Potęga natury – fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata

„Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku?
W drugim odcinku „Potęgi natury" udamy się do Ameryki Północnej, a konkretnie - do lasów w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Wśród gigantycznych drzew kryją się tam wielkie i groźne drapieżniki – niedźwiedzie grizzly i wilki. To, czy przeżyją kolejny rok, uzależnione jest od niewielkich łososi, a dokładnie od tego, czy na czas ryby te zdołają wraz z biegiem rzeki dotrzeć do miejsc zamieszkiwanych przez polujące na nie zwierzęta.

W następnych odcinkach „Potęgi natury" wraz z kamerami odwiedzimy kolejne miejsca na Ziemi, w których będziemy podziwiać fascynujący świat zwierząt. We wschodniej Afryce, na pastwiska Parku Narodowego Serengeti przyjrzymy się migracji ogromnych stad gnu i zebr. U wybrzeży Afryki południowej spotkamy potężne stada delfinów, rekinów i innych morskich drapieżników przybywających tu, by polować na sardynki. W środkowej Afryce, na równinie Kalahari, spotkamy słonie, które przemierzają wielkie przestrzenie lądu, by dotrzeć do zbiorników wodnych. Przyjrzymy się też hipopotamom, walczącym o terytoria. Następnie przeniesiemy się na wybrzeża Alaski, gdzie będziemy asystować wielkiej uczcie orek, lwów morskich i fok, które przybywają tu, by cieszyć się obfitością pokarmu.

Redakcja 25/09/2014

Zobacz też

HOTEL DLA PSÓW I KOTÓW. Gdzie pozostawić zwierzaka w czasie wakacji? Jakie warunki powinien spełniać hotel dla zwierząt? HOTEL DLA PSÓW I KOTÓW. Gdzie pozostawić zwierzaka w czasie wakacji? Jakie warunki powinien spełniać hotel dla zwierząt? Jesteś szczęśliwym posiadaczem psa lub kota? Wyjeżdzasz na wymarzony urlop i nie wiesz co zrobić ze swoim zwierzakiem? Jeśli nikt z rodziny nie jest w stanie zaopiekować się nim na czas twoich wakacji, możesz oddać go do specjalnego hotelu. Jak wybrać hotel dla zwierząt? Jakie dokumenty musi mieć kot, aby go można było wziąć za granicę? Jakie dokumenty musi mieć kot, aby go można było wziąć za granicę? Wyjeżdżasz z kotem za granicę? Postaraj się o odpowiednie dokumenty i zaświadczenia. Zwierze powinno posiadać paszport oraz świadectwo zdrowia potwierdzające wykonanie określonych szczepień. Jak i gdzie wyrobić paszport dla kota? Jakie jeszcze dokumenty są potrzebne? Oto co musisz wiedzieć. Jakie dokumenty musi mieć kot, aby go można było wziąć za granicę? Z psem za granicę: jakie dokumenty musi mieć pies, aby można go wziąć za granicę? Z psem za granicę: jakie dokumenty musi mieć pies, aby można go wziąć za granicę? Jeśli wybierasz się z psem na wyjazd zagraniczny po Europie, musisz posiadać odpowiednie dokumenty dla swojego pupila umożliwiające legalne przekroczenie granicy. Jakie to dokumenty? Co trzeba wiedzieć przed zabraniem psa za granicę? Jak wyrobić paszport dla psa? Najlepsze pola namiotowe i campingi w Polsce - gdzie są? Najlepsze pola namiotowe i campingi w Polsce - gdzie są? Planujesz wakacje pod chmurką? Pola namiotowe i campingi w Polsce nad morzem, w górach i nad jeziorami oferują dość dobre warunki pobytu i szereg atrakcji. Wiele zasługuje na szczególne uznanie. Gdzie znajdują się najlepsze pola campingowe w Polsce? Oto miejsca, w których warto się zatrzymać. Najlepsze pola namiotowe i campingi w Polsce - gdzie są?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!