Polowanie na Hitlera – czy dyktator III Rzeszy rzeczywiście popełnił samobójstwo?

Gdy II wojna światowa miała się ku końcowi, a porażka Niemiec była już przesądzona, Hitler podjął decyzję o odebraniu sobie życia. Czy dyktator III Rzeszy rzeczywiście popełnił samobójstwo?Jak wszyscy wiemy z podręczników do historii, w roku 1945, podczas oblężenia Berlina, Hitler, wraz z poślubioną dzień wcześniej Ewą Braun, popełnił samobójstwo. Zwłoki dyktatora i jego małżonki zostały spalone przez esesmanów ze straży przybocznej. Jednak, na rozkaz Stalina, szczegółowe informacje o okolicznościach śmierci i opis przebiegu identyfikacji odnalezionych w Berlinie przez Rosjan szczątków dyktatora zostały na wiele lat utajnione. Czyżby prawdziwy przebieg zdarzeń nie był zgodny z wersją głoszoną przez oficjalną propagandę radziecką?

Biorący udział w programie eksperci opowiedzą o licznych hipotezach dotyczących śmierci Hitlera - czy raczej tajemniczego zniknięcia dyktatora III Rzeszy. Najbardziej popularnym z nich było przekonanie, że niemiecki przywódca uciekł do Argentyny, a w bunkrze, gdzie rzekomo popełnił samobójstwo, został jego sobowtór… Według danych z archiwum partyjnego udostępnionych przez Chruszczowa spalone szczątki byłego przywódcy III Rzeszy zostały pogrzebane we wschodnich Niemczech przez agentów KGB, a w 1970 ostatecznie spalone. Jednak w 1993 w byłych archiwach radzieckich znaleziono dwa fragmenty czaszki, mające należeć do Hitlera.
 

Redakcja 29/11/2014

Zobacz też

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 3. Rok 1497. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 3., odcinek 3. Rok 1497. WIDEO bez cenzury Borgiowie byli jednym z najsłynniejszych i najpotężniejszych rodów początków renesansu w Europe. Zasłynęli ze swoich zbrodni, nieokiełznanej żądzy władzy, skłonności do grzechu rozpusty. Ale czy na prawdę byli tak okrutni i pozbawieni skrupułów? Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA] Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA] Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników jej bloga. Wiele osób było zaskoczonych, kiedy Piotr, mąż Chustki, kilka miesięcy po jej śmierci trafił do więzienia. Pojawiły się domysły, insynuacje, anonimowe wpisy, stawiające w złym świetle Niemęża i działalność fundacji… Również w komentarzach u nas - na mówimyjak.pl. Dlatego chcąć wyjaśnić kilka kwestii, zwróciliśmy się do przedstawicieli fundacji. Rozmowa z  Agnieszką Olejnik, prezesem Zarządu Fundacji Chustka. Pradawne Archiwum X: czy korona cierniowa Chrystusa przetrwała do dziś?Czy rzeczywiście znajduje się w Notre Dame w Paryżu? Pradawne Archiwum X: czy korona cierniowa Chrystusa przetrwała do dziś?Czy rzeczywiście znajduje się w Notre Dame w Paryżu? Korona cierniowa - przedmiot kultu, relikwia, symbol męki syna bożego Jezusa Chrystusa znajduje się dziś w katedrze Notre Dame w Paryżu. Ale czy na pewno jest to ten sam wieniec z pokrytych cierniami gałęzi, który Chrystus miał na głowie w chwili śmierci? Kolejny odcinek programu „Pradawne Archiwum X" postara się odpowiedzieć na to pytanie. Prawo pacjenta do opieki pielęgniarskiej w szpitalu: co warto wiedzieć? Prawo pacjenta do opieki pielęgniarskiej w szpitalu: co warto wiedzieć? Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, świadczeniodawca udzielający świadczeń w ramach hospitalizacji zapewnia całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską we wszystkie dni tygodnia.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!