Potęga natury – fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata

„Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku?
W drugim odcinku „Potęgi natury" udamy się do Ameryki Północnej, a konkretnie - do lasów w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Wśród gigantycznych drzew kryją się tam wielkie i groźne drapieżniki – niedźwiedzie grizzly i wilki. To, czy przeżyją kolejny rok, uzależnione jest od niewielkich łososi, a dokładnie od tego, czy na czas ryby te zdołają wraz z biegiem rzeki dotrzeć do miejsc zamieszkiwanych przez polujące na nie zwierzęta.

W następnych odcinkach „Potęgi natury" wraz z kamerami odwiedzimy kolejne miejsca na Ziemi, w których będziemy podziwiać fascynujący świat zwierząt. We wschodniej Afryce, na pastwiska Parku Narodowego Serengeti przyjrzymy się migracji ogromnych stad gnu i zebr. U wybrzeży Afryki południowej spotkamy potężne stada delfinów, rekinów i innych morskich drapieżników przybywających tu, by polować na sardynki. W środkowej Afryce, na równinie Kalahari, spotkamy słonie, które przemierzają wielkie przestrzenie lądu, by dotrzeć do zbiorników wodnych. Przyjrzymy się też hipopotamom, walczącym o terytoria. Następnie przeniesiemy się na wybrzeża Alaski, gdzie będziemy asystować wielkiej uczcie orek, lwów morskich i fok, które przybywają tu, by cieszyć się obfitością pokarmu.

Redakcja 26/09/2014

Zobacz też

Kiedy ruszają LETNIE WYPRZEDAŻE? Kiedy ruszają LETNIE WYPRZEDAŻE? Lipiec to najlepszy moment na letnie zakupy. Dlaczego? Teraz przecenione jest dosłownie wszystko - od ubrań po sprzęt AGD. Warto więc wybrać się do sklepu, by upolować super okazje. Kiedy ruszają LETNIE WYPRZEDAŻE? WAKACJE W EGIPCIE. Jak nie popełnić gafy, wypoczywając w Hurghadzie lub Szarm el-Szejku? WAKACJE W EGIPCIE. Jak nie popełnić gafy, wypoczywając w Hurghadzie lub Szarm el-Szejku? Pomimo rewolucji przetaczającej się przez kraje arabskie, w tym Egipt, kraj ten pozostaje nadal na liście wakacyjnych hitów. Lubimy Egipt za słońce, przyjazny klimat, dobre jedzenie w hotelach, ciepłe morze, rafę koralową i możliwość nurkowania. Ale Egipt to muzułmański kraj i panują tam inne obyczaje. Co powinieneś wiedzieć, zanim wyjedziesz na wakacje do Egiptu? Na co uważać w hotelu i poza hotelem? Jak się ubierać, żeby nasz strój nikogo nie raził? Czy wycieczka do Kairu jest bezpieczna? Co można fotografować w Egipcie? Którzy polscy piłkarze dobrze zaprezentowali się na Euro 2012? Którzy polscy piłkarze dobrze zaprezentowali się na Euro 2012? Euro 2012 dla reprezentacji Polski okazało się sportową porażką. Jednak było kilka chwil dobrej gry, kiedy niektórzy z naszych piłkarzy pokazali pozytywną stronę swoich możliwości. Którzy z nich zasłużyli na wyróżnienie? Czego nie można fotografować na zagranicznych wakacjach? LISTA ZAKAZÓW Czego nie można fotografować na zagranicznych wakacjach? LISTA ZAKAZÓW Wakacje mają pozostawić miłe wrażenia i sporo zdjęć, które będziemy oglądać w zimowe wieczory. By zrobione zdjęcia były miłą pamiątką przypominającą zwiedzane obiekty i krajobrazy, poznajmy niektóre obyczaje dotyczące fotografowania obowiązujące w różnych krajach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!