Porażka drapieżnika, odc. 1. Co w programie?

Drapieżniki, jak lwy czy pantery uważane są za niezawodnych łowców – tak naprawdę jednak muszą się sporo napracować, aby upolować gazelę. I bardzo często ich poszukiwania zwierzyny kończą się niepowodzeniem. Jak radzą sobie najsłynniejsi myśliwi w świecie zwierząt? Jakie będą wyniki obserwacji ich życia?

Siła, szybkość, strategia i praca zespołowa – to cechy, które gwarantują drapieżnikom przetrwanie. Strategia jest kluczowa np. dla powodzenia podwodnych polowań. Oceaniczni myśliwi zdają się jednymi z najbardziej skutecznych, jednak nawet rekin czy murena mają sporo problemów, aby zdobyć pożywienie. Porażka podczas polowania oznacza głód – dlatego dla drapieżników udane łowy to kwestia przetrwania.

Twórcy serialu badają zwierzęta na afrykańskiej sawannie: lwy, gepardy i krokodyle nilowe. Sprawdzają też tajną, śmiertelną broń zwierząt, która ułatwia im polowanie. Zaliczają się do niej trujący jad, ostre jak brzytwa pazury, czy ogromne paszcze. Drapieżniki są doskonale przystosowane do polowania – ale tak samo ich ofiary są świetnie przystosowane do przetrwania. I częściej niż sądzimy udaje im się uciec śmierci.


 

Redakcja 02/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!