Potęga natury – fascynująca seria dokumentalna o dzikich zwierzętach ze wszystkich stron świata

„Potęga natury" to sześcioodcinkowy serial produkcji BBC poświęcony życiu zwierząt ze wszystkich stron świata. W kolejnych epizodach serii wraz z ekipą filmową przenosimy się z kontynentu na kontynent, podglądając życie przedstawicieli miejscowych ekosystemów. Jak zwierzęta radzą sobie w trudnych sytuacjach? Co robią, żeby przetrwać? Ile wysiłku muszą włożyć, żeby zapewnić kontynuację gatunku?
W drugim odcinku „Potęgi natury" udamy się do Ameryki Północnej, a konkretnie - do lasów w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Wśród gigantycznych drzew kryją się tam wielkie i groźne drapieżniki – niedźwiedzie grizzly i wilki. To, czy przeżyją kolejny rok, uzależnione jest od niewielkich łososi, a dokładnie od tego, czy na czas ryby te zdołają wraz z biegiem rzeki dotrzeć do miejsc zamieszkiwanych przez polujące na nie zwierzęta.

W następnych odcinkach „Potęgi natury" wraz z kamerami odwiedzimy kolejne miejsca na Ziemi, w których będziemy podziwiać fascynujący świat zwierząt. We wschodniej Afryce, na pastwiska Parku Narodowego Serengeti przyjrzymy się migracji ogromnych stad gnu i zebr. U wybrzeży Afryki południowej spotkamy potężne stada delfinów, rekinów i innych morskich drapieżników przybywających tu, by polować na sardynki. W środkowej Afryce, na równinie Kalahari, spotkamy słonie, które przemierzają wielkie przestrzenie lądu, by dotrzeć do zbiorników wodnych. Przyjrzymy się też hipopotamom, walczącym o terytoria. Następnie przeniesiemy się na wybrzeża Alaski, gdzie będziemy asystować wielkiej uczcie orek, lwów morskich i fok, które przybywają tu, by cieszyć się obfitością pokarmu.

Redakcja 26/09/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!