Polowanie na Hitlera – czy dyktator III Rzeszy rzeczywiście popełnił samobójstwo?

Gdy II wojna światowa miała się ku końcowi, a porażka Niemiec była już przesądzona, Hitler podjął decyzję o odebraniu sobie życia. Czy dyktator III Rzeszy rzeczywiście popełnił samobójstwo?Jak wszyscy wiemy z podręczników do historii, w roku 1945, podczas oblężenia Berlina, Hitler, wraz z poślubioną dzień wcześniej Ewą Braun, popełnił samobójstwo. Zwłoki dyktatora i jego małżonki zostały spalone przez esesmanów ze straży przybocznej. Jednak, na rozkaz Stalina, szczegółowe informacje o okolicznościach śmierci i opis przebiegu identyfikacji odnalezionych w Berlinie przez Rosjan szczątków dyktatora zostały na wiele lat utajnione. Czyżby prawdziwy przebieg zdarzeń nie był zgodny z wersją głoszoną przez oficjalną propagandę radziecką?

Biorący udział w programie eksperci opowiedzą o licznych hipotezach dotyczących śmierci Hitlera - czy raczej tajemniczego zniknięcia dyktatora III Rzeszy. Najbardziej popularnym z nich było przekonanie, że niemiecki przywódca uciekł do Argentyny, a w bunkrze, gdzie rzekomo popełnił samobójstwo, został jego sobowtór… Według danych z archiwum partyjnego udostępnionych przez Chruszczowa spalone szczątki byłego przywódcy III Rzeszy zostały pogrzebane we wschodnich Niemczech przez agentów KGB, a w 1970 ostatecznie spalone. Jednak w 1993 w byłych archiwach radzieckich znaleziono dwa fragmenty czaszki, mające należeć do Hitlera.
 

Redakcja 29/11/2014

Zobacz też

50 sposobów na zabicie mamusi: serial o emerytce, która pokonuje własny strach 50 sposobów na zabicie mamusi: serial o emerytce, która pokonuje własny strach Baz Ashmawy – znany irlandzki prezenter radiowy i telewizyjny – postanowił zafundować swojej wiekowej mamie, Nancy, niezapomnianą podróż. W serialu dokumentalnym „50 sposobów na zabicie mamusi” widzimy, że wśród atrakcji, które dla niej przygotował, znalazły się m.in.: spływ pontonem po rwącej rzece, szalona jazda rollercoasterem i spotkanie oko w oko z krokodylem. Czy o takich wakacjach z kochającym synkiem starsza pani marzyła? Najniebezpieczniejsze miejsca świata: opis serialu Najniebezpieczniejsze miejsca świata: opis serialu Autorzy serialu „Najniebezpieczniejsze miejsca świata” odwiedzają lotniska, drogi, tunele i mosty, które przez swoje nietypowe położenie zasłużyły na miano najbardziej niebezpiecznych obiektów na świecie. Zobaczymy unikalne zdjęcia i mrożące krew w żyłach relacje świadków tragicznych zdarzeń. Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 6. Ucieczka z miasta. WIDEO Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 6. Ucieczka z miasta. WIDEO Każdy prepers wie, że w sytuacji kryzysowej należy jak najszybciej ewakuować się z miasta, z dala od dużych skupisk ludzkich. Dlatego – zanim dojdzie do niebezpieczeństwa - opracowuje dokładny plan ewakuacji. Nie ma czasu na zbędne ruchy ani na panikę. Przepowiednie Baby Wangi: wojna w Syrii to początek III wojny światowej? WIDEO Przepowiednie Baby Wangi: wojna w Syrii to początek III wojny światowej? WIDEO Baba Wanga, bułgarska niewidoma mistyczka i jasnowidzka, przewidziała III wojnę światową. Wszystkie obecne wydarzenia na świecie mogą być częścią tejże przepowiedni. Co zobaczyła Baba Wanga? Jaki konflikt ma być początkiem III wojny światowej?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!