Potęga natury – fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata

„Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku?
W pierwszym odcinku programu „Potęga natury" odwiedzimy Arktykę i zobaczymy, jak krótkie lato na biegunie północnym w mgnieniu oka przekształca nieprzyjazne organizmom żywym tereny w miejsce tętniące życiem. Spod szybko topniejącego lodu wyłaniają się wyspy, rzeki i kanały, które zapełniają się najróżniejszymi gatunkami zwierząt. Po długiej zimie budzą się do życia lisy arktyczne, białuchy, lemingi i liczne gatunki ptaków. Wielkie topnienie lodów to dla wielu z przedstawicieli tamtejszej fauny znak do rozpoczęcia wielkich migracji. Miejsce pobytu zmieniają renifery i gęsi śnieżne. Ale są też i zwierzęta, dla których lato to najtrudniejsza pora roku - niedźwiedzie polarne.

W kolejnych odcinkach „Potęgi natury" wraz z kamerami odwiedzimy kolejne miejsca na Ziemi, w których będziemy podziwiać fascynujący świat zwierząt. Wspólnie z łososiami odbędziemy podróż z Pacyfiku do strumieni na Alasce, a u kresu nasze wędrówki zobaczymy wielką rybną ucztę wygłodniałych grizzly. We wschodniej Afryce, na pastwiska Parku Narodowego Serengeti przyjrzymy się migracji ogromnych stad gnu i zebr. Z kolei u wybrzeży Afryki południowej spotykamy potężne stada delfinów, rekinów i innych morskich drapieżników przybywających tu, by polować na sardynki. W Afryce środkowej, na równinie Kalahari spotkamy słonie, które przemierzają wielkie przestrzenie lądu, by dotrzeć do zbiorników wodnych. Przyjrzymy się też hipopotamom, walczącym o terytoria. Następnie przeniesiemy się na wybrzeża Alaski, gdzie będziemy asystować wielkiej uczcie orek, lwów morskich i fok, które przybywają tu, by cieszyć się obfitością pokarmu.

Redakcja 19/09/2014

Zobacz też

Kim jest Carlos Slim Helu, najbogatszy człowiek na świecie 2012 roku wg. Forbes? Kim jest Carlos Slim Helu, najbogatszy człowiek na świecie 2012 roku wg. Forbes? Carlos Slim Helu znalazł się na pierwszym miejscu listy Najbogatszych Ludzi Świata 2012 roku wg. magazynu Forbes. Utrzymał on pozycję najbogatszego człowieka na świecie po raz trzeci z rzędu! Czym się zajmuje ten meksykański biznesmen? Jakim majątkiem dysponuje Carlos Slim Helu? SAMOCHÓD ROKU 2013. Jakie auto zostało wybrane Samochodem Roku 2013? SAMOCHÓD ROKU 2013. Jakie auto zostało wybrane Samochodem Roku 2013? Car of the Year 2013: Jakie auto najlepsze? Dzięki plebiscytowi "Car of the Year 2013" poznaliśmy najlepszy samochód obecnego 2013 roku. Wybór motoryzacyjnych dziennikarzy zasiadających w jury konkursu, padł na popularne auto niemieckiej produkcji. Jakie pojazd zgarnął prestiżowy tytuł? Czym czyścić meble drewniane? Domowe sposoby kontra profesjonalne środki czystości Czym czyścić meble drewniane? Domowe sposoby kontra profesjonalne środki czystości Meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętajmy, że niektóre metody i preparaty do czyszczenia mebli z drewna mogą być zawodne, a nawet doprowadzić do efektu odwrotnego do zamierzonego – powstania zarysowań czy wręcz zniszczenia czyszczonych elementów.  PRZESĄDY ŚLUBNE z całego świata. Które przesądy ślubne są najpopularniejsze? PRZESĄDY ŚLUBNE z całego świata. Które przesądy ślubne są najpopularniejsze? Niektóre przesądy ślubne znamy wszyscy. Idąc do ołtarza panna młoda powinna mieć przy sobie coś starego, przy czym bynajmniej nie chodzi tu o przyszłego męża. Pan młody może być młody lub stary, mądry lub głupi jak but, byleby w bucie miał grosik, a w kieszeni trochę drobnych. Zgodnie z przesądem, zapewni to parze dostatnie pożycie. Jakie jeszcze są przesądy ślubne?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!