Porażka drapieżnika, odc. 1. Co w programie?

Drapieżniki, jak lwy czy pantery uważane są za niezawodnych łowców – tak naprawdę jednak muszą się sporo napracować, aby upolować gazelę. I bardzo często ich poszukiwania zwierzyny kończą się niepowodzeniem. Jak radzą sobie najsłynniejsi myśliwi w świecie zwierząt? Jakie będą wyniki obserwacji ich życia?

Siła, szybkość, strategia i praca zespołowa – to cechy, które gwarantują drapieżnikom przetrwanie. Strategia jest kluczowa np. dla powodzenia podwodnych polowań. Oceaniczni myśliwi zdają się jednymi z najbardziej skutecznych, jednak nawet rekin czy murena mają sporo problemów, aby zdobyć pożywienie. Porażka podczas polowania oznacza głód – dlatego dla drapieżników udane łowy to kwestia przetrwania.

Twórcy serialu badają zwierzęta na afrykańskiej sawannie: lwy, gepardy i krokodyle nilowe. Sprawdzają też tajną, śmiertelną broń zwierząt, która ułatwia im polowanie. Zaliczają się do niej trujący jad, ostre jak brzytwa pazury, czy ogromne paszcze. Drapieżniki są doskonale przystosowane do polowania – ale tak samo ich ofiary są świetnie przystosowane do przetrwania. I częściej niż sądzimy udaje im się uciec śmierci.


 

Redakcja 02/10/2015

Zobacz też

Bankructwo Sky Club i TRIADY. Jak sprawdzić czy moja wycieczka się odbędzie? Bankructwo Sky Club i TRIADY. Jak sprawdzić czy moja wycieczka się odbędzie? Sky Club i Triada sprzedawały wycieczki do ostatniej chwili przed bankructwem. Jak sprawdzić czy opłacona wycieczka się odbędzie? Jak odzyskać pieniądze? GDZIE sprawdzisz JAK DALEKO JEST BURZA. Czy zmierza w twoją stronę. Czy nadchodzi front nad Polskę? GDZIE sprawdzisz JAK DALEKO JEST BURZA. Czy zmierza w twoją stronę. Czy nadchodzi front nad Polskę? Jak sprawdzić czy nadchodzi burza? Jak nie dać się zaskoczyć pogodzie np. planując wycieczkę, albo zostawiając w domu otwarte okna? Teraz to proste. Burze można śledzić na specjalnych stronach internetowych. Zobacz, na których. Jak sprawdzić gdzie w danym momencie jest burza ? Mapa wyładowań atmosferycznych. Kto pokazuje burze nad Polską na żywo? Jak obliczyć JAK DALEKO JEST BURZA, ODLEGŁOŚĆ BURZY? Gdzie jest BURZA jak to policzyć? Jak obliczyć JAK DALEKO JEST BURZA, ODLEGŁOŚĆ BURZY? Gdzie jest BURZA jak to policzyć? Jak daleko od nas znajduje się burza? Jak obliczyć odległość burzy? Jak obliczyć gdzie jest burza? Gdy widzisz błyskawicę i słyszysz grzmot - w jaki sposób możesz ocenić, jak daleko od Ciebie uderzył piorun? Burze są częstym zjawiskiem atmosferycznym w Polsce. Dlatego już teraz warto sprawdzić, jak obliczyć odległość od tego niebezpiecznego wydarzenia. Może to nam pomóc nie tylko uniknąć zagrożenia, ale zaspokoić wielką ciekawość naszych dzieci. UPAŁ A ZDROWIE. Jak się nie dać zamordować w czasie upałów? UPAŁ A ZDROWIE. Jak się nie dać zamordować w czasie upałów? Kiedy nadciąga wielkie ciepło od pogodynek i pogodynków, lekarzy, speców od wszelakich prewencji dostajemy pakiet rad. Szczególnie uczulają nas na to, byśmy dbali o dzieci, osoby starsze i chore, jakby reszty ludności nie było – albo była, ale zupełnie nie odczuwała gorąca. To, niestety, nie jest prawdą. Udar cieplny grozi każdemu, niektórym szczególnie, a jeszcze inni sami uczciwie na niego pracują. Czy można się nie dać upałom?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!