Potęga natury – fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata

„Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku?
W drugim odcinku „Potęgi natury" udamy się do Ameryki Północnej, a konkretnie - do lasów w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Wśród gigantycznych drzew kryją się tam wielkie i groźne drapieżniki – niedźwiedzie grizzly i wilki. To, czy przeżyją kolejny rok, uzależnione jest od niewielkich łososi, a dokładnie od tego, czy na czas ryby te zdołają wraz z biegiem rzeki dotrzeć do miejsc zamieszkiwanych przez polujące na nie zwierzęta.

W następnych odcinkach „Potęgi natury" wraz z kamerami odwiedzimy kolejne miejsca na Ziemi, w których będziemy podziwiać fascynujący świat zwierząt. We wschodniej Afryce, na pastwiska Parku Narodowego Serengeti przyjrzymy się migracji ogromnych stad gnu i zebr. U wybrzeży Afryki południowej spotkamy potężne stada delfinów, rekinów i innych morskich drapieżników przybywających tu, by polować na sardynki. W środkowej Afryce, na równinie Kalahari, spotkamy słonie, które przemierzają wielkie przestrzenie lądu, by dotrzeć do zbiorników wodnych. Przyjrzymy się też hipopotamom, walczącym o terytoria. Następnie przeniesiemy się na wybrzeża Alaski, gdzie będziemy asystować wielkiej uczcie orek, lwów morskich i fok, które przybywają tu, by cieszyć się obfitością pokarmu.

Redakcja 26/09/2014

Zobacz też

Życie Słońca. Kiedy wypali Ziemię, a kiedy przestanie świecić? WIDEO Życie Słońca. Kiedy wypali Ziemię, a kiedy przestanie świecić? WIDEO W kosmosie są gwiazdy – nadolbrzymy, większe od Słońca setki razy, ważące nawet 150 razy więcej, i tak gorące, że ich jasność przewyższa słoneczną dziesiątki tysięcy razy. Ze średnicą ok. 1 400 000 km Słońce nie może być zaliczone do innej klasy gwiazd niż karły. Z powodu średniej temperatury powierzchni jest karłem żółtym. Białe karły, gorętsze od Słońca, są jeszcze bardziej karłowate: nawet 100 razy mniejsze. Pod koniec swojej świetlanej kariery Słońce stanie się właśnie białym karłem, niewiele większym od Ziemi. A potem będzie gasło, aż zostanie karłem czarnym. Tajemnice Bitwy pod Grunwaldem. Co tak naprawdę działo się na polach Grunwaldu? Tajemnice Bitwy pod Grunwaldem. Co tak naprawdę działo się na polach Grunwaldu? Mimo że opisy bitwy zachowały się w „Rocznikach” Jana Długosza oraz w anonimowej „Kronice konfliktu”, to tak naprawdę o jej przebiegu wiadomo niewiele. Nie pomogły również badania archeologiczne prowadzone na polach grunwaldzkich w latach 1958–1990. Znaleziono 300 szczątków osób biorących udział w bitwie, 28 fragmentów uzbrojenia. Historycy są zgodni – w sprawie największej bitwy średniowiecznej Europy nadal jest więcej pytań niż odpowiedzi. Czy życie pozaziemskie istnieje? WIDEO Czy życie pozaziemskie istnieje? WIDEO Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko odkrycia życia pozaziemskiego, jak teraz. Sam teleskop Kepler do połowy ubiegłego roku namierzył aż 962 planety podobne do naszej, a tysiące innych wykrytych przez urządzenie ciał niebieskich czeka na analizę. Badacze co i rusz ogłaszają znalezienie następnej „bliźniaczej Ziemi”. Jedną z nich jest Kepler 22-b, planeta położona w odległości 600 lat świetlnych stąd, gdzie temperatura wynosi 22 stopnie Celsjusza. Najnowsze odkrycie to Gliese 832 c, znajdująca się zaledwie 16 lat świetlnych od nas. Jej temperatura też jest zbliżona do naszej, a ilość energii, jaką otrzymuje ze swojej gwiazdy – również podobna. Jednak z drugiej strony naukowcy nie mają jeszcze danych na temat gęstości atmosfery w tym miejscu. Tam i z powrotem – polski film inspirowany prawdziwą historią Tam i z powrotem – polski film inspirowany prawdziwą historią Film „Tam i z powrotem” inspirowany jest prawdziwą historią napadu na bank, który miał miejsce w Polsce, w latach 60. Dwaj mężczyźni postanawiają zdobyć pieniądze, aby kupić paszporty i uciec z Polski. W rolach głównych zobaczymy Janusza Gajosa, Jana Frycza, Edytę Olszówkę i Olafa Lubaszenko.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!