Potęga natury – fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata

„Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku?
W pierwszym odcinku programu „Potęga natury" odwiedzimy Arktykę i zobaczymy, jak krótkie lato na biegunie północnym w mgnieniu oka przekształca nieprzyjazne organizmom żywym tereny w miejsce tętniące życiem. Spod szybko topniejącego lodu wyłaniają się wyspy, rzeki i kanały, które zapełniają się najróżniejszymi gatunkami zwierząt. Po długiej zimie budzą się do życia lisy arktyczne, białuchy, lemingi i liczne gatunki ptaków. Wielkie topnienie lodów to dla wielu z przedstawicieli tamtejszej fauny znak do rozpoczęcia wielkich migracji. Miejsce pobytu zmieniają renifery i gęsi śnieżne. Ale są też i zwierzęta, dla których lato to najtrudniejsza pora roku - niedźwiedzie polarne.

W kolejnych odcinkach „Potęgi natury" wraz z kamerami odwiedzimy kolejne miejsca na Ziemi, w których będziemy podziwiać fascynujący świat zwierząt. Wspólnie z łososiami odbędziemy podróż z Pacyfiku do strumieni na Alasce, a u kresu nasze wędrówki zobaczymy wielką rybną ucztę wygłodniałych grizzly. We wschodniej Afryce, na pastwiska Parku Narodowego Serengeti przyjrzymy się migracji ogromnych stad gnu i zebr. Z kolei u wybrzeży Afryki południowej spotykamy potężne stada delfinów, rekinów i innych morskich drapieżników przybywających tu, by polować na sardynki. W Afryce środkowej, na równinie Kalahari spotkamy słonie, które przemierzają wielkie przestrzenie lądu, by dotrzeć do zbiorników wodnych. Przyjrzymy się też hipopotamom, walczącym o terytoria. Następnie przeniesiemy się na wybrzeża Alaski, gdzie będziemy asystować wielkiej uczcie orek, lwów morskich i fok, które przybywają tu, by cieszyć się obfitością pokarmu.

Redakcja 19/09/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!