Potęga natury – fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata

„Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku?
W pierwszym odcinku programu „Potęga natury" odwiedzimy Arktykę i zobaczymy, jak krótkie lato na biegunie północnym w mgnieniu oka przekształca nieprzyjazne organizmom żywym tereny w miejsce tętniące życiem. Spod szybko topniejącego lodu wyłaniają się wyspy, rzeki i kanały, które zapełniają się najróżniejszymi gatunkami zwierząt. Po długiej zimie budzą się do życia lisy arktyczne, białuchy, lemingi i liczne gatunki ptaków. Wielkie topnienie lodów to dla wielu z przedstawicieli tamtejszej fauny znak do rozpoczęcia wielkich migracji. Miejsce pobytu zmieniają renifery i gęsi śnieżne. Ale są też i zwierzęta, dla których lato to najtrudniejsza pora roku - niedźwiedzie polarne.

W kolejnych odcinkach „Potęgi natury" wraz z kamerami odwiedzimy kolejne miejsca na Ziemi, w których będziemy podziwiać fascynujący świat zwierząt. Wspólnie z łososiami odbędziemy podróż z Pacyfiku do strumieni na Alasce, a u kresu nasze wędrówki zobaczymy wielką rybną ucztę wygłodniałych grizzly. We wschodniej Afryce, na pastwiska Parku Narodowego Serengeti przyjrzymy się migracji ogromnych stad gnu i zebr. Z kolei u wybrzeży Afryki południowej spotykamy potężne stada delfinów, rekinów i innych morskich drapieżników przybywających tu, by polować na sardynki. W Afryce środkowej, na równinie Kalahari spotkamy słonie, które przemierzają wielkie przestrzenie lądu, by dotrzeć do zbiorników wodnych. Przyjrzymy się też hipopotamom, walczącym o terytoria. Następnie przeniesiemy się na wybrzeża Alaski, gdzie będziemy asystować wielkiej uczcie orek, lwów morskich i fok, które przybywają tu, by cieszyć się obfitością pokarmu.

Redakcja 18/09/2014

Zobacz też

Co w święta robią osoby, które nie są katolikami? Jak święta spędzają wyznawcy innych religii? Co w święta robią osoby, które nie są katolikami? Jak święta spędzają wyznawcy innych religii? Czasy, gdy Polska była krajem monokulturowym, jednej dominującej religii, powoli odchodzą w przeszłość. Coraz więcej osób nie czuje się katolikami i ma kłopot z religijnymi uroczystościami, takimi jak święta Bożego Narodzenia. Co wtedy robią? Jak ten spędzają świąteczny dla nas czas? DREWNIANY KARMNIK DLA PTAKÓW. Jak zrobić karmnik z drewna dla ptaków? DREWNIANY KARMNIK DLA PTAKÓW. Jak zrobić karmnik z drewna dla ptaków? Karmnik z drewna dla ptaków możemy zbudować sami. Warto, bo dokarmianie ptaków w zimie to obowiązek każdego, kto szanuje przyrodę. Wydawałoby się, że zbudowanie karmnika z drewna wymaga specjalnych umiejętności. Otóż nie. Wystarczy kawałek sklejki, kilka listewek, odrobina zdolności manualnych i karmnik gotowy. Mówimy, jak zbudować karmnik z drewna dla ptaków. Jak uniknąć MANDATU za przekroczenie prędkości? Gdzie są RADARY? Co zrobić, gdy zatrzyma cię DROGÓWKA? Jak uniknąć MANDATU za przekroczenie prędkości? Gdzie są RADARY? Co zrobić, gdy zatrzyma cię DROGÓWKA? Mandat to nie tylko stracone pieniądze, ale również punkty, które nierzadko stanowią jeszcze większy problem. Jak uniknąć spotkania z policjantami? Co zrobić, by uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości, gdy już zostaniemy zatrzymani? Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY] Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY] Coraz więcej Polaków żyje na kredyt, a ich długi rosną w zastraszająco szybkim tempie. Komornik na karku? Dziś nie należy to do rzadkości. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności przed komornikiem. Jak się ustrzec komornika?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!