Porażka drapieżnika, odc. 1. Co w programie?

Drapieżniki, jak lwy czy pantery uważane są za niezawodnych łowców – tak naprawdę jednak muszą się sporo napracować, aby upolować gazelę. I bardzo często ich poszukiwania zwierzyny kończą się niepowodzeniem. Jak radzą sobie najsłynniejsi myśliwi w świecie zwierząt? Jakie będą wyniki obserwacji ich życia?

Siła, szybkość, strategia i praca zespołowa – to cechy, które gwarantują drapieżnikom przetrwanie. Strategia jest kluczowa np. dla powodzenia podwodnych polowań. Oceaniczni myśliwi zdają się jednymi z najbardziej skutecznych, jednak nawet rekin czy murena mają sporo problemów, aby zdobyć pożywienie. Porażka podczas polowania oznacza głód – dlatego dla drapieżników udane łowy to kwestia przetrwania.

Twórcy serialu badają zwierzęta na afrykańskiej sawannie: lwy, gepardy i krokodyle nilowe. Sprawdzają też tajną, śmiertelną broń zwierząt, która ułatwia im polowanie. Zaliczają się do niej trujący jad, ostre jak brzytwa pazury, czy ogromne paszcze. Drapieżniki są doskonale przystosowane do polowania – ale tak samo ich ofiary są świetnie przystosowane do przetrwania. I częściej niż sądzimy udaje im się uciec śmierci.


 

Redakcja 02/10/2015

Zobacz też

Co to jest inteligentny dom? Czym się charakteryzuje inteligentny dom? Co to jest inteligentny dom? Czym się charakteryzuje inteligentny dom? Inteligentny dom to nie przyszłość, lecz rozwiązanie dostępne tu i teraz. Rozwiązania rodem z filmów science fiction nie są wbrew pozorom drogim wymysłem dla ekstrawaganckich milionerów. Inteligentny dom oferuje przede wszystkim funkcjonalność i efektywność, z których korzystać może każdy. Jak powstaje i czemu służy inteligentny dom? Sprzęt do ćwiczeń. Co warto mieć w domowym klubie fitness? Sprzęt do ćwiczeń. Co warto mieć w domowym klubie fitness? Systematyczne ćwiczenia mają bardzo korzystny wpływ na organizm. Niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, czy trenujemy dla zdrowia. potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt. Na co się zdecydować? Sklepy sportowe oferują duży wybór urządzeń aerobowych i siłowych. Co kupić dla siebie do domowej siłowni? Dlaczego w samolotach pasażerskich nie przewiduje się możliwości awaryjnego katapultowania? Dlaczego w samolotach pasażerskich nie przewiduje się możliwości awaryjnego katapultowania? Zła wiadomość jest taka - w razie awarii samolotu my pasażerowie skazani jesteśmy na awaryjne lądowanie. Katapultowanie się nie wchodzi w grę i nikt nawet nie bierze tego pod uwagę. Dobra wiadomość: piloci, choć praktycznie mogliby się katapultować - muszą nam towarzyszyć do samego końca. Dlaczego samolotu pasażerskiego nie można opuścić skacząc ze spadochronem? Jak się kochać w kosmosie? Czy to możliwe? Jak się kochać w kosmosie? Czy to możliwe? O ile o jedzeniu i piciu w stanie nieważkości wiemy już sporo, seksowi poświęca się minimum uwagi. Wiadomo, kosmonauci mają ważniejsze rzeczy do roboty. Ale turyści - także ci potencjalni - chętnie się do tematu przymierzą. Tym bardziej, że w USA już dokonuje się rezerwacji na poczet komercyjnych lotów w kosmos. Dlatego poznaj odpowiedź na pytanie - jak się kochać w kosmosie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!