet. Jak twierdził, femina (kobieta) to wyraz stworzony ze słów fides (wiara) i minus, a każda kobieta, kierowana nieokiełznanym pożądaniem, sama pcha się w ramiona szatana. Szczycił się tym, że sam posłał na stos 200 kobiet. Jego dokument posłał ich na stos znacznie więcej. „ Młot na czarownice", po raz pierwszy opublikowany w 1487 roku, stał się instrukcją dla tzw. łowców czarownic. Przez dziesiątki lat stanowił kompendium wiedzy na temat czarów i relacji kobiet z szatanem. Współcześni badacze po raz kolejny przyglądają się dokumentowi i sprawdzają, jak wyglądało egzekwowanie go w praktyce, a ekipa dokumentalistów przedstawia rezultaty ich badań w formie poruszających inscenizacji.
 
 

 

Redakcja 26/10/2014

Zobacz też

Tanie bilety LOT: jak kupić tanie bilety lotnicze? Tanie bilety LOT: jak kupić tanie bilety lotnicze? Oto kolejny dowód na to, że latanie może być mało kosztowne i coraz bardziej się opłaca. Różne linie lotnicze oferują nam coraz tańsze podróżowanie zarówno w kraju, jak i na terenie całej Europy. Ostatnio dołączyły do nich również Polskie Linie Lotnicze LOT. Jak kupić tanie bilety LOT? Na jakie zniżki możemy liczyć? Seks. Czego kobieta nie powinna robić mężczyźnie? RECEPTA na UDANY ZWIĄZEK Seks. Czego kobieta nie powinna robić mężczyźnie? RECEPTA na UDANY ZWIĄZEK Są rzeczy i sprawy właściwe kobietom. Są rzeczy i sprawy właściwe mężczyznom. Są rzeczy i sprawy, które robią tylko mężczyźni lub tylko kobiety. Są w końcu i takie, które mężczyźni mogą zrobić kobietom oraz dla kobiet i odwrotnie. Jest też jednak sporo sprawi rzeczy, których kobiety nigdy nie powinny robić mężczyznom. Co to jest? Jakimi kategoriami kierować się przy wyborze rasy psa? Jakimi kategoriami kierować się przy wyborze rasy psa? Wybór rasy psa nie jest sprawą łatwą. Wymaga przemyśleń i analizy. Musisz się zastanowić, czego dokładnie oczekujesz od pupila i ile czasu będziesz mógł mu poświęcić. Ważne jest. czy pies będzie pasował do twojego trybu życia. Obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce: co trzeba mieć w samochodzie? Obowiązkowe wyposażenie auta w Polsce: co trzeba mieć w samochodzie? Przewóz w aucie takich przedmiotów, jak: apteczka, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy, zapasowa żarówka czy kamizelka odblaskowa, w różnych europejskich państwach jest uregulowany odmiennymi przepisami. Które z tych elementów muszą obowiązkowo znaleźć się na wyposażeniu pojazdu w Polsce?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!